Єдиний унікальний номер 341/2101/24
Номер провадження 2/341/700/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2024 року м.Галич
Галицький районний суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого судді Куценка М.О.,
за участю секретаря судового засідання Сегін І. І.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дубовецької сільської ради про призначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з вищевказаним позовом.
Ухвалою суду від 16.10.2024 року у справі відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче судове засідання (а.с.17).
Положеннями ч. 1ст. 196 ЦПК Українивизначено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
В підготовче судове засідання сторони не з`явилися.
Представник позивача ОСОБА_2 при подачі позову до суду зазначив про розгляд підготовчого засідання без їхньої участі та витребувати докази у приватного нотаріуса Івано-Франківського районного нотаріального округу Данилюка О.О., а саме: копії спадкової справи №146/2024 заведеної після ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Представник відповідача Дубовецької сільської ради В.Андрієшин скерував на адресу суду заяву, відповідно до якої не заперечує проти задоволення позовних вимог позивача, просить провести розгляд справи без участі представника Дубовецької сільської ради (а.с. 23).
Відповідно до ч. 1 ст. 198 ЦПК України підготовче судове засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 цього розділу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 223 ЦПК України передбачено те, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Частиною 2 ст. 247 ЦПК України передбачено фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши клопотання та матеріали цивільної справи, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання сторони позивача про витребування доказів.
Згідност. 84 ЦПК України, у випадках коли щодо отримання доказів у сторін та інших осіб які беруть участь у справі є складнощі, суд за їх клопотанням, зобов`язаний витребувати такі докази. Докази, які вимагає суд, направляються до суду безпосередньо. За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
Таким чином, враховуючи, що зазначені докази мають значення для правильного та об`єктивного розгляду справи, а у позивача виникають труднощі у їх отримані, тому суд вважає, що клопотання про витребування доказів необхідно задовольнити.
Крім того, суд вважає, що справу необхідно призначити до судового розгляду по суті.
За результатами підготовчого провадження відповідно до ч. 2 ст. 200 ЦПК України суд має підстави закрити підготовче провадження із призначенням справи до розгляду по суті, визначити дату, час і місце проведення судового засідання з викликом сторін.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про можливість закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Керуючись ст.ст. 197, 198, 200, 260 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання позивача про витребування доказів задовольнити.
Витребувати від приватного нотаріуса Івано-Франківського районного нотаріального округу Данилюка О.О., а саме: копії спадкової справи №146/2024 заведеної після ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Роз`яснити, що у відповідності до ст. 84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Витребувані документи необхідно надати суду в найкоротший термін.
Закрити підготовче провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Дубовецької сільської ради про призначення додаткового строку для прийняття спадщини та призначити справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 10год.30хв.21.01.2025року у приміщенні суду за адресою: АДРЕСА_1 .
Ухвала оскарженню не підлягає танабирає законної сили негайно після її проголошення.Заперечення на дану ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяМихайло КУЦЕНКО
Суд | Галицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123358123 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Галицький районний суд Івано-Франківської області
КУЦЕНКО М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні