Справа № 646/7543/24
№ провадження 1-кс/646/3066/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2024 року м. Харків
28.11.2024 Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові клопотання слідчого СВ відділу поліції №1 Харківського РУП №1 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024221140000731 від 20.06.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, -
встановив:
26.11.2024 слідчий СВ відділу поліції №1 Харківського РУП №1 ГУНП в Харківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 звернулась до суду з даним клопотанням, погодженим з прокурором Слобідської окружної прокуратури м. Харкова, Харківської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В обґрунтування клопотання зазначено, що у провадженні СВ відділу поліції №1 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області перебувають матеріали кримінального провадження за №12024221140000731 від 20,06.2024 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, 19.06.2024 до ВП №1 ХРУП №1 ГУНП в Харківській області надійшла заява від громадянки ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якій вона повідомляє, що 08.05.2024 невідома особа, діючи таємно, здійснила крадіжку з картки « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на загальну суму 7 000 грн., чим спричинила заявнику матеріальну шкоду.
Допитана в якості потерпілого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 пояснила, що на початку березня вона прийшла до відділення « ІНФОРМАЦІЯ_3 », щоб оформити картку для отримання соціальної допомоги, через два тижні співробітники видали ОСОБА_6 картку з № НОМЕР_1 . Після чого 08.05.2024 Юлія хотіла увійти до додатку « ІНФОРМАЦІЯ_3 », але не змогла там зареєструватись, після чого на номер мобільного телефону НОМЕР_2 прийшло смс-повідомлення з ІНФОРМАЦІЯ_3 , що нібито потерпіла зареєструвалась в « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». 05.06.2024 Юлія пішла до відділення « ІНФОРМАЦІЯ_3 », де співробітники повідомили, що було зарахування соціальної виплати 07.05.2024, а 08.05.2024 був здійснений невідомий переказ чотирма платежами з вищевказаної картки, три перекази по 2000 грн. о 11:57:46, 11:57:59 та 11:58:12, та один на суму 1000 грн. об 11:58:24. В той же день 08.05.2024 одразу після цих переказів, картка потерпілої була заблокована. Про те, що на вищевказану картку було нараховані кошти, потерпіла не знала і ніякі смс-повідомлення ОСОБА_6 не приходили.
Окрім цього, потерпіла ОСОБА_5 надала до матеріалів кримінального провадження виписку з банку про списання коштів зі своєї картки, що свідчать про шахрайські дії стосовно неї.
Після чого, 05.07.2024 слідчий звернувся з клопотанням, погодженим з прокурором про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають в AT « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код банку (МФО) НОМЕР_3 , код за ЄДРПОУ НОМЕР_4 (Центральний офіс AT « ІНФОРМАЦІЯ_3 » АДРЕСА_1 . Харківське обласне управління AT « ІНФОРМАЦІЯ_3 » АДРЕСА_2 ), а саме: документів з відкриття та обслуговування наступного користувача картки № НОМЕР_1 , інформацію щодо отримувача грошових коштів з вищевказаної картки.
10.07.2024 було отримано ухвалу слідчого судді Червонозаводського районного суду м. Харкова, яка була направлена до AT « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_3 .
30.08.2024 було отримано тимчасовий доступ до документів AT « ІНФОРМАЦІЯ_3 », згідно яких 08.05.2024 об 11:57:46, 11:57:59, 11:58:12 та 11:58:24 з банківської картки з № НОМЕР_1 , належної ОСОБА_5 , відбувся переказ на іншу картку на суму 7 000 гривень (картка отримувача: № НОМЕР_5 ).
У ході досудового розслідування виникла об`єктивна необхідність отримати тимчасовий доступ до документів, що містять банківську таємницю в Публічному акціонерному товаристві « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 , юридична адреса: АДРЕСА_4 ).
Вищевказана інформація та копії відповідних документів може сприяти розкриттю кримінального правопорушення, встановленню всіх співучасників кримінального правопорушення, свідків та має доказове значення для подальшого досудового розслідування.
Підставою для звернення із вказаним клопотанням є необхідність отримання інформації, що в них міститься, з метою використання для доведення обставин під час проведення досудового розслідування, єдиним способом отримання доступу є ухвала слідчого судді.
Окрім цього, вказане клопотання необхідно розглянути за відсутністю сторони, у володінні якої знаходяться вказана вище інформація, оскільки є достатні підстави вважати, що до зазначеної інформації можуть мати доступ сторонні особи, таким чином в разі будь-якого зволікання з її вилученням, будуть створені можливості для її втрати, тобто існує реальна загроза для їх зміни та знищення, що в подальшому унеможливить прийняття законного рішення по даному провадженню.
Прокурор та слідчий у судове засідання не прибули, просили клопотання задовольнити та справу розглядати без їх участі.
Фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів, відповідно до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України, не проводилось.
Дослідивши надані докази, слідчий суддя вважає заявлене клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.
Як вбачаєтьсяз матеріалівклопотання,слідчим відділеннямвідділу поліції№1Харківського районногоуправління поліції№1ГУНП вХарківській областіздійснюється досудоверозслідуваннякримінального провадження №12024221140000731 від 20,06.2024 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.
Частиною 1 статті 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно зі ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Статтею 162 КПК України передбачено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, в тому числі, відомості, які можуть становити банківську таємницю. Таким чином, в інший спосіб, ніж в порядку тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, довести обставини даного кримінального правопорушення не можливо.
Згідно зі ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. ч. 6, 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону. Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Статтею 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» передбачено, що інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду.
Таким чином, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, оскільки документи, які перебувають у володінні банку самі по собі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у справі, клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.107,131-132,159- 166КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ відділу поліції №1 Харківського РУП №1 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024221140000731 від 20.06.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України задовольнити.
Надати старшим слідчимта слідчимслідчого відділеннявідділу поліції№1Харківського районногоуправління поліції№1Головного управлінняНаціональної поліціїв Харківськійобласті ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 тимчасовий доступ до документів, що містять відомості, які можуть становити банківську таємницю, з можливістю їх вилучення, що перебувають у володінні: ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 , юридична адреса: АДРЕСА_4 , код банку НОМЕР_7 ), а саме:
-відомості про особу, на чиє ім`я відкрита банківська картка ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № НОМЕР_5 , із зазначенням її адреси проживання, паспортних даних, коду ДРФО, місця роботи;
-роздруківку руху грошових коштів по банківській картці ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № НОМЕР_5 , за період з 07.05.2024 по 08.05.2024 (включно);
-відомості щодо місць та часу зняття із банківської картки ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № НОМЕР_5 за період з 07.08.2024 по 08.05.2024 (включно) з додаванням фото та відео матеріалів кожного зняття готівки;
-роздруківку усіх номерів мобільних телефонів, що були вказані власником банківської картки ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № НОМЕР_5 у якості фінансових з часу емісії вказаної картки по теперішній час;
-роздруківку усіх смс-повідомлень, що відправлялись на телефонні номери власників банківської картки ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № НОМЕР_5 за період з 07.05.2024 по 08.05.2024 (включно);
-роздруківку сесій користування послугами інтернет-банкінгу власників банківської картки ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № НОМЕР_5 із роз`ясненням змісту операції, її дати, точного часу, IP-адреси, телефонного номеру авторизації клієнта за період з 07.05.2024 по 08.05.2024 (включно).
Визначити строк дії даної ухвали два місяці з моменту її постановлення, тобто до 28.01.2025.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123359253 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Барабанова В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні