Справа №295/15403/24
Категорія 10
2-о/295/297/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.10.2024 року м. Житомир
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ЖИТОМИРА
в складі:
головуючого - судді Кузнєцова Д.В.,
присяжних - Іванчук Н.В., Вишневського О.С.,
за участі секретаря с/з - Карпішиної С.С.,
заявника ОСОБА_1 ,
представника заінтересованої особи (орган опіки) Галактіонової Л.С.,
представника заінтересованої особи (будинок дитини) Магдич В.М.,
розглянувши у закритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи - Орган опіки та піклування Житомирської міської ради, Комунальне некомерційне підприємство «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» Житомирської обласної ради про усиновлення дитини, -
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернулася до суду із указаною заявою, в якій зазначила, що у шлюбі не перебуває, власних дітей не має, тому виявила бажання усиновити дитину, надати їй догляд, виховання та сімейний затишок. За направленням служби (управління) у справах дітей Житомирської міської ради від 02.10.2023 року познайомилася з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . За змістом заяви, матір дитини позбавлена батьківських прав, ОСОБА_2 надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування, та поставлено на облік з усиновлення. Заявник вказує, що має достатні доходи для нормального розвитку та виховання дитини, проживає у належній матері квартирі, яка обладнана всім необхідним для проживання дитини, фізично і психічно здорова, а тому просить ухвалити рішення про усиновлення ОСОБА_2 , записати заявника матір`ю дитини, батьком дитини записати ОСОБА_3 , відомості про батька дитини зазначити згідно з ч. 1 ст. 135 СК України, присвоїти дитині прізвище « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ім`я « ІНФОРМАЦІЯ_5 », по батькові « ІНФОРМАЦІЯ_5 », дату та місце народження залишити без змін, а також допустити рішення до негайного виконання.
Ухвалою судді Богунського районного суду м. Житомира Кузнєцова Д.В. від 15.10.2024 року заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі в порядку окремого провадження.
З метою забезпечення таємниці усиновлення, суд на підставі ч. 3 ст. 313 ЦПК України постановив розглядати справу в закритому судовому засіданні.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 вимоги заяви підтримала в повному обсязі з підстав, у ній викладених. Додала, що дитину навідує майже через день, контакт з нею встановлений. Про стан дитини заявнику відомо.
Представники заінтересованих осіб - Органу опіки та піклування Житомирської міської ради, Комунального некомерційного підприємства «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» Житомирської обласної ради в судовому засіданні не заперечували проти усиновлення ОСОБА_2 заявником. Представник КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» Житомирської обласної ради додала, що братів і сестер дитина не має. Найближчі родичі дитину не відвідували і не цікавились нею.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що дана заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 народилася ОСОБА_2 , батьками якої є ОСОБА_7 та ОСОБА_8 .
Відомості про батька дитини ОСОБА_2 внесені відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України, що підтверджується витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України.
Згідно із заочним рішенням Житомирського районного суду Житомирської області від 20.08.2024 року у справі №278/2634/24 ОСОБА_8 була позбавлена батьківських прав відносно неповнолітньої дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Як вбачається з довідки Служби (управління) у справах дітей Житомирської міської ради від 21.03.2024 року у малолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , неповнолітніх братів та сестер немає.
Орган опіки та піклування виконавчого комітету Житомирської міської ради вважає доцільним усиновлення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_1 , а також таким, що відповідає інтересам дитини, що підтверджується висновком №18/4509 від 08.10.2024 року.
Відповідно до ст. 207 СК України усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Згідно з вимогами ст. 219 СК України усиновлення дитини провадиться без згоди батьків, якщо вони протягом двох місяців після народження дитини не забрали її на виховання до себе в сім`ю та запис про них у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до статті 135 цього Кодексу.
За змістом ч. 1 ст. 135 СК України при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.
Суд вважає неможливим та недоцільним з`ясування волі дитини на усиновлення, оскільки через свій ранній дитячий вік вона не в змозі чітко і ясно висловити свою згоду на усиновлення, що передбачено ч. 3 ст. 218 СК України.
Враховуючи не заперечення заінтересованих осіб щодо задоволення заяви, а також те, що заявник дієздатна, має задовільний стан здоров`я, постійне місце проживання та роботи, стабільний дохід, до кримінальної відповідальності не притягалася, суд вважає за доцільне усиновлення громадянкою ОСОБА_1 дитини та у відповідності до ст.ст. 229, 231 СК України задовольнити прохання заявника щодо зміни прізвища, імені та по батькові дитини, відомостей про батьків, про що необхідно внести зміни до актового запису про народження дитини.
Крім цього, згідно зі ст. 10 ЦПК України суд розглядає справи відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Статтею 7 Європейської конвенції про здійснення прав дітей передбачено, що під час розгляду справ, котрі стосуються дитини, судовий орган діє швидко для уникнення будь-яких невиправданих зволікань, а швидке виконання прийнятих рішень повинно бути забезпечене відповідною процедурою. У термінових випадках судовий орган при необхідності має повноваження приймати рішення, які підлягають негайному виконанню.
Відповідно до Закону України «Про ратифікацію Європейської конвенції про здійснення прав дітей» №69-V від 03 серпня 2006 року дія Європейської конвенції про здійснення прав дітей поширюється на розгляд судами справ, що стосуються усиновлення дитини.
Зважаючи на наведені у заяві обставини, введення на території України воєнного стану, суд вважає за можливе задовольнити клопотання заявника щодо допуску негайного виконання рішення.
З огляду на викладене та керуючись ст.ст. 207, 208, 211, 218, 219, 224, 225, 229, 231, 233 СК України, ст.ст. 2-5, 10-13, 76-81, 264, 265, 313, 314, 352, 354 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Заяву задовольнити.
Оголосити громадянку України - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , усиновлювачем дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженки м. Житомира.
Заявника в актовому записі про народження ОСОБА_2 записати матір`ю - ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянка України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ), а батьком записати - ОСОБА_3 , громадянин України (відомості про батька зазначити згідно з ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України).
Присвоїти дитині ОСОБА_2 прізвище - « ІНФОРМАЦІЯ_5 », по батькові - « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ім`я записати - « ІНФОРМАЦІЯ_5 », дату та місце народження залишити без змін.
Внести відповідні зміни до актового запису про народження дитини ОСОБА_2 за №2128 від 20.12.2023, складеного Відділом ДРАЦС у м. Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
Допустити негайне виконання рішення суду згідно зі ст. 7 Європейської конвенції про здійснення прав дітей, ратифікованої Законом України № 69-V від 03 серпня 2006 року.
Оскарження рішення суду не зупиняє його виконання.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості про учасників справи:
Заявник: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 ;
Заінтересована особа 1: Орган опіки та піклування Житомирської міської ради, адреса: м. Житомир, майдан ім. С.П. Корольова, 4/2.
Заінтересована особа 2: Комунальне некомерційне підприємство «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» Житомирської обласної ради, адреса: м. Житомир, вул. Корабельна, 8.
Головуючий суддя:
Присяжні:
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2024 |
Оприлюднено | 03.12.2024 |
Номер документу | 123389351 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Кузнєцов Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні