Ухвала
від 28.11.2024 по справі 718/3641/24
КІЦМАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 718/3641/24

Провадження №2/718/972/24

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження

"28" листопада 2024 р. м.Кіцмань

Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мінів О.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Стадник Ігор Петрович, до Брусницької сільської ради Вижницького району Чернівецької області про встановлення факту постійного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом і просить встановити факт його постійного проживання із спадкодавцем ОСОБА_2 на час відкриття спадщини, тобто на час її смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Суд розглядає в порядку окремого провадження справи у т.ч. справи про:5) встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відповідно до ч. 3, 4 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

За ст. 315 ЦПК Україниу судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.

Важливе значення має вимога про обов`язкове зазначення у заяві мети встановлення юридичного факту, оскільки мета дає можливість зробити висновок, чи дійсно цей факт є юридичним і чи тягне він правові наслідки. У заяві необхідно також вказати причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт, та навести докази його існування. З урахуванням зазначеної в заяві мети, суд визначає коло осіб, які можуть бути залучені до участі у справі. Якщо у заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує цей факт, якими доказами він підтверджується, або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави для залишення заяви без руху і надає заявникові строк для усунення недоліків. У разі невиконання цих вказівок заява вважається неподаною і повертається заявникові, про що суддя постановляє мотивовану ухвалу.

При вирішенні питання про прийняття заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, суддя, окрім перевірки відповідності поданої заяви вимогам закону щодо форми та змісту, зобов`язаний з`ясувати питання про підсудність та юрисдикційність.

Оскільки чинним законодавством передбачено позасудове встановлення певних фактів, що мають юридичне значення, то суддя, приймаючи заяву, повинен перевірити, чи може взагалі ця заява розглядатися в судовому порядку і чи не віднесено її розгляд до повноважень іншого органу.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Разом з тим, згідно ст. 20 ЦПК України, не допускається об`єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.

Як виходить з матеріалів справи, ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Стадник І.П., звертаючись до суду оформив свої вимоги у вигляді позовної заяви, резолютивну вимогу виклав: «про встановлення факту постійного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини», при цьому посилається на ч.2ст. 315 ЦПК України. Учасниками спірних правовідносин ОСОБА_1 вказав учасників : позивач, відповідач Брусницька сільська рада, замість передбачених ч. 4 ст. 294 ЦПК заявника та заінтересованих осіб. Розмір судового збору позивачем був сплачений в розмірі, передбаченому за розгляд позовів майнового характеру (1211,20 грн.). При цьому позивач не вказує, яким саме чином зазначений відповідач порушив його право чи законні інтереси.

Тобто позивач об`єднав в одне провадження різні види судочинства: позовне провадження та окреме провадження.

Звернення позивача до суду із неналежно оформленою формою заяви зумовило заведення канцелярією суду оформлення обліково-статистичної картки за формою іншого виду цивільного провадження (позовного, а не як справи окремого провадження). Це унеможливлює вирішення суддею питання відкриття провадження, адже ці види цивільного провадження являються різними, розгляд справи ведеться за розділом ІV ЦПК України, відносно них ведуться різні форми обліково-статистичних карток.

Окремо суд звертає увагу і на те, що згідно відомостей Єдиного державного реєстру судових рішень, що є в загальному доступі, 08.11.2024 року ОСОБА_1 вже звертався до Кіцманського районного суду Чернівецької області із заявою в порядку окремого провадження про встановлення факту постійного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини( Справа №718/3481/24). Ухвалою судді від 11.11.2024 року у відкритті провадження відмовлено , оскільки вбачається спір про право на прийняття спадщини.

27.11.2024 ОСОБА_1 повторно звертається до суду із позовною заявою про встановлення факту.

Вказані обставини свідчать про відсутність передумов відкриття провадження в справі за заявленим позовом та являються підставою для відмови у відкритті провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України.

Згідно з ч. 2 ст. 186 ЦПК України, про відмову у відкритті провадження у справі постановляється ухвала не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви. Така ухвала надсилається заявникові не пізніше наступного дня після її постановлення в порядку, встановленому статтею 272 цього Кодексу.

Згідно з ч. 3 ст. 186 ЦПК України, до ухвали про відмову у відкритті провадження у справі, що надсилається заявникові, додаються позовні матеріали. Копія позовної заяви залишається в суді.

За ч. 5 ст. 186 ЦПК Українивідмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз`яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.

Отже, ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Стадник І.П., має визначити із видом судочинства, або позовне провадження , або окреме провадження, а також із вимогами кожної із заяв, складом учасників, а також обґрунтуванням вимог .

Керуючись ст.186 ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Стадник Ігор Петрович, до Брусницької сільської ради Вижницького району Чернівецької області про встановлення факту постійного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Роз`яснити позивачу, що він має право подати позов (заяву) на загальних підставах, оскільки, відмова у відкритті провадження по справі не перешкоджає звернутися до суду з відповідним позовом про захист порушеного, невизнаного або оспорюваного права.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо (частина першастатті 355 ЦПК України) або через суд першої інстанції (п. 15.5розділу XIII «Перехідні положення» ЦПК України) до Чернівецького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя О.І.Мінів

СудКіцманський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення28.11.2024
Оприлюднено29.11.2024
Номер документу123359412
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —718/3641/24

Ухвала від 28.11.2024

Цивільне

Кіцманський районний суд Чернівецької області

Мінів О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні