Рішення
від 11.11.2024 по справі 607/18908/24
ТЕРЕБОВЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 607/18908/24 року

Р і ш е н н я

і м е н е м У к р а ї н и

11 листопада 2024 року м.Теребовля

Теребовлянський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді Малярчук В.В.

за участю секретаря судового засідання Зіньковської Н.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Теребовля цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 від імені якої діє її представник адвокат Карпа М.М.,звернулася до суду з позовомдо ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки пропустила шестимісячний строк для прийняття спадщини з поважних причин, посилаючись на мотиви викладенні у позовній заяві.

Позивачка ОСОБА_1 та її представник адвокат Карпа М.М. в судове засідання не з`явився, однак представник позивачки звернулася до суду із заявою, у якій просить справу розглядати за її відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.

Відповідача ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, однак звернулася до суду із заявою, у якій просить справу розглядати за її відсутності, позов визнала та не заперечила проти його задоволення.

За вказаних обставин, на підставі частини другої статті 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

ОСОБА_3 була власницею земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 3.02 га, кадастровий номер 6125085000:01:001:0259, що розташована за адресою село Ладичин Тернопільського району Тернопільської області.

ОСОБА_3 за життя склала заповіт, посвідчений Микулинецькою селищною радою Тернопільського району Тернопільської області 14 листопада 2022 року за реєстровим № 2-17, згідно якого земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 3.02 га, кадастровий номер 6125085000:01:001:0259, що розташована за адресою село Ладичин Тернопільського району Тернопільської області заповіла ОСОБА_1 .

ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1 від 19 грудня 2023 року, про що органом державної реєстрації актів цивільного стану виконавчим комітетом Микулинецької селищної ради Тернопільського району Тернопільської області зроблено відповідний актовий запис № 181.

Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина на вище вказане майно.

Відповідно доч.1ст.1220Цивільного кодексуУкраїни спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

У відповідності до статті 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно статті 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

В силу вимог статті 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

У відповідності до статті 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до вимог частини 3 статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Пленум Верховного Суду України в пункті 24 Постанови №7 від 30.05.2008 «Про судову практику у справах про спадкування» роз`яснив, що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. У резолютивній частині рішення суд повинен вказати відповідно певний період часу з моменту набрання судовим рішенням законної сили, протягом якого спадкоємець може подати заяву про прийняття спадщини, а не конкретну календарну дату, до якої спадкоємець може подати заяву про прийняття спадщини. Додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, не може перевищувати шестимісячного строку, встановленого статтею 1270 ЦК України для прийняття спадщини.

Із дослідженихписьмових доказіввстановлено,що позивачка ОСОБА_1 є донькою ОСОБА_3 таспадкоємцем зазаповітом післясмерті матері ОСОБА_3 та має право на спадкування, однак із заявою про прийняття спадщини протягом шестимісячного строку до нотаріуса не зверталася та пропустила встановлений законом строк для прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3 , у зв`язку хворобою та її лікуванням.

Враховуючи вищенаведене та те, що існування зазначених обставин не дало позивачці ОСОБА_1 об`єктивної можливості для звернення у встановлений законом шестимісячний строк до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, суд вважає, що причини пропуску даного строку слід визнати поважними, тому позов слід задовольнити та визначити позивачу додатковий строк у три місяці для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Керуючись статтями 4, 12, 200, 247, 265, 354 ЦПК України, статтями 1217, 1218, 1223, 1261, 1268, 1270, 1272 ЦК України, суд,

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в три місяці з дня набрання рішенням суду законної сили для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Роз`яснити учасникам справи, що інформацію щодо справи що розглядається вони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет -http://tr.te.court.gov.ua.

Головуючий суддя В.В. Малярчук

СудТеребовлянський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення11.11.2024
Оприлюднено02.12.2024
Номер документу123398829
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —607/18908/24

Рішення від 11.11.2024

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Малярчук В. В.

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Малярчук В. В.

Ухвала від 27.09.2024

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Малярчук В. В.

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Марциновська І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні