Ухвала
від 29.11.2024 по справі 183/12194/24
НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 183/12194/24

№ 2/183/4934/24

У Х В А Л А

29 листопада 2024 року м. Самар

Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Парфьонов Д. О., розглянувши матеріали позовної заяви представниці ОСОБА_1 ОСОБА_2 до Спаської селищної ради, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Державного нотаріуса Другої новомосковської державної нотаріальної контори Крутько Людмили Петрівни, про визнання права власності в порядку спадкування,

В С Т А Н О В И В:

25 листопада 2024 року до суду надійшла позовна заява, подана від імені ОСОБА_1 та підписана представницею ОСОБА_2 за довіреністю від 01 лютого 2024 року, посвідченою приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу Дніпропетровської області Антоновою Т. Є. за реєстровим № 106. Підпису ОСОБА_1 позовна заява не містить.

В позові представник позивача просить визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 та земельну ділянку площею 0,1808 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 .

Позовна заява передана головуючому судді 29 листопада 2024 року.

Розглянувши подані матеріали, вбачаються підстави для повернення позовної заяви за таких обставин.

Згідно з ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

При цьому, як убачається з ч. 1 та 2 ст. 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника.

Частинами першою та другою статті 60 ЦПК України визначено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ умалозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.

За ч. 1, 4 ст. 62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: 1) довіреністю фізичної або юридичної особи; 2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна. Повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів: 1) довіреністю; 2) ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»; 3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».

Згідно з ч. 6 ст. 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) справи про стягнення аліментів, збільшення та зменшення їх розміру, припинення стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, якщо такі вимоги не пов`язані із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства); 4) справи про розірвання шлюбу; 5) справи про захист прав споживачів, ціна позову в яких не перевищує шістдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За п. 1 ч. 4 ст. 19, п. 1 ч. 1 ст. 274 ЦПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ. У порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.

Таким чином, правом пред`явлення позовної заяви до суду та її підписання у спорах щодо спадкування нормами ЦПК України наділені виключно позивачі або їх представники, які є адвокатами.

Крім того, зміст прохальної частини позовної заяви, з огляду на обсяг майна, право на яке просить визнати за позивачкою представниця за довіреністю, не вказують, що справа є малозначною, або може бути віднесена до такої.

При цьому, матеріали справи не містять доказів того, що ОСОБА_2 , яка є представницею позивачки за довіреністю від 01 лютого 2024 року, посвідченою приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу Дніпропетровської області Антоновою Т. Є. за реєстровим № 106 є адвокатом.

З відомостей Єдиного реєстру адвокатів України (https://erau.unba.org.ua/) також не вбачається, що ОСОБА_2 внесена до Єдиного реєстру адвокатів України, отримала свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається у випадках, коли її подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

За таких обставин позовну заяву представниці ОСОБА_1 ОСОБА_2 необхідно повернути представниці позивачки, так як остання не може представляти інтереси ОСОБА_1 за довіреністю у справах про спадкування, роз`яснивши право подання цього позову за підписом безпосередньо позивачки або представника, який є адвокатом.

Отже, позовна заява вважається не поданою і підлягає поверненню особі, яка її подала.

На підставі викладеного, керуючись ст. 175, 185, 260, 261 ЦПК України, суддя

У Х В А Л И В:

позовну заяву представниці ОСОБА_1 ОСОБА_2 вважати неподаною та повернути позивачці.

Роз`яснити право ОСОБА_1 на подання до суду позову у справі про спадкування за підписом безпосередньо позивачки або адвоката.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 15 днів, починаючи з наступного за днем складення ухвали суду.

Ухвала суду складена і підписана 29 листопада 2024 року.

Суддя Д. О. Парфьонов

СудНовомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення29.11.2024
Оприлюднено02.12.2024
Номер документу123387617
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —183/12194/24

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Парфьонов Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні