28.11.2024 Справа № 756/14582/24
Унікальний № 756/14582/24
Провадження № 2/756/5989/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К РА Ї Н И
28 листопада 2024 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Яценко Н.О., розглянувши матеріали позовної заяви в порядку вирішення питання про відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРАЇНСЬКА ДЕВЕЛОПМЕНТСЬКА КОМПАНІЯ»</a>, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «СВІТ ХОУМ СЕРВІС» про зобов`язання не чинити перешкоди в користуванні об`єктом житлової нерухомості та відшкодування моральної шкоди, -
ВСТАНОВИЛА:
Позивач 19.11.2024 року звернувся до суду з вищевказаним позовом до відповідача та просить суд заборонити ТОВ «УКРАЇНСЬКА ДЕВЕЛОПМЕНТСЬКА КОМПАНІЯ» чинити ОСОБА_1 перешкоди у користування об`єктом житлової нерухомості, яким є квартира за адресою: АДРЕСА_1 , в тому числі щодо повного або часткового припинення постачання електричної енергії щодо зазначеної квартири; стягнути з відповідача на користь позивача 10 000 грн. моральної шкоди.
Дослідивши вказану позовну заяву та додані до неї документи в порядку вирішення питання про відкриття провадження у справі вважаю, що справа не підсудна Оболонському районному суду міста Києва.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 30 ЦПК України, яка визначає виключну підсудність, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Виключну підсудність установлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (ч.1 ст.30 ЦПК). Згідно з положеннями ст.181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння й користування ним (ст.358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є в спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (стст.364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є в спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (стст.370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло з договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник із приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Такий висновок викладено в п.42 постанови Пленуму ВCC «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» від 1.03.2013 №3.
Оскільки спір виник щодо майна, яке територіально розташоване в Бучанському районі Київської області, суд доходить до висновку, що справа не підлягає розгляду за загальними правилами підсудності і справа не підсудна Оболонському районному суду м.Києва. Спір що виник між сторонами підлягає розгляду за правилами виключної підсудності.
Згідно з вимогами п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Частиною 3 статті 31 ЦПК України передбачено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
З огляду на викладене, приходжу до висновку, що зазначена справа не підсудна Оболонському районному суду м.Києва, та вважаю за необхідне на підставі п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України передати дану справу за підсудністю до Києво-Святошинського районного суду Київської області.
Керуючись ст. ст. 28, 30, 31, 258, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя -
У Х В А Л И Л А:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРАЇНСЬКА ДЕВЕЛОПМЕНТСЬКА КОМПАНІЯ»</a>, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «СВІТ ХОУМ СЕРВІС» про зобов`язання не чинити перешкоди в користуванні об`єктом житлової нерухомості та відшкодування моральної шкоди - направити за підсутністю до Києво-Святошинського районного суду Київської області. (м.Київ, вул. Мельниченка, 1).
Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу було подано протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123366157 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: усунення перешкод у користуванні майном |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Яценко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні