Справа № 288/2282/24
Провадження № 2/288/622/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2024 року. смт.Попільня
Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді - Поліщука Р. М.,
з участю секретаря судових засідань- Плетенецької Т.Ю.,
позивача - ОСОБА_1 ,
представника третьої особи Попільнянського відділу
державноїреєстрації актів цивільного стану в
Житомирському районі Житомирської області
Центрального міжрегіонального управління
Міністерства юстиції (м.Київ) - Горбатюк К.О.,
представника третьої особи органу опіки
та піклування Попільнянської селищної
ради Житомирського району Житомирської області - Семенюк О.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт. Попільня Житомирської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи на стороні відповідача, без самостійних вимог: Попільнянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), орган опіки та піклування Попільнянської селищної ради Житомирського району Житомирської області про визнання батьківства та стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Попільнянського районного суду Житомирської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи на стороні відповідача, без самостійних вимог: Попільнянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), орган опіки та піклування Попільнянської селищної ради Житомирського району Житомирської області про визнання батьківства та стягнення аліментів.
Ухвалою Попільнянського районного суду Житомирської області від 31 жовтня 2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та призначено підготовче судове засідання.
Одночасно з подачею позову, позивачем подано заяву про проведення судової молекулярно-генетичної експертизи, з метою встановлення біологічної спорідненості між відповідачем та дочкою.
В підготовчому судовому засіданні позивач підтримала вказану заяву про призначення судової молекулярно-генетичноїекспертизи та просила її задовольнити.
Відповідач в підготовче судове засідання не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи був належним чином повідомлений.
Представники третіх осіб на стороні відповідача Попільнянського відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) та органу опіки та піклування Попільнянської селищної ради Житомирського району Житомирської області в підготовчомусудовому засіданніне заперечувалипроти задоволення заявипро призначенняекспертизи.
Суд, вислухавши позивача та представників третіх осіб, вивчивши заяву про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до частин першої, третьої статті 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Як вбачається з частин першої, п`ятої статті 104 ЦПК України,про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи. В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Згідно пункту 9 Постанови Пленуму Верховного суду України № 3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них. Питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це, у тому числі висновку судово-генетичної експертизи.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи, так як для з`ясування обставин, що мають істотне значення для справи потрібні спеціальні знання в області генетики з метою визначення біологічного споріднення між відповідачем ОСОБА_2 та дитиною ОСОБА_3 .
Враховуючи задоволення заяви про призначення експертизи, наявні підстави для зупинення провадження у справі, відповідно до положень пункту 5 частини першої статті 252 ЦПК України.
Згідно пункту 9 частини першої статті 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.
Керуючись статтями 103, 104, 197-200, 212, 252, 253, 260-261, 354, 355 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву позивача ОСОБА_1 про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи - задовольнити.
Призначити уцивільній справіза позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи на стороні відповідача, без самостійних вимог: Попільнянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), орган опіки та піклування Попільнянської селищної ради Житомирського району Житомирської області про визнання батьківства та стягнення аліментів, судову молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручити експертам товариства з обмеженою відповідальністю «Мама Папа» (01033, місто Київ, вулиця Скоропадського,21).
На вирішення експерта поставити наступне питання:
- чи являється відповідач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , біологічним батьком малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України.
Витрати на проведення судової молекулярно-генетичної експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , телефон НОМЕР_1 ).
Роз`яснити сторонам положення статті 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі, а саме, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Про день та час проведення судової молекулярно-генетичної експертизи повідомити:
- позивача ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , телефон НОМЕР_1 ;
- відповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 та проживає за адресою: АДРЕСА_3 , телефон НОМЕР_2 .
Зобов`язати позивача ОСОБА_1 , разом з дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на вимогу експерта з`явитись до товариства з обмеженою відповідальністю «Мама Папа» (01033, місто Київ, вулиця Скоропадського,21) для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи.
Провадження у справі на час проведення експертизи - зупинити.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Суддя Попільнянського
районного суду Р. М. Поліщук
Суд | Попільнянський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123361430 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Попільнянський районний суд Житомирської області
Поліщук Р. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні