Ухвала
від 29.11.2024 по справі 924/1044/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84


У Х В А Л А

"29" листопада 2024 р. Справа № 924/1044/24м. Хмельницький

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Виноградової В.В., розглянувши матеріали

за заявою Головного управління ДПС у Хмельницькій області, м. Хмельницький

про відкриття провадження у справі про банкрутство

Житлово-будівельного кооперативу "Містечко", м. Хмельницький

встановив: до Господарського суду Хмельницької області надійшла заява Головного управління ДПС у Хмельницькій області про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника - Житлово-будівельного кооперативу "Містечко".

В обґрунтування поданої заяви Головне управління ДПС у Хмельницькій області зазначає, що у боржника склалася заборгованість, яка охоплена заходами стягнення, перед кредитором ГУ ДПС у Хмельницькій області на загальну суму 1039937,37 грн по податку на прибуток підприємств, який сплачують інші підприємства, що виник за рахунок несплати узгодженого податкового зобов`язання на підставі податкового повідомлення рішення №0006241209 від 18.08.2017 року в сумі 1039937,37 грн (основний платіж 562343,00 грн., пеня 477594,37 грн.) та суми якого підтверджено рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду у справі №822/1207/18 від 05.09.2022.

Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті, залишення без руху або для повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство господарський суд приймає заяву до розгляду, про що не пізніше п`яти днів з дня її надходження постановляє ухвалу.

Розглянувши матеріали заяви Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області про відкриття провадження у справі про банкрутство Житлово-будівельного кооперативу "Містечко", суд визнає їх достатніми для прийняття заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Згідно з ч. 2 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства підготовче засідання суду проводиться не пізніше 14 днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів.

При цьому, у заяві ініціюючий кредитор просить призначити арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна у справі про банкрутство Житлово-будівельного кооперативу "Містечко" арбітражного керуючого Пирожка Євгенія Віталійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1722 від 20.03.2015, поштова адреса: 01001,Київ-1 ,а/с 163).

До заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство додано заяву від 11.11.2024 за підписом арбітражного керуючого Пирожка Є.В. на участь у справі про банкрутство Житлово-будівельного кооперативу "Містечко".

Як визначено пунктом 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

У разі якщо заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не містить пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією або до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не додано заяви цього арбітражного керуючого про участь у справі, або з підстав, визначених частиною третьою статті 28 цього Кодексу, цього арбітражного керуючого не може бути призначено розпорядником майна або керуючим реструктуризацією, або заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство подано боржником - юридичною особою, призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією здійснюється господарським судом самостійно з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, у порядку, що діяв до дня введення цього Кодексу в дію, шляхом застосування автоматизованої системи.

Враховуючи вказані вище положення Кодексу України з процедур банкрутства, суд дійшов висновку про призначення підготовчого засідання у справі без застосування автоматизованої системи для визначення кандидатури арбітражного керуючого для призначення у справі про банкрутство Житлово-будівельного кооперативу "Містечко".

Одночасно судом звертається увага на те, що відповідно до абзацу першого ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

На підставі викладеного вище, керуючись ст. ст. 6, 8, 9, 34, 35, п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти заяву Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника - Житлово-будівельного кооперативу "Містечко" до розгляду.

2. Підготовче засідання по справі призначити на 12:00 год "09" грудня 2024 р.

Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Хмельницької області за адресою: м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1.

3. Автоматизовану систему для визначення кандидатури арбітражних керуючих для призначення розпорядника майна у справі не застосовувати.

4. Зобов`язати ініціюючого кредитора до початку підготовчого засідання (до 05.12.2024) надати суду додаткові відомості, необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про банкрутство (за наявності), документально підтверджені відомості погашення кредиторської заборгованості боржником (за наявності), детальний обґрунтований розрахунок пені, із зазначенням підстав нарахування, сум, на які здійснено нарахування, періодів таких нарахувань, витяги із ВКП (з придатним для читання шрифтом), зазначення черговості, встановленої Кодексом України з процедур банкрутства, для кожної із заявлених грошових вимог;

5. Зобов`язати боржника відповідно до ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства до дати проведення підготовчого засідання (до 05.12.2024) надати суду відзив на заяву кредитора, в якому, зокрема викласти заперечення або визнання боргу кредитора, докази, що підтверджують обставини, викладені у відзиві на заяву кредитора; бухгалтерський баланс на останню звітну дату; належним чином засвідчену копію установчих документів (статут).

До відзиву долучити докази відправлення заявнику копії відзиву з доданими документами, а також довідку органів приватизації (органів, уповноважених управляти об`єктами державної власності) про наявність або відсутність на балансі підприємства, щодо якого відкрито провадження у справі, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до статутного капіталу боржника.

У відзиві боржника зазначаються:

- заперечення боржника щодо вимог заявника (заявників);

- загальна сума заборгованості боржника перед кредиторами за зобов`язаннями, що передбачають виплату грошових коштів, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), з виплати заробітної плати;

- відомості про наявне у боржника майно, а також про всі рахунки боржника в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків;

- відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику у депозитарних установах, їх реквізити;

- відомості про проведення боржником діяльності, пов`язаної з державною таємницею;

- докази необґрунтованості вимог заявника (за наявності).

- інші відомості, що мають значення для розгляду справи.

6. Письмові докази, які подаються до господарського суду, оформляються відповідно до вимог ст. 91 ГПК України, а пояснення викладаються письмово.

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://km.arbitr.gov.ua.

Повідомити Житлово-будівельного кооперативу "Містечко" про його обов`язок зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.

Ухвала набирає законної сили 29.11.2024.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства в апеляційному порядку можуть бути оскаржені постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури/процедури погашення боргів, усі ухвали місцевого господарського суду, прийняті у справі про банкрутство, крім випадків, передбачених Господарським процесуальним кодексом України та цим Кодексом.

СуддяВиноградова В.В.

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення29.11.2024
Оприлюднено02.12.2024
Номер документу123393963
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/1044/24

Ухвала від 09.12.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Виноградова В.В.

Ухвала від 29.11.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Виноградова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні