465/8697/24
1-кп/465/1279/24
У Х В А Л А
Іменем України
26.11.2024 року м. Львів
Франківський районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
учасників:
прокурора: ОСОБА_3 ,
обвинуваченого: ОСОБА_4 ,
захисника: ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у кримінальному провадженні №62023140110000497 від 06.11.2023 за обвинуваченням
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Краснодон Луганської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 ,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України,
клопотання захисника про скасування (зміну) обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, -
в с т а н о в и в:
У провадженні Франківського районного суду м. Львова перебуває указане кримінальне провадження, у якому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 , обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України.
Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 04.11.2024 призначено підготовче судове засідання.
У підготовчому судовому засіданні стороною захисту заявлено клопотання про скасування (зміну) запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Під час розгляду указаного клопотання встановлено, що відносно обвинуваченого ухвалою слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від 16.10.2024 до підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 14.12.2024, без визначення розміру застави.
Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 13.11.2024 залишено без розгляду клопотання про скасування (зміну) запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Крім цього, 13.11.2024 закінчено підготовче провадження та призначено судовий розгляд, із визначення дати його проведення 26.11.2024.
Однак, у судовому засіданні, яке відбулось 26.11.2024, стороною захисту повторно заявлено клопотання, у якому з урахуванням уточнення його резолютивної частини, сторона захисту просила не скасувати, а змінити застосований запобіжний захід щодо ОСОБА_4 із тримання під вартою без визначення розміру застави на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, з можливістю внесення застави.
У судовому засіданні указане клопотання мотивоване незгодою із рішенням слідчого судді, а також зміною обставин, які не могли бути враховані слідчим суддею під час застосування указаного запобіжного заходу. Зокрема, такими обставинами стороною захисту зазначено ініціювання процедури отримання згоди командира (начальника) військової частини (установи) на продовження проходження обвинуваченим військової служби.
Прокурор у судовому засіданні не заперечував ні можливості повторного розгляду клопотання сторони захисту, ні можливості визначення обвинуваченому застави.
Заслухавши думку учасників кримінального провадження, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 201 КПК України підозрюваний, обвинувачений, до якого застосовано запобіжний захід, його захисник, має право подати до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, а в кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - до Вищого антикорупційного суду, клопотання про зміну запобіжного заходу, в тому числі про скасування чи зміну додаткових обов`язків, передбачених частиною п`ятою статті 194 цього Кодексу та покладених на нього слідчим суддею, судом, чи про зміну способу їх виконання.
Слідчий суддя, суд зобов`язаний розглянути клопотання підозрюваного, обвинуваченого протягом трьох днів з дня його одержання згідно з правилами, передбаченими для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу.
За змістом ч. 1 ст. 26 КПК України, однією із загальних засад кримінального провадження, передбачених ст. 7 КПК України є диспозитивність, яка полягає у вільному використанні сторонами кримінального провадження своїх прав у межах та у спосіб, передбачений КПК України.
Суд приймає до уваги уточнення прохальної частини клопотання, висловлені стороною захисту у судовому засіданні.
Суд відхиляє доводи сторони захисту щодо незгоди із рішенням слідчого судді, викладеним в ухвалі слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від 16.10.2024. При цьому, суд повторно акцентує увагу сторони захисту на тому, що підставою для зміни запобіжного заходу, у відповідності до ч. 5 ст. 201 КПК України, є нові обставини, які не розглядалися слідчим суддею. Також суд повторно зазначає про те, що незгода із рішенням слідчого судді, який, на думку захисника, виніс незаконне рішення не може оцінюватись судом першої інстанції. Крім цього, Львівським апеляційним судом ухвалою від 19.11.2024 апеляційну скаргу захисника залишено без задоволення, а ухвалу слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від 16.10.2024 без змін.
Відповідно до ч. 3 ст. 183 КПК України, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків, передбачених КПК України, крім випадків, передбачених ч. 4 ст. 183 КПК України.
Згідно з абзацом 8 частини 4 ст. 183 КПК України під час дії воєнного стану суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні щодо злочину, передбаченого статтями 109-114-2, 258-258-5, 260, 261, 402-405, 407, 408, 429, 437-442 Кримінального кодексу України.
Однак, суд приймає до уваги обставини, пов`язані з ініціюванням процедури отримання згоди командира (начальника) військової частини (установи) на продовження проходження обвинуваченим військової служби, що може мати значення для підтримання обороноздатності та відсічі збройної агресії російської федерації.
Відповідно до ч. 4 ст. 182 КПК України, розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 КПК України. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього.
Згідно п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України, розмір застави визначається щодо особи, підозрюваної або обвинуваченої у вчиненні тяжкого злочину від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи положення ст. 182, 183 КПК України, суд вважає необхідним визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання обвинуваченим обов`язків, передбачених КПК України, в розмірі 30 прожиткових мінімуму для працездатних осіб в сумі 90840 (дев`яносто тисяч вісімсот сорок) гривень 00 копійок.
Керуючись ст. 201 КПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
Клопотання адвоката задовольнити.
Змінити застосований запобіжний захід щодо ОСОБА_4 та застосувати відносно нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 14 грудня 2024 року, з можливістю внесення застави.
Визначити ОСОБА_4 заставу в розмірі 30 прожиткових мінімуму для працездатних осіб в сумі 90840 (дев`яносто тисяч вісімсот сорок) гривень 00 копійок, яка може бути внесена як самим підозрюваним, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на спеціальний рахунок - Державна казначейська служба України, м. Київ, МФО 820172, IBAN:UA598201720355219002000000757, ЄДРПОУ 26306742, одержувач: Територіальне управління державної судової адміністрації України в Львівській області.
У випадку внесення вказаного розміру застави, на відповідний рахунок ОСОБА_4 звільняється з-під варти в порядку визначеному ч.4 ст.202 КПК України.
Обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі визначеному в ухвалі про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою протягом дії ухвали.
На підставі ст.194КПК України покласти на ОСОБА_4 у разі внесення застави такі обов`язки:
- прибувати за викликом слідчого, прокурора чи суду за першою вимогою, в тому числі у разі виклику за допомогою телефонного зв`язку;
- не відлучатися із АДРЕСА_2 , без дозволу суду;
- повідомляти прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в`їзд в Україну.
Визначити 2-місячний термін дії обов`язків, покладених судом, у разі внесення застави, з дня її внесення.
Роз`яснити обвинуваченому, що у разі внесення застави у визначеному в даній ухвалі розмірі, оригінал документу з відміткою банку, який підтверджує внесення застави на розрахунковий рахунок Державної казначейської служби України, має бути наданий уповноваженій службовій особі Львівської установи виконання покарань (№ 19).
Після отримання та перевірки протягом одного дня документа, що підтверджує внесення застави, уповноважена службова особа Львівської установи виконання покарань (№ 19) негайно має здійснити розпорядженняпро звільнення ОСОБА_4 з-під варти та повідомити Франківський районний суд м. Львова.
У разі внесення застави та з моменту звільнення обвинуваченого з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної у даній ухвалі, обвинувачений зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.
З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави обвинувачений, вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.
Роз`яснити ОСОБА_4 , що у разі невиконання покладених на нього обов`язків, а також якщо він, будучи належним чином повідомлений, не з`явиться за викликом до прокурора, суду без поважних причин чи не повідомить про причини своєї неявки, або якщо порушить інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня оголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123385542 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини) Самовільне залишення військової частини або місця служби |
Кримінальне
Франківський районний суд м.Львова
Баран О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні