Справа № 752/24924/24
Провадження №: 1-кп/752/2393/24
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2024 року м. Київ
Суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , розглянувши у порядку спрощеного провадження без проведення судового розгляду в судовому засіданні кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024105010001213 від 10 листопада 2024 року, за обвинуваченням
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, котрий народився у м. Нова Каховка, має середню освіту, без офіційного місця роботи, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України,
установив:
ОСОБА_2 09 листопада 2024 близько 23:00, перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння у приміщенні автозаправного комплексу «ІНФОРМАЦІЯ_2» за адресою: АДРЕСА_3 , вступив у словесний конфлікт з невідомими особами, під час якого у нього раптово виник умисел, спрямований на вчинення хуліганства, тобто грубого порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, яка виразилась у пошкодженні майна.
Реалізуючи свій протиправний умисел, перебуваючи за вищевказаною адресою, ОСОБА_2 підійшов до невідомих осіб чоловічої статі та розпочав з останніми бійку. Після чого, відійшов до стелажів з товарами та, взявши речі з полиць, почав кидати у вказаних осіб, провокуючи останніх до вчинення хуліганських дій.
В подальшому, продовжуючи реалізацію свого протиправного умислу, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, грубо порушуючи громадський порядок, з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, демонструючи зневагу до існуючих норм і правил поведінки у суспільстві, що виразилось у пошкодженні майна, ОСОБА_2 продовжив словесний конфлікт з невідомими особами, в ході якого знову підійшов до стелажів з товаром та, взявши пляшку з напоєм, кинув її в навісну полицю, яка розміщена в зоні обслуговування, на якій знаходились алкогольні напої, частина яких впала та розбилась. Після цього ОСОБА_2 залишив місце скоєння кримінального правопорушення, заподіявши потерпілому ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_3» матеріальних збитків на загальну суму 7452 гривень.
Зазначені обставини були встановлені в ході досудового розслідування і не оспорюються учасниками судового провадження.
Прокурор в порядку ст. 302 КПК України звернувся з клопотанням про розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні.
Відповідно до письмової заяви, складеної в присутності захисника ОСОБА_3 , обвинувачений ОСОБА_2 беззаперечно визнав свою винуватість у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України, погодився із встановленими досудовим розслідуванням обставинами та, будучи ознайомлений з обмеженням права апеляційного оскарження згідно з ч. 2 ст. 302 КПК України, надав згоду на розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні за його відсутності.
Відповідно до письмової заяви представник потерпілого ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_3» - ОСОБА_4 також не заперечує проти розгляду обвинувального акта у спрощеному провадженні.
Враховуючи викладене, суд розглянув обвинувальний акт з доданими до нього матеріалами досудового розслідування у спрощеному порядку без проведення судового розгляду за відсутності учасників судового провадження.
Відповідно до вимог ст. 337 КПК України судовий розгляд проводиться стосовно особи, якій висунуте обвинувачення, і лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акта.
З огляду на встановлені досудовим розслідуванням обставини вчинення кримінального проступку, які не оспорюються учасниками судового провадження, суд вважає доведеною винуватість ОСОБА_2 у хуліганстві, тобто грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю, та кваліфікує його дії за ч. 1 ст. 296 КК України.
Згідно зі ст. 50, ст. 65 КК України особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначено покарання необхідне й достатнє для її виправлення і попередження нових кримінальних правопорушень. Виходячи з указаної мети й принципів справедливості, співмірності та індивідуалізації, покарання повинно бути адекватним характеру вчинених дій, їх небезпечності та даним про особу винного.
При призначенні покарання суд враховує тяжкість вчиненого кримінального правопорушення, яке відповідно до ст. 12 КК України є кримінальним проступком, дані про особу обвинуваченого, котрий раніше не судимий, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, повністю визнав свою вину, розкаявся у вчиненому.
Обставиною, що пом`якшує покарання, суд визнає щире каяття.
Обставини, що обтяжують покарання, згідно з обвинувальним актом в провину обвинуваченому не ставляться.
Враховуючи вказані обставини та дані про особу обвинуваченого, суд вважає за необхідне призначити покарання у межах санкції ч. 1 ст. 296 КК України у виді штрафу.
На думку суду, призначене судом покарання є необхідним і достатнім для виправлення ОСОБА_2 та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Цивільний позов потерпілим не пред`явлено.
Питання щодо речових доказів слід вирішити в порядку ст. 100 КПК України.
Підстави для обрання обвинуваченому запобіжного заходу до набрання вироком законної сили відсутні.
Керуючись статтями 302, 368, 374, 381, 382, 394 КПК України, суд
ухвалив:
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України, та призначити покарання за ч. 1 ст. 296 КК України у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн.
Речові докази:
DVD-R диск, на якому міститься відеозаписи з камер відеоспостереження з автозаправного комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: АДРЕСА_3 , залишити в матеріалах справи.
Копію вироку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції, якщо його не буде скасовано.
Вирок може бути оскаржений до Київського апеляційного суду протягом 30 днів з дня отримання копії вироку особою, яка його оскаржує, шляхом подачі апеляційної скарги через Голосіївський районний суд м. Києва.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123391591 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадського порядку та моральності Хуліганство |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Токман Ю. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні