28.11.2024 Єдиний унікальний № 371/1641/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про тимчасовий доступ до документів
28 листопада 2023 року м. Миронівка
ЄУН 371/1641/23
Провадження № 1-кс/371/451/23
Слідчий суддя Миронівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні № 12023111220000337, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 жовтня 2023 року за ст. 190 ч. 4 КК України,
У С Т А Н О В И В :
Клопотання про тимчасовий доступ до документів, що містять банківську таємницю, подано слідчому судді в рамках кримінального провадження № 12023111220000337, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 жовтня 2023 року за ст. 190 ч. 4 КК України.
У клопотанні заявлено вимогу про надання доступу до документів, які містять відомості про рух грошових коштів за рахунком кредитної банківської карти № НОМЕР_1 , відкритим в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за період з 21 жовтня 2023 року до 01 листлопада 2023 року, із зазначенням суми валюти операцій, залишків коштів після здійснення банківської операції, адресатами банківських терміналів та відділень банків, та ІР адресів, та відомості про тримача вказаної банківської картки.
За правилами ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
Про розгляд клопотання АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » повідомлявся шляхом надсилання судової повістки на електронну адресу. В судове засідання представник АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не з`явився. Неявка представника товариства в судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
У прохальній частині клопотання слідчий просив розглянути клопотання про тимчасовий доступ до документів без його участі.
Оцінка змісту клопотання, наданих матеріалів вказують на відсутність підстав для задоволення клопотання.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно положень ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Банківською таємницею є інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку.
Слідчим суддею встановлено такі обставини.
24 жовтня 2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023111220000337 внесені відомості про кримінальне провадження за ст. 190 ч. 4 КК України. Підставою для внесення відомостей до реєстру була заява ОСОБА_3 . Ці обставини підтверджені даними Витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
За встановленими в ході досудового розслідування обставинами, 21 жовтня 2023 року ОСОБА_4 помістила на « ІНФОРМАЦІЯ_2 » оголошення про продаж столу-тумби. Цього ж дня, через мобільний додаток «Viber» з нею зв`язалася покупець на ім`я ОСОБА_5 , яка забажала купити товар. В подальшому ОСОБА_5 надіслала до мобільного додатку «Viber» посилання на продаж через « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». ОСОБА_4 відкрила посилання та ввела реквізити своєї банківської карти АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № НОМЕР_2 , паролі до неї та CVV-код. Після вчинення таких дій відбулося списання грошових коштів з вказаної картки на суму 27563 грн.
17 листопада 2023 року, на підставі ухвали слідчого судді Миронівського районного суду Київської області, було здійснено тимчасовий доступ до речей і документів, які зберігаються в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », за результатами доступу було отримано інформацію про перерахування грошових коштів ОСОБА_4 , в тому числі, на банківську карту № НОМЕР_1 , яка відкрита в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
На підтвердження встановлених обставин слідчим до клопотання додано копії заяви ОСОБА_3 від 23 жовтня 2023 року, протоколу його допиту як потерпілого від 24 жовтня 2023 року, протоколу допиту свідка від 24 жовтня 2023 року, протоколу тимчасового доступу до речей і документів від 17 листопада 2023 року з описом вилучених документів.
Тимчасовий доступ до речей та документів є заходом примусового характеру, пов`язаного із втручанням у права і свободи особи щодо права власності, обумовленим потребами досудового розслідування.
За положеннями ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Обов`язок доведення існування зазначених обставин КПК України покладає на слідчого, дізнавача, прокурора, який звертається із відповідним клопотанням.
Сторони кримінального провадження свої клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження повинні обґрунтовувати доказами, поданими слідчому судді або суду, на підтвердження тих обставин, на які вони посилаються в клопотанні.
Слідчим доведено наявність достатніх даних вважати, що вчинено кримінальне правопорушення, документи, що зберігаються в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки містять інформацію про рух грошових коштів, які є предметом кримінального правопорушення.
Слідчим доведено можливість використання як доказів відомостей про рух грошових коштів за рахунком, на який поза волею потерпілої було перераховано належні їй грошові кошти, доведено можливість використання як доказів відомостей про тримача банківської картки № НОМЕР_1 , доведено, що тримачем картки, доступ до інформації з якої має намір отримати слідчий, є особа, яка ймовірно причетна до вчинення кримінального правопорушення.
Інформація про рух коштів по рахунку надає можливість встановити обставини вчинення кримінальних правопорушень.
Документи, доступ до яких планується отримати, є документами, які містять охоронювану законом таємницю, та перебувають у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_1 .
Потреби досудовогорозслідування виправдовуютьтакий ступіньвтручання управа ісвободи особи,про якийідеться вклопотанні слідчого,відомості,що містятьсяв документахбанку,про доступдо яких заявленоклопотання,можуть бутивикористані укримінальному провадженніяк доказивчинення кримінальногоправопорушення,передбаченого ст.190ч.4КК України,обставини,що підлягаютьвстановленню уданому кримінальномупровадженні,неможливо довестив іншийспосіб.
Слідчим суддею встановлено, що ухвалою слідчого судді Миронівського районного суду Київської області від 01 грудня 2023 року дізнавачам ВП № 2 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області було надано тимчасовий доступ до документів (інформації) у виді відомостей про рух грошових коштів за рахунком банківської картки № НОМЕР_1 , відкритим в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за 21 жовтня 2023 року та відмовлено у задоволенні вимоги слідчого про надання доступу до даних про власників рахунків, на які здійснювалися грошові перекази.
Повторне звернення з клопотанням дізнавач мотивує тим, що йому не вдалося встановити всі обставини кримінального правопорушення на підставі отриманої інформації.
Наведені мотиви слідчий суддя вважає такими, що заслуговують на увагу.
Вказані з`ясовані обставини, які досліджені під час розгляду клопотання та оцінені відповідно до вимог статті 94 КПК України, свідчать про обґрунтованість клопотання у наведеній частині, наявність підстав для надання тимчасового доступу до документів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 159, 160, 163, 164, 372 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчого ВП № 2 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_6 , погодженене прокурором у кримінальному провадженні ОСОБА_7 , про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні № 12023111220000337, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 жовтня 2023 року за ст. 190 ч. 4 КК України, задовольнити.
Надати слідчим ВП № 2 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 тимчасовий доступ до документів (інформації), які містять відомості :
Про тримача банківської картки № НОМЕР_1 ;
Про рух грошових коштів за рахунком, до якого прив`язана банківська картка № НОМЕР_1 , відкритим в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за період з 21 жовтня 2023 року до 01 листопада 2023 року.
Документи зберігаються у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса : АДРЕСА_1 .
Надати слідчим ВП № 2 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 можливість зробити копії вказаних документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Строк дії ухвали до 27 грудня 2024 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Миронівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123362192 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Миронівський районний суд Київської області
Капшук Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні