Єдиний унікальний номер 305/4623/24
Провадження по справі 2/305/936/24
Номер рядка звіту 71
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
28.11.2024 року м. Рахів
Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Дочинець С.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , мешканки АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , про позбавлення батьківських прав, -
ВСТАНОВИВ:
Позовна заява ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 , про позбавлення батьківських прав відповідає вимогам ст.174-177 ЦПК України.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Враховуючи, що спір виник із сімейних правовідносин, який в силу ч.4 ст.274 ЦПК України не може бути розглянутий в порядку спрощеного позовного провадження, розгляд справи слід проводити в порядку загального позовного провадження.
Проведення підготовчого засідання по справі є необхідним.
У позовній заяві позивач просить суд залучити до участі у справі як третю особу без самостійних вимог: Орган опіки та піклування Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області та зобов`язати орган опіки та піклування надати висновок щодо доцільності позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 .
Вирішуючи клопотання позивача суддя виходить із наступного.
Згідно із ч.4, 5 ст.19 Сімейного кодексу України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.
З аналізу вищевказаних положень ст.19 СК України випливає, що участь органу опіки та піклування, при розгляді судом спорів щодо визначення місця проживання дитини є обов`язковою, отже клопотання щодо залучення до участі у справі третьої особи без самостійних вимог Орган опіки та піклування Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області підлягає задоволенню.
Вирішуючи клопотання позивача про витребування доказів суддя керується наступним.
У відповідності до положень ст.12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
При цьому, згідно з положенням ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Аналогічні за змістом положення містяться і у ст.81 ЦПК України, відповідно до яких кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
З аналізу вищевказаних положень ст.19 СК України та ст. 81 ЦПК України, випливає, що вони взаємоузгоджуються між собою, тобто висновок органу опіки та піклування щодо доцільності позбавлення особи батьківських прав є обов`язковим при розгляді справ такої категорії, проте обов`язок подання такого висновку покладається на позивача.
При цьому, відповідно до ч.1 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Однак, суду не надано доказів, які б підтверджували, що позивачем, вживалися заходи щодо самостійного отримання висновку органу опіки та піклування, отже клопотання про витребування доказів є передчасним, а тому у його задоволенні слід відмовити.
Керуючись ст. 12, 13, 81, 84, 175, 177, 187, 274, 353 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження по справі за правилами загального позовного провадження за позовною заявою ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 , про позбавлення батьківських прав.
Залучити до участі у справі у якості третьої особи без самостійних вимог Орган опіки та піклування Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області (905755, смт. Солотвино, вул. Харківська, буд. 1 Тячівського району Закарпатської області), якій направити копію позовної заяви.
Призначити підготовче засідання на 13 годину 30 хвилин 19 грудня 2024 року та викликати сторони в судове засідання.
У задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про доручення органу опіки та піклування надати висновок щодо доцільності позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 - відмовити.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву.
Визначити третій особі строк для надання своїх письмових пояснень щодо позову, відзиву, відповіді на відзив та заперечення - до закінчення підготовчого провадження.
Роз`яснити позивачу, що він вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог, змінити предмет або підстави позову до закінчення підготовчого засідання.
Роз`яснити відповідачу, що він має право подати зустрічний позов у строки, встановлені судом для подання відзиву.
Надіслати: позивачу копію цієї ухвали; відповідачу та третій особі копію цієї ухвали, копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Сторони можуть отримати інформацію щодо розгляду даної справи, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою - http://rh.zk.court.gov.ua.
Ухвала, у відповідності до ст.353 ЦПК України, оскарженню не підлягає.
Суддя Рахівського районного суду
Закарпатської області Дочинець С.І.
Суд | Рахівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 03.12.2024 |
Номер документу | 123385110 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Рахівський районний суд Закарпатської області
Дочинець С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні