Ухвала
від 27.11.2024 по справі 557/1903/24
ГОЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження 2-о/557/85/2024

Справа 557/1903/24

У Х В А Л А

про передачу справи за підсудністю

27 листопада 2024 року с-ще Гоща

Суддя Гощанського районного суду Рівненської області Оленич Ю.В., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 , заінтересована особа: Бугринська сільська рада Гощанського району Рівненської області, про встановлення факту, що має юридичне значення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду в інтересах ОСОБА_2 із вказаною вище заявою, в якій просить встановити факт родинних відносин між ним та ОСОБА_3 , як сином та матір`ю.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя приходить наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 316 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

За положеннями ст. 29 ЦК України місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово. Фізична особа може мати кілька місць проживання.

Водночас має значення зареєстроване місце проживання.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Як убачається із заяви ОСОБА_2 та даних долученої до неї копії паспорта громадянина України на ім`я заявника, зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання останнього є: АДРЕСА_1 .

Статтями 263-264 ЦПК України встановлено, що судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим, тобто ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права, має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суди повинні перевірити належність справ до їх юрисдикції та підсудності.

Дотриманням судами процесуальних норм інституту підсудності означає дотримання положення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яке гарантує, що кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Враховуючи те, що ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення в порядку окремого провадження, зареєстрованим місцем проживання заявника є: АДРЕСА_1 , що територіально відноситься до Білокриницької територіальної громади, знаходиться в межах територіальної юрисдикції Рівненського районного суду Рівненської області, відтак у відповідності до ч. 1 ст. 316 ЦПК України дана справа не підсудна Гощанському районному суду Рівненської області.

У даному випадку до вказаних правовідносин застосовуються виключно положення ст. 316 ЦПК України, тобто заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

За таких обставин, суддя приходить висновку про наявність підстав для передачі вказаної справи за підсудністю до належного суду, юрисдикція якого поширюється на Рівненський районний суд Рівненської області.

Згідно ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

З наведеного вище вважаю, що дана справа має бути передана Рівненському районному суду Рівненської області (місцезнаходження: 33000, м. Рівне, вул. Симона Петлюри, 10).

Керуючись ст.ст. 31, 187, 260, 316 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 , заінтересована особа: Бугринська сільська рада Гощанського району Рівненської області, про встановлення факту, що має юридичне значення передати за підсудністю до Рівненського районного суду Рівненської області (місцезнаходження: 33000, м. Рівне, вул. Симона Петлюри, 10).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана до Рівненського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Ю.В. Оленич

СудГощанський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення27.11.2024
Оприлюднено02.12.2024
Номер документу123363036
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —557/1903/24

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Рівненський районний суд Рівненської області

Красовський О.О.

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Гощанський районний суд Рівненської області

Оленич Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні