Справа № 703/5697/24
2/703/1799/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2024 року м. Сміла
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Криви Ю.В.,
за участю секретаря судового засідання Крамної Л.С.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду в м. Сміла цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Березняківської сільської ради Черкаського району Черкаської області, товариства з обмеженою відповідальністю «МЕЙК АГРО» про визнання права власності, -
встановив:
ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник адвокат Терещенко С.І., звернувся до суду з позовом до Березняківської сільської ради Черкаського району Черкаської області та ТОВ «МЕЙК АГРО», в якому просив визнати за ним право власності на транспортні засоби, а саме на автомобіль марки ГАЗ-САЗ-5307, двигун № НОМЕР_1 , державний номер НОМЕР_2 , 1984 року випуску та на трактор МТЗ-80, державний номер НОМЕР_3 , 1989 року випуску № 674869 553420/713614.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що на підставі договору купівлі-продажу майнового паю від 28 листопада 2012 року посвідченого приватним нотаріусом Смілянського районного нотаріального округу Черкаської області Новіковим І.М. реєстр за № 6088 ОСОБА_1 є власником майнового паю члена колективного сільськогосподарського підприємства ім.Щорса, що знаходиться за адресою с.Березняки Смілянського району Черкаської області, номінальною вартістю 14 559 грн., або 0,487 відсотка пайового фонду сільськогосподарського підприємства.
Указом Президента України від 29 січня 2001 року № 62/2001 Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки та Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2001 року № 177 передбачено недопущення порушень майнових прав, забезпечення вільного здійснення права власності на майнові паї та виділення групі осіб(окремим особам), які є власниками паїв, індивідуально визначених об`єктів зі складу майна реорганізованих сільськогосподарських підприємств чи їх правонаступників.
В подальшому рішенням загальних зборів громадян-співвласників реорганізованого КСП ім. Щорса (Протокол № 3 від 21.05.2005 року) та рішенням Правління Спілки громадян співвласників (Протокол № 5 від 29 листопада 2012 року) було вирішено виділити ОСОБА_1 в натурі його частку в майні КСП.
Так, згідно акту приймання-передачі майна від 29 листопада 2012 року комісією у складі сільського голови с.Березняки ОСОБА_2 , директора ДСП Агрокомплекс Мірошніченко О.Л., головного бухгалтера ДСП Агрокомплекс Лихолай Л. А., голови спілки співвласників майна ОСОБА_3 та співвласника майнових паїв ОСОБА_1 , на підставі рішення загальних зборів громадян-співвласників реорганізованого КСП ім. Щорса (Протокол № 3 від 21.05.2005 року) та рішення Правління Спілки громадян співвласників (Протокол № 5 від 29 листопада 2012 року) Спілка передала, а ОСОБА_1 прийняв автомобіль ГАЗ-САЗ-5307, державний номер НОМЕР_2 , 1984 року випуску і трактор МТЗ-80, державний номер НОМЕР_3 , 1989 року випуску, а всього ОСОБА_1 передано майно на суму 14 559 грн. Вказаний акт приймання-передачі майна зареєстрований в Березняківській сільській раді 03 грудня 2012 року реєстраційний № 144.
Водночас, вказані транспортні засоби до цього часу обліковуються за ДСП Агрокомплекс (с.Березняки Смілянського району вул.Куценка,91).
Так, згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 виданого Смілянським МРЕВ 06.10.2001 року, ідентифікатор НОМЕР_5 , автомобіль ГАЗ-САЗ- 3507, двигун № НОМЕР_1 , державний номер НОМЕР_6 , 1984 року випуску, належить ДСП Агрокомплекс (с.Березняки Смілянського району вул.Куценка,91).
Згідно свідоцтва про реєстрацію машини НОМЕР_7 виданого Держтехнаглядом 09.02.2001 року трактор МТЗ-80, державний номер НОМЕР_3 , 1989 року випуску № НОМЕР_8 обліковується за ДСП Агрокомплекс ТОВ ЧМК с.Березняки Смілянського району.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань юридична особа ДСП Агрокомплекс припинена рішенням засновників (учасників) в результаті реорганізації 16.09.2022 року запис 1000241270049002086, державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті її реорганізації 27.12.2022 року. Правонаступником ДСП Агрокомплекс згідно даних витягу є ТОВ МЕЙК АГРО (код ЄДРПОУ 36746367 адреса Україна, 20746 Черкаська область, Черкаський район, село Березняки, Березняківська ТГ, вул. Куценка Володі, будинок 91).
Представник позивача вказує, протягом усього часу ОСОБА_1 володіє і користується вказаними транспортними засобами, проте в зв`язку з реєстрацією автомобіля і трактора за попередніми власниками та відсутністю документів для перереєстрації він позбавлений можливості розпоряджатися ними.
Наведене стало підставою для звернення позивача до суду з означеним позовом.
Ухвалою судді від 30 жовтня 2024 року відкрито провадження у вказаній цивільній справі, вирішено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання. Відповідачам роз`яснено право на подання відзиву на позовну заяву, позивачу для надання відповідей на відзиви.
26 листопада 2024 року від представника відповідача ТОВ «МЕЙК АГРО» - адвоката Колесника Д.В., до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній позовні вимоги визнав у повному обсязі та не заперечував проти прийняття рішення в підготовчому судовому засіданні, яке просив провести без участі уповноваженого представника ТОВ «МЕЙК АГРО».
В підготовче судове засідання позивач не з`явився, однак представник позивача адвокат Терещенко С.І. звернувся до суду із заявою в якій просив підготовче судове засідання проводити без участі сторони позивача. Водночас, позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.
27 листопада 2024 року від представника відповідача Березняківської сільської ради Черкаського району Черкаської області Геріх Н.А. до суду також надійшла заява, в якій остання, зважаючи на відсутність заперечень проти задоволення позову, просила розгляд справи провести без участі представника сільської ради.
Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Згідно ч.1, 4 ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Враховуючи, що визнання позову відповідачем не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає доцільним ухвалити рішення по справі.
За ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Виходячи з приписів ч. 1 ст. 223 ЦПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Оскільки сторони в судове засідання не з`явились то фіксація судового засідання не здійснювалась.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін та враховуючи визнання позову відповідачами, ухвалити рішення в підготовчому судовому засіданні.
Вивчивши матеріали справи та дослідивши письмові докази, судом встановлено наступні обставини та відповідні ним правовідносини.
У відповідності з ч.1 ст. 16 ЦК України та ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Як передбачено ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Стаття 12 ЦПК України передбачає, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
За ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Статтею 76 ЦПК України визначено, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору (ч. 1 ст. 95 ЦПК України).
Відповідно до вимог ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За правилами ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Судом встановлено, що позивач на підставі договору купівлі-продажу майнового паю від 28 листопада 2012 року посвідченого приватним нотаріусом Смілянського районного нотаріального округу Черкаської області Новіковим І.М. реєстр за № 6088 ОСОБА_4 продала, а ОСОБА_1 купив майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства ім.Щорса, що знаходиться за адресою с.Березняки Смілянського району Черкаської області, номінальною вартістю 14 559 грн., або 0,487 відсотка пайового фонду сільськогосподарського підприємства (а.с. 5).
Питання щодо виділення в натурі частки в майні КСП врегульовано Законом України від 14.02.1992 року №2114-ХІІ Про колективне сільськогосподарське підприємство, Указом Президента України від 29.01.2001 року № 62 Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектору економіки, Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2001 року № 177 Про врегулювання питань щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектору економіки і Порядком розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств, затверджених наказом Мінагрополітики від 14 березня 2001 року № 62.
Указом Президента України від 29 січня 2001 року № 62/2001 Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки та Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2001 року № 177 передбачено недопущення порушень майнових прав, забезпечення вільного здійснення права власності на майнові паї та виділення групі осіб(окремим особам), які є власниками паїв, індивідуально визначених об`єктів зі складу майна реорганізованих сільськогосподарських підприємств чи їх правонаступників.
Відповідно до ч. 6, 7 ст. 31 ЗУ «Про колективне сільськогосподарське підприємство» (надалі - Закон) зазначено, що «при перетворенні одного підприємства в інше до новоствореного підприємства переходять усі майнові права і обов`язки колишнього підприємства. У разі реорганізації підприємства паї його членам або їх спадкоємцям видаються правонаступниками цього підприємства за рахунок майна, яке було віднесене до-складу пайового фонду підприємства на дату його реорганізації і передане на баланс правонаступникам». До пайового фонду майна членів підприємства включається вартість основних виробничих і оборотних фондів, створених за рахунок діяльності підприємства, цінні папери, акції, гроші та відповідна частка від участі в діяльності інших підприємств і організацій. Уточнення складу і вартості пайового фонду майна членів підприємств, у тому числі реорганізованих, проводиться за методикою, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Виходячи з положень ч. 1, 2 ст. 7 цього Закону «майно у підприємстві належить на праві спільної часткової власності його членам. Суб`єктом права власності у підприємстві є підприємство як юридична особа, а його члени - в частині майна, яку вони одержують при виході з) підприємства».
У відповідності до ч. 2 ст.8 ЗУ «Про колективне сільськогосподарське підприємство», право колективної власності здійснюють загальні збори членів підприємства,збори уповноважених або створений ними орган управління підприємства, якому передано окремі функції по господарському управлінню колективним майном.
Порядок щодо виділення майнових паїв у натурі чітко визначений у листі Міністерства аграрної політики України від 05.12.2002р. №37-25-1-11/11379 «Щодо реалізації власниками майнових паїв права на одержання цих паїв у натурі», де зазначено, що:
Відповідно до Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство» №2114-XII від 14.02.1992р., у разі виходу з підприємства, громадянин має право на пай натурою, грішми або цінними паперами;
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2001р. №177 «Про врегулювання питань щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектору економіки» виділення майна в натурі проводиться у порядку, розробленому Комісією з організації вирішення майнових питань, що виникають у процесі реформування аграрного сектору економіки, та затвердженому зборами співвласників і може бути отриманий як індивідуально, так і в спільну часткову власність групи осіб.
Відповідно до вищезазначеного Порядку визначення конкретного майна для виділення окремому власнику чи групі власників у натурі проводиться Комісією на підставі рішення зборів співвласників одним із зазначених способів:
1. за структурою пайового фонду майна;
2. конкретним майном за взаємною згодою співвласників;
3. на конкурентних засадах шляхом проведення аукціону.
Майновий пай в грошовому виразі видається з урахуванням фінансових можливостей підприємства. Структура пайового фонду розраховується відповідно до Методики уточнення складу і вартості пайових фондів майна членів колективних сільськогосподарських підприємств, у тому числі реорганізованих, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2001р. № 177, та Методики обчислення розмірів індивідуальних майнових паїв членів колективних сільськогосподарських підприємств, у тому числі реорганізованих, затвердженої Наказом Міністерства аграрної політики України від 29.03.2001р. № 85.
Виходячи із вартості пайового фонду, його структури та суми індивідуального майнового паю власника, Комісією визначається конкретне майно для виділення у натурі окремій особі (групі осіб) за домовленістю сторін.
Підставою для виділення майнових паїв у натурі окремим особам є заяви власників майнових паїв про виділення їм майна в натурі. Збори співвласників розглядають заяви, переліки майна, які запропоновані для виділення у натурі в рахунок майнових паїв, і приймають відповідні рішення, які оформляються протоколом зборів співвласників.
Передача майна окремим особам (групам осіб) оформляється актом приймання-передачі. При оцінці майна, виділеного в рахунок майнових паїв, використовується його балансова (залишкова) вартість.
Матеріалами справи підтверджується, що позивач 28 листопада 2012 року придбав майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства ім.Щорса номінальною вартістю 14 559 грн., або 0,487 відсотка пайового фонду сільськогосподарського підприємства. Рішенням загальних зборів громадян-співвласників реорганізованого КСП ім. Щорса (Протокол № 3 від 21.05.2005 року) та рішенням Правління Спілки громадян співвласників (Протокол № 5 від 29 листопада 2012 року) було вирішено виділити ОСОБА_1 в натурі його частку в майні КСП, шляхом передачі йому транспортних засобів.
Так, згідно акту приймання-передачі майна від 29 листопада 2012 року комісією у складі сільського голови с.Березняки ОСОБА_2 , директора ДСП Агрокомплекс Мірошніченко О.Л., головного бухгалтера ДСП Агрокомплекс Лихолай Л. А., голови спілки співвласників майна ОСОБА_3 та співвласника майнових паїв ОСОБА_1 , на підставі рішення загальних зборів громадян-співвласників реорганізованого КСП ім. Щорса (Протокол № 3 від 21.05.2005 року) та рішення Правління Спілки громадян співвласників (Протокол № 5 від 29 листопада 2012 року) Спілка передала, а ОСОБА_1 прийняв автомобіль ГАЗ-САЗ-5307, державний номер НОМЕР_2 , 1984 року випуску і трактор МТЗ-80, державний номер НОМЕР_3 , 1989 року випуску, а всього ОСОБА_1 передано майно на суму 14 559 грн. Вказаний акт приймання-передачі майна зареєстрований в Березняківській сільській раді 03 грудня 2012 року за реєстраційним № 144 (а.с. 6).
Водночас, означені транспортні засоби до цього часу обліковуються за ДСП Агрокомплекс, правонаступником якого є ТОВ МЕЙК АГРО.
Як вбачається із свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 виданого Смілянським МРЕВ 06.10.2001 року, ідентифікатор НОМЕР_5 , автомобіль ГАЗ-САЗ- 3507, двигун № НОМЕР_1 , державний номер НОМЕР_6 , 1984 року випуску, належить ДСП Агрокомплекс (с.Березняки Смілянського району вул.Куценка,91) (а.с.8).
Відповідно до свідоцтва про реєстрацію машини НОМЕР_7 виданого Держтехнаглядом 09.02.2001 року трактор МТЗ-80, державний номер НОМЕР_3 , 1989 року випуску № НОМЕР_8 обліковується за ДСП Агрокомплекс ТОВ ЧМК с.Березняки Смілянського району (а.с.7).
Як вбачається із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань юридична особа ДСП Агрокомплекс припинена рішенням засновників (учасників) в результаті реорганізації 16.09.2022 року запис 1000241270049002086, державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті її реорганізації 27.12.2022 року. Правонаступником ДСП Агрокомплекс згідно даних витягу є ТОВ МЕЙК АГРО (код ЄДРПОУ 36746367 адреса Україна, 20746 Черкаська область, Черкаський район, село Березняки, Березняківська ТГ, вул. Куценка Володі, будинок 91) (а.с.12-17).
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 з часу передачі йому вказаних транспортних засобів зі складу майна реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства ім.Щорса володіє і користується ними, проте в зв`язку з реєстрацією автомобіля і трактора за попередніми власниками та відсутністю документів для перереєстрації він позбавлений можливості розпоряджатися ними.
Стаття 15 ЦК України передбачає право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа також має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Зазначена норма визначає об`єктом захисту порушене, невизнане або оспорене право чи цивільний інтерес. Порушення права пов`язане з позбавленням його володільця можливості здійснити(реалізувати) своє право повністю або частково. При оспоренні або невизнанні права виникає невизначеність у праві викликана поведінкою іншої особи. Таким чином порушення, невизнання або оспорення суб`єктивного права є підставою для звернення особи за захистом свого права із застосуванням відповідного способу захисту.
Згідно ч.2 ст. 124 Конституції України юрисдикція суду поширюється на всі правовідносини, які виникають у державі. Ст. 55 Конституції України гарантує судовий захист прав і свобод людини і громадянина. Тобто, будь-які цивільні права та інтереси, які охороняються законом, можуть заслуговувати на судовий захист.
Відповідно до п. п. 3, 6 статті 3 ЦК України, загальними засадами цивільного законодавства є: свобода договору; справедливість, добросовісність та розумність.
Частина 1 статті 319 ЦК України встановлює, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Частина 1 статті 321 ЦК України зазначає, що ніхто не може бути протиправно обмежений у здійсненні права власності.
У відповідності до приписів статті 328 Цивільного кодексу України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності,вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
На підставі ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, яким засвідчує його право власності.
Згідно з ч.1 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту, відповідно до ч. 2 ст. 16 ЦК України є визнання права.
Враховуючи визнання позову відповідачем та норми ч.3 ст.200 ЦПК України, згідно якої за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем, суд знаходить можливим розглянути справу по суті та ухвалює рішення по справі на підставі наявних у справі доказів, оскільки визнання позову відповідачем не порушує прав третіх осіб.
Відповідно до ст.82 ЦПК України, обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачі визнали позов, не заперечують проти його задоволення та не мають майнових претензій до позивача, за таких обставин суд вважає, позов таким, що ґрунтується на вимогах закону, відтак підлягає до задоволення, а невизнане право позивача захисту в судовому порядку, шляхом визнання права власності на вищевказані транспортні засоби.
На стягненні із відповідачів понесених судових витрат позивач не наполягав.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.55 Конституції України, ст.ст.15-16,386,392,334 ЦК України, ЗУ «Про колективне сільськогосподарське підприємство», Указу «Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки», ст.ст. 4, 12, 200, 263-265, 268 ЦПК України, ст.377 ЦК України, ст.120 ЗК України, -
ухвалив:
Позов ОСОБА_1 до Березняківської сільської ради Черкаського району Черкаської області, товариства з обмеженою відповідальністю «МЕЙК АГРО» про визнання права власності - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на транспортні засоби, а саме:
- на автомобіль марки ГАЗ-САЗ-5307, двигун № НОМЕР_1 , державний номер НОМЕР_2 , 1984 року випуск;
- на трактор МТЗ-80, державний номер НОМЕР_3 , 1989 року випуску № 674869 553420/713614.
Рішення суду може бути оскаржене до Черкаського апеляційного суду через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного тексту.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Сторони у справі:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_9 , адреса: АДРЕСА_1 .
Відповідач 1: Березняківська сільська ради Черкаського району Черкаської області, код ЄДРПОУ 26358118, адреса місця знаходження: вул. Химичів, 1а, с. Березняки Черкаського району Черкаської області.
Відповідач 2: товариство з обмеженою відповідальністю «МЕЙК АГРО», код ЄДРПОУ 36746367, адреса місця знаходження: вул. Куценка Володі, 91, с. Березняки Черкаського району Черкаської області.
Головуючий: Ю. В. Крива
Суд | Смілянський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123391197 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Крива Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні