Ухвала
від 27.11.2024 по справі 918/974/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкладення розгляду справи

27 листопада 2024 року Справа № 918/974/24

Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Селівона А.О., за участю секретаря судового засідання Хролець І.С., розглянувши матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Волиньелектрозбут"

до Орендного підприємства санаторій "Червона калина" імені Миколи Сивого

про стягнення заборгованості.

За участю представників сторін:

від позивача: Розгон Ольга Володимирівна;

від відповідача : не з`явився;

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Волиньелектрозбут" звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до Орендного підприємства санаторій "Червона калина" імені Миколи Сивого про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію у розмірі 826 202,63 грн., 3% річних у розмірі 7 937,69 грн., інфляційних втрат у розмірі 23 110,83 грн.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 28.010.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження у змішаній (паперовій та електронній) формі та призначено розгляд справи на 27.11.2024.

Представник Відповідача в судове засідання 27.11.2024 не з`явився.

26.11.2024 від представника позивача надійшла заява про збільшення позовних вимог.

Дослідивши матеріали заяви про збільшення позовних вимог, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.

Відповідно до частини третьої статті 163 Господарського процесуальнгого кодексу України (далі - ГПК України) у разі збільшення розміру позовних вимог або зміни предмета позову несплачену суму судового збору належить сплатити до звернення в суд із відповідною заявою.

Аналогічні вимоги закріплені в абзаці 2 частини другої статті 6 Закону України "Про судовий збір", яка передбачає, що у разі якщо розмір позовних вимог збільшено або пред`явлено нові позовні вимоги, недоплачену суму судового збору необхідно сплатити до звернення до суду з відповідною заявою.

Правові наслідки неподання відповідних доказів закріплені в частині десятій статті 174 ГПК України, яка передбачає, що заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.

Закон України "Про судовий збір" визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Відповідно до статті першої Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.

Судовий збір включається до складу судових витрат.

Як вбачається з прохальної частини заяви про збільшення позовних вимог, Позивач просить збільшити розмір позовних вимог на 579 039,03 грн.

Однак при перевірці вказаної заяви та доданих до неї документів судом встановлено, що позивачем не додано доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

На підставі пункту 1 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру збір становить - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру збір становить - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно із статтею сьомою Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено у 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 01.01.2024 становить 3 028,00 грн.

У той же час відповідно до частини третьої статті 4 Закону України "Про судовий збір", при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Враховуючи, що позивач у заяві про збільшення позовних вимог просить збільшити вимоги на 579 039,03 грн., тобто загальний розмір позовних вимог має складати 1 436 290,18 грн. (857 251,15 +579 039,03), тому судовий збір становить 17 235,48 грн.

Враховуючи, що позивачем сплачено при поданні позовної заяви 10 930,37 грн., таким чином розмір судового збору, який потрібно доплатити становить 6 305,11 грн. (17 235,48 - 10 930,37).

За таких підстав суд дійшов висновку, що заяву про збільшення позовних вимог подано до суду без додержання вимог статті 163 ГПК України.

Оскільки вказана заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суд вважає за необхідне залишити заяву без руху.

З урахуванням наведеного, позивачу необхідно усунути зазначені недоліки заяви про збільшення позовних вимог, а саме:

- надати докази оплати судового збору у розмірі 6 305,11 грн.

Частиною першою статті 182 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи.

Відповідно до пунктів 1 та 3 частини другої статті 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Згідно з частиною сьомою статті 183 ГПК України у разі відкладення підготовчого засідання або оголошення перерви підготовче засідання продовжується зі стадії, на якій засідання було відкладене або у ньому була оголошена перерва.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є, зокрема, вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Згідно з частиною третьою статті 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Враховуючи те, що ГПК України передбачає розгляд та вирішення справи по суті на підставі зібраних у підготовчому провадженні матеріалів і обмежує учасників справи подавати докази, а також заявляти клопотання чи заяви після відкриття розгляду справи по суті, суд дійшов висновку про необхідність продовження строку підготовчого провадження на 30 днів з ініціативи суду до 27.01.2025 включно.

З метою надання можливості сторонам скористатися своїми процесуальними правами, а також з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, суд вважає за необхідне продовжити строк підготовчого провадження у даній справі та відкласти підготовче засідання на іншу дату.

Керуючись статтями 163, 174, 177, 182, 183, 202, 232 - 235 ГПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Заяву про збільшення позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Волиньелектрозбут" залишити без руху.

2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Волиньелектрозбут" строк на усунення недоліків заяви - 10 (десять) днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Волиньелектрозбут" спосіб усунення недоліків заяви шляхом надання:

- доказів оплати судового збору у розмірі 6 305,11 грн.

4. Продовжити строк підготовчого провадження у справі № 918/974/24 на 30 днів з ініціативи суду до 27 січня 2025 включно.

5. Відкласти підготовче засідання на "22" січня 2025 р. на 10:00 год.

6. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. вул. Давидюка Тараса, 26А, зал судових засідань № 16.

7. Суд звертає увагу сторін що подання доказів у справі здійснюється відповідно до статті 80 Господарського процесуального кодексу України.

8. Усі заяви, клопотання і заперечення подаються до суду в письмовій формі з обов`язковим направленням копій зазначених документів іншим учасникам справи (провадження). Не відповідність письмової заяви (клопотання, заперечення) вимогам статті 170 Господарського процесуального кодексу України чи неподання доказів про їх направлення іншим учасникам справи (провадження) є підставою для залишення їх судом без розгляду. Суд повертає письмову заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду також у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

9. Надіслати ухвалу учасникам справи, в порядку, визначеному частиною п`ятою статті 242 Господарського процесуального кодексу України.

10. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до статті 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.

Суддя А.О. Селівон

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення27.11.2024
Оприлюднено02.12.2024
Номер документу123379155
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —918/974/24

Ухвала від 27.11.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Селівон А.О.

Ухвала від 27.11.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Селівон А.О.

Ухвала від 22.11.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Селівон А.О.

Ухвала від 28.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Селівон А.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні