Справа № 444/4725/24
Провадження № 2/444/1652/2024
УХВАЛА
про залишення позову без руху
28 листопада 2024 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., вивчивши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , до Рава-Руської міської ради Львівського району Львівської області, юридична адреса: 80314 м.Рава-Руська, вул.Я.Мудрого, 3, Львівського району Львівської області, ЄДРПОУ 04056256, третя особа: Рава-Руська державна нотаріальна контора Львівської області, юридична адреса: 80316 м.Рава-Руська, вул.Я.Мудрого,3, Львівського району Львівської області, про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ :
В Жовківський районний суд Львівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Рава-Руської міської ради Львівського району Львівської області, третя особа: Рава-Руська державна нотаріальна контора Львівської області, про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, приходжу до висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у стст.175-177 Цивільного процесуального кодексу України.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободгарантує кожному право подати до суду будь - який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте, право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави.
Так, позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Позивач в позовній заяві зазначив, що звертався до Рава-Руської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Однак, державним нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на право на земельну частку (пай) площею 1,89 га. на підставі сертифікату серії ЛВ №081863, після смерті ОСОБА_2 , оскільки позивачем не подано сертифікату на право на земельну частку (пай) згідно форми, затвердженої Постановою КМУ від 12.10.1995 року №801, що підтверджується листом.
Однак, така відмова позивачем до матеріалів справи не додана.
Відповідно до ст.1269та ст.1272 ЦК України, заяви про прийняття спадщини та про відмову у прийнятті спадщини, подаються до нотаріальної контори.
Згідно приписів глави 13 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженогонаказом Міністерства Юстиції України №296/5 від 22.02.2012 р., нотаріус на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, зобов`язаний викласти причини відмови в письмовій формі і роз`яснити порядок її оскарження. У цих випадках нотаріус протягом трьох робочих днів виносить постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
Тобто, передумовою звернення в суд із позовною заявою про визнання права на нерухоме майно в порядку спадкування є наявність відмови нотаріуса в оформленні спадщини.
Із матеріалів позову встановлено, що у таких відсутня постанова нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
У разі відмови нотаріуса в одержанні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження. Тобто у матеріалах справи повинна бути обґрунтована постанова про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва у вчиненні нотаріальної дії.
Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до частин 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові доказив копіях(електроннихкопіях),повинен зазначити про наявністьу ньогоабо іншоїособи оригіналуписьмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Тобто позивачу потрібно долучені копії письмових доказів засвідчити своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно доч.2ст.185ЦПК України,в ухваліпро залишенняпозовної заявибез руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до переконання, що позовну заяву ОСОБА_1 до Рава-Руської міської ради Львівського району Львівської області, третя особа: Рава-Руська державна нотаріальна контора Львівської області, про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування, належить залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених вище недоліків.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Рава-Руської міської ради Львівського району Львівської області, третя особа: Рава-Руська державна нотаріальна контора Львівської області, про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених в описовій частині ухвали недоліків терміном 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали.
В разі невиконання вимог судді про усунення недоліків в наданий строк, відповідно до вимог ст.185 ЦПК України, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та в апеляційному порядку не оскаржується.
Заперечення наухвали,що непідлягають оскарженнюокремо відрішення суду,включаються доапеляційної скаргина рішеннясуду.
Суддя: Олещук М. М.
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123398009 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Жовківський районний суд Львівської області
Олещук М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні