Ухвала
від 27.11.2024 по справі 635/12042/24
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Харківський районний суд Харківської області

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2024 року

смт Покотилівка Харківської області

Справа № 635/12042/24

Провадження № 1-кс/635/1875/2024

Харківський районний суд Харківської області у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судуклопотання дізнавачаСД відділення поліції№1Харківського РУП№2ГУНП вХарківській областілейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Дергачівської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024226230000075 від 06 жовтня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 190 КК України про надання тимчасового доступу до речей та документів,

УСТАНОВИВ:

До Харківського районного суду Харківської області надійшло зазначене клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів.

В обґрунтування клопотання заначено, що 05.10.2024 до відділення поліції №1 Харківського РУП №2 ГУНП в Харківській області надійшла заява від ОСОБА_5 про те, що в період часу з 30.09.2024 по 02.10.2024 невстановлена особа, яка користується номером мобільного телефону НОМЕР_1 , під приводом пригону із-за кордону та подальшого продажу автомобіля марки "БМВ" моделі "Е46", зловживаючи довірою, заволоділа грошовими коштами заявника, які останній самостійно перерахував з належної йому банківської картки НОМЕР_2 , на банківські картки зловмисника НОМЕР_3 та НОМЕР_4 , загальною сумою 100000 гривень. На теперішній час грошові кошти не повернуто, невстановлена особа продавець на зв`язок не виходить (ЄО №4307 від 05.10.2024).

Допитаний по кримінальному провадженню в якості потерпілого ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , являється військовослужбовцем військової частини НОМЕР_5 надав покази, що 28.09.2024 він на платформі ІНФОРМАЦІЯ_2 знайшов оголошення про продаж автомобіля БМВ Е46, вартість якого складала 1700 доларів США. Автомобіль відповідно до оголошення знаходився в Польщі. Того ж дня потерпілий написав в месенджері «Телеграм», що хоче придбати вказане авто, на що продавець, який представився на ім`я ОСОБА_6 , повідомив, що потерпілому потрібно переказати грошові кошти у сумі 10000 гривень на його банківську карту НОМЕР_4 задля пригону авто до м. Харкова, на яку його дівчина ОСОБА_7 , за допомогою додатку « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з належної їй банківської картки « ІНФОРМАЦІЯ_4 » НОМЕР_2 надіслала 30.09.2024 об 11:51 грошові кошти, які належать ОСОБА_5 , але зберігаються на картці його дівчини, у сумі 10000 гривень на картку НОМЕР_4 . Цього ж дня, особа-продавець на ім`я ОСОБА_6 знову написав смс-повідомлення про те, що необхідно сплатити ще грошові кошти в сумі 30000 гривень для оформлення документації. ОСОБА_5 погодився і його дівчина ОСОБА_7 з належної їй картки « ІНФОРМАЦІЯ_4 » надіслала належні ОСОБА_5 грошові кошти в сумі 29999 гривень о 12:14 на картку НОМЕР_4 .

У зв`язку з цим зазначаю відомий номер невідомої особи продавця на ім`я ОСОБА_6 НОМЕР_1 .

Враховуючи вищевикладене, дізнання прийшло до висновку, що під час вчинення кримінального правопорушення особа, яка причетна до його вчинення, могла мати при собі та користуватися мобільним телефоном в районі скоєння кримінального правопорушення, співробітниками СКП відділення поліції №1 ХРУП №2 ГУНП в Харківській області в ході проведення оперативно-розшукових заходів було встановлено, щодо вказаної події може бути причетна особа, яка користується мобільним номером ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », а саме:

НОМЕР_1 .

Для встановлення зазначеної інформації необхідно звернутися до оператору стільникового зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » у яких міститься інформація про адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з мобільного телефона невідомої особи продавця чоловіка на ім`я ОСОБА_6 за вищевказаним номером; про вмикання-вимикання мобільного терміналу із вказуванням координат базових станцій та часу і місця реєстрації терміналу мережі; про ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSІ), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ) тощо; про типи з`єднань абонентів: вхідні та вихідні дзвінки, переадресацію тощо; дату, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентів; ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонент Б), з`єднання нульової тривалості; за наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації - відомості про його особу, за період часу з 00 години 00 хвилин 01.01.2024 до 23 години 59 хвилин 14.10.2024, з можливістю отримання інформації, зазначеної у клопотанні на паперовому та цифровому носіях.

Дізнавач у судове засідання не з`явився, надавши заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи у судове засідання не з`явився, про місце, день та час розгляду клопотання був повідомлений належним чином.

Відповідно до частини 4статті 163 КПК Українинеприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому засіданні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням частини 4статті 107 КПК України.

Встановлені обставини, застосовані норми права та мотиви суду

Суд, розглянувши клопотання, дослідивши додані до клопотання документи, дійшов наступних висновків.

Згідно з частини 1статті 131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 частини 2статті 131 КПК Українипередбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно достатті 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК Українипередбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання слідчого, яке надійшло до суду, відповідає вимогамКПК України.

На підтвердження клопотання надано копії матеріалів кримінального провадження, зокрема: витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024226230000075 від 06 жовтня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 190 КК України, протокол прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 05 жовтня 2024 року, протокол допиту потерпілого від 10 жовтня 2024 року, протокол допиту свідка ОСОБА_8 , платіжні інструкції.

Вищевказані докази у своїй сукупності доводять обґрунтованість поданого клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів з урахуванням мети проведення вказаної слідчої дії та кваліфікації кримінального правопорушення, за яким здійснюється кримінальне провадження.

Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо відноситься до охоронюваної законом таємниці.

Згідно з частинами 5, 6статті 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя погоджується з доводами слідчого, що одержати документи зазначені у клопотанні іншими способами не можливо, оскільки згідно зі статтею 9 Закону України «Про телекомунікації» охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються технічними засобами, телекомунікацій, та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантуються Конституцією та законами України.

Зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків, передбачених законом. Оператори, провайдери телекомунікацій зобов`язані вживати відповідно до законодавства технічних та організаційних заходів із захисту телекомунікаційних мереж, засобів телекомунікацій, інформації з обмеженим доступом про організацію телекомунікаційних мереж та інформації, що передається цими мережами.

Таким чином судом встановлено, що у клопотанні наведенні достатні підстави вважати, що речі та документи до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, які перебувають у володінні юридичної особи ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_5 " та містять охоронювану законом таємницю мають важливе значення для подальшого досудового розслідування кримінального провадження за частиною 4 статті 185 КК України, та можуть бути використані як доказ при встановленні обставин вчинення даного кримінального правопорушення.

Відповідно до частини 1 статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні можливості ознайомитися з речами і документами саме стороні кримінального провадження.

Ураховуючи наведені обставини, суд дійшов висновку про наявність достатніх правових підстав для задоволення клопотання дізнавача СД відділенняполіції №1Харківського РУП№2ГУНП вХарківській областілейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Дергачівської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024226230000075 від 06 жовтня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 190 КК України про надання тимчасового доступу до речей та документів.

Відповідно до частини 4 статті 165 КПК України, на вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Суд відмовляє у задоволенні клопотання в частині зобов`язання виготовити на паперовому та/або електронному носії вищевказані документи та видати вказану інформацію, а також в частині покладення виконання ухвали на відповідних осіб, оскільки зобов`язання вчинити певні дії не входить до повноважень слідчого судді при розгляді клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів.

На підставі викладеного, керуючись статтями 131-132,159-166,309 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання дізнавачаСД відділення поліції№1Харківського РУП№2ГУНП вХарківській областілейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Дергачівської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024226230000075 від 06 жовтня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 190 КК України про надання тимчасового доступу до речей та документів задовольнити частково.

Надати тимчасовий доступ дізнавачу СД відділення поліції №1 Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , начальникові СД відділення поліції №1 Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області майору поліції ОСОБА_9 , тимчасовий доступ та можливість вилучення протягом двох місяців з дня винесення ухвали, документів, що містять інформацію про адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з мобільного телефона невідомої особи-продавця за номером НОМЕР_1 ; про вмикання-вимикання мобільного терміналу із вказуванням координат базових станцій та часу і місця реєстрації терміналу мережі; про ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSІ), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ) тощо; про типи з`єднань абонентів: вхідні та вихідні дзвінки, переадресацію тощо; дату, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентів; ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонент Б), з`єднання нульової тривалості; за наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації - відомості про його особу, за період часу з 00 години 00 хвилин 01.01.2024 до 23 години 59 хвилин 14.10.2024,з можливістюотримання інформації,зазначеної уклопотанні напаперовому тацифровому носіях,з можливістюотримання інформації,зазначеної уклопотанні напаперовому тацифровому носіях, що перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_1 .

В іншій частині клопотання відмовити.

Строк дії ухвали встановити два місяці, а саме до 27 січня 2025 року включно.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_10

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення27.11.2024
Оприлюднено29.11.2024
Номер документу123359202
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —635/12042/24

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Карасава І. О.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Карасава І. О.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Карасава І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні