Провадження № 1-кс/331/2394/2024
Справа № 331/3627/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2024 року місто Запоріжжя
Слідчий суддя Жовтневого районного суду міста Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю: секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Вознесенівської окружної прокуратури м. Запоріжжя ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню №42024082010000065, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 травня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 227 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Вознесенівської окружної прокуратури м. Запоріжжя ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню №42024082010000065, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 травня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 227 КК України.
В обґрунтування вищезазначеного клопотання зазначено, що досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на території міста Запоріжжя та Запорізької області умисно вводять в обіг (випуск на ринок України) небезпечну продукцію у вигляді палива (дизельного палива та бензину), тобто такої продукції, що не відповідає вимогам щодо безпечності продукції, встановленим нормативно-правовими актами, якщо такі дії вчинені у великих розмірах.
Досудове розслідування розпочато за зверненням голови громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (далі - громадська організація), в якому зазначено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) приймає участь в публічних закупівлях на постачання палива, при цьому в тендерній документації зазначаються характеристики палива, які не відповідають дійсності. Реалізацію палива ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » здійснює через автозаправні станції (далі - АЗС), які розташовані на території міста Запоріжжя.
19.06.2024 проведено огляд вказаних АЗС за адресами АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , які орендуються ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та використовуються у господарській діяльності цього товариства.
Під час огляду АЗС відібрано зразки палива, які направлено до експертної установи для встановлення їх відповідності вимогам ДСТУ.
За результатом проведення судової експертизи встановлено, що відібрані зразки бензину автомобільного не відносяться до товарних нафтопродуктів (бензинів), а являють собою складну суміш органічних речовин, основою яких є ароматичні вуглеводні, серед яких основними компонентами є бензол та толуол.
При цьому, вилучені зразки дизельного палива належать до світлих нафтопродуктів, і згідно з ДСТУ 3437-96 «Нафтопродукти. Терміни та визначення» відносяться до некондиційного дизельного палива Євро 5, які за визначеним показником «вміст сірки» не відповідають ДСТУ 7688:2015 «Паливо дизельне Євро. Технічні умови» щодо палива дизельного ЄВРО 5.
Відповідно до положень статті 1 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» від 14.01.2000 № 1393-ХІУ до неякісної та небезпечної продукції відноситься: продукція, яка не відповідає вимогам чинних в Україні нормативно-правових актів стосовно відповідних видів продукції щодо її споживчих властивостей, та продукція, яка не відповідає обов`язковим вимогам чинних в Україні нормативно-правових актів щодо її безпеки для життя і здоров`я людини, майна і довкілля.
Статтею 1 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 № 1023-XII визначено наступні терміни:
1) безпека продукції - відсутність будь-якого ризику для життя, здоров`я, майна споживача і навколишнього природного середовища при звичайних умовах використання, зберігання, транспортування, виготовлення і утилізації продукції;
2) введення продукції в обіг - дії суб`єкта господарювання, спрямовані на виготовлення або ввезення на митну територію України продукції з подальшою самостійною або опосередкованою реалізацією на території України;
13) належна якість товару, роботи або послуги - властивість продукції, яка відповідає вимогам, встановленим для цієї категорії продукції у нормативно-правових актах, та умовам договору із споживачем.
Крім того, статтею 6 вказаного Закону регламентовано, що продавець (виробник, виконавець) зобов`язаний передати споживачеві продукцію належної якості, а також надати інформацію про цю продукцію.
Статтею 10 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР пальне підлягає підтвердженню відповідності в законодавчо регульованій сфері документом про відповідність, передбаченим законодавством. Відповідність пального підтверджується наявністю у його виробника або імпортера документа про відповідність, передбаченого законодавством.
Пунктом 10 Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених Постановою КМУ від 20 грудня 1997 N 1442 забороняється торгівля нафтопродуктами, які не відповідають встановленим вимогам.
Відповідно до постанови КМУ від 1 серпня 2013 року № 927 «Про затвердження Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив» дозволяється виготовлення, введення в обіг і обіг палив, які відповідають вимогам цього Технічного регламенту. Якість палив повинна відповідати вимогам цього Технічного регламенту.
У зв`язку із вищевикладеним, з метою встановлення усіх обставин вчинення кримінального правопорушення, в ході досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), з можливістю її вилучення.
Вищевказані документи, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , адреса розташування: АДРЕСА_3 ).
Зазначені документи самі по собі та в сукупності з іншими документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, з метою підтвердження чи спростування факту вчинення злочину.
Необхідність вилучення оригіналів документів обґрунтовується тим, що за результатом їх дослідження постане питання призначення ряду судових експертиз, у тому числі почеркознавчої, проведення якої потребує саме оригіналів документів.
Відповідно до ст. 2 КПК України, завданням кримінального провадження, є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден не винуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необгрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Передбачене ст. 93 КПК України право сторони обвинувачення збирати докази, шляхом їх витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб документів, відомостей, не надає абсолютне право слідчому або прокурору вилучення відомостей, що становлять охоронювану законом таємницю за запитом слідчого. Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи викладене, а також те, що вказані відомості та документи самі по собі та в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та можуть бути використані як докази під час судового розгляду, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 , адреса розташування: АДРЕСА_3 ).
Прокурор надав суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, зазначивши, що клопотання підтримує та просить його задовольнити.
Слідчий суддя, вивчивши доводи клопотання та долучені до нього копії документів, прийшов до такого.
Згідно ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно ч. 4, 5 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відомості, що містяться у вказаних прокурором документах будуть використані, як докази в кримінальному провадженні, а обставини, які передбачається підтвердити цими відомостями, не можливо встановити іншим способом.
Таким чином, отримання тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , є необхідною слідчою дією, без якої встановити істину по справі не можливо та не можливо встановити іншим способом.
Враховуючи те, що тимчасовий доступ до зазначених документів надасть можливість отримати докази, які мають суттєве значення для з`ясування обставин кримінального правопорушення та осіб, причетних до його вчинення, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання прокурора Вознесенівської окружної прокуратури м. Запоріжжя ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, підлягає задоволенню.
З урахуванням наведеного, слідчий суддя вважає клопотання законним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора Вознесенівської окружної прокуратури м. Запоріжжя ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню №42024082010000065, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 травня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 227 КК України, задовольнити.
Надати прокурорам Вознесенівської окружної прокуратури міста Запоріжжя Запорізької області ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , дозвіл на тимчасовий доступ до реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 , адреса розташування: АДРЕСА_3 ), з можливістю вилучення їх оригіналів.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до документів діє протягом двох місяців з дня постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123366225 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
Скользнєва Н. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні