Справа № 397/422/23
н/п : 2/397/135/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про залишення заяви без розгляду
26.11.2024 с-ще Олександрівка
Олександрівський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого - судді Максимовича І.В.,
за участю секретаря судового засідання - Рум`янцевої О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства "Колос-Агротех", про усунення перешкоди у здійсненні користування майном,
У С Т А Н О В И В:
Позивач на підставі ст.3, 15, 16, 391 ЦК України звернувся до суду з позовом, в якому просить усунути перешкоди у здійснені користування ним його майном - земельними ділянками кадастровий номер 3520585000:02:000:2114 та кадастровий номер 3520585000:02:000:2115, що знаходяться на території Підліснянської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області шляхом зобов`язання відповідача звільнити і повернути земельні ділянки та скасувати державну реєстрацію додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки №3520585000- від 17.11.2011. Судові витрати здійснити за рахунок відповідача.
Ухвалою судді Олександрівського районного суду Кіровоградської області Максимовича І.В. від 01.06.2023 дану справу прийнято до свого провадження та призначено її розгляд за правилами загального позовного провадження (а.с.22-24).
Ухвалою суду від 12.10.2023 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті (а.с.126).
В судові засідання позивач повторно не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с. 127, 133, 148, 152, 169, 172, 176, 182, 190, 192). Про причини неявки суд не повідомив.
В судове засідання відповідач та їх представник не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи належним чином повідомлялися. Причини неявки, суду не повідомили.
У зв`язку з неявкою в судове засідання сторін, відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України розгляд справи здійснено без фіксування судового процесу.
Перевіривши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Відповідно до ч.2 ст. 43, ч.1 ст. 44 ЦПК України, учасники справи зобов`язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; 4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом. Учасники судового процесу повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Під добросовісністю необхідно розуміти користування правами за призначенням, здійснення обов`язків у межах визначених законом, недопустимість посягання на права інших учасників цивільного процесу, заборона зловживання процесуальними правами.
Покладення на позивача процесуальних обов`язків обумовлено як необхідністю забезпечити дотримання прав позивача на участь у судовому засіданні, так і необхідністю введення певних обмежень з метою дотримання процесуальних строків розгляду справи, а тому саме позивач має продемонструвати свій інтерес у якнайскорішому розгляді справи, а отже зобов`язаний у розумні інтервали цікавитися провадженням у справі.
Аналогічного висновку дійшов Європейський суд з прав людини у справі «Каракуця проти України», заява № 18986/06 від 16 лютого 2017 року, вказавши, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Перебіг строків судового розгляду у цивільних справах починається з часу надходження позовної заяви до суду, а закінчується ухваленням остаточного рішення у справі, якщо воно не на користь особи, або виконанням рішення, ухваленого на користь особи. Недотримання строків розгляду цивільних справ порушує конституційне право на судовий захист, гарантований статтею 55 Конституції України, і негативно впливає на ефективність правосуддя та на авторитет судової влади.
Відповідно до п. п. 1-5 ч. 2, ч.5 ст. 223 ЦПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого відсутні відомості про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання; перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження; якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники. У разі повторної неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору. Із цими нормами кореспондуються положення ст. 257 ч. 1 п. 3 ЦПК України.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.
Позивач повторно не з`явилася в судове засідання, про місце день та час розгляду справи повідомлена належним чином (а.с. 127, 133, 148, 152, 169, 172, 176, 182, 190, 192), про причини своєї неявки суд не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності не подав.
Враховуючи вище викладене, суд визнає неявку позивача у судове засідання з неповажних причин, оскільки за весь час знаходження справи в провадженні суду, позивачем не вчинено жодної дії щодо дізнання стадії розгляду справи, руху по справі, причин неодноразового виклику в судове засідання.
Крім того, позивач, який переважно найбільш зацікавлений у розгляді справи, повинен демонструвати своєю поведінкою сумлінність реалізації своїх процесуальних прав та виконання обов`язків. Натомість позивачем проігноровані повідомлення суду про явку в судові засідання.
Враховуючи викладене, суд вважає за доцільне позов залишити без розгляду, у зв`язку з повторною неявкою у судове засідання позивача.
При цьому суд зазначає, що позивач не позбавлений можливості повторного звернення з даним позовом до суду після усунення умов, що були підставою для залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись ст.43, 44, 223, 257, 260-261, 353-354 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного підприємства "Колос-Агротех", про усунення перешкоди у здійсненні користування майном, залишити без розгляду.
Роз`яснити, що особа, заяву якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена до Кропивницького апеляційногосуду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Суддя: І.В. Максимович
Суд | Олександрівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123379528 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Олександрівський районний суд Кіровоградської області
МАКСИМОВИЧ І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні