Ухвала
від 29.11.2024 по справі 607/25039/24
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29.11.2024 Справа №607/25039/24 Провадження №2-з/607/105/2024

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді Ромазана В.В.,

за участю секретаря судового засідання Музики А.Б.

з участю: представника заявника ОСОБА_1

зацікавлених осіб: ОСОБА_2 , представника ТОВ «Саванді» Гураля Р.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_3 , зацікавлені особи ОСОБА_2 , Товариство з обмеженою відповідальністю «Саванді» про забезпечення доказів до подання позовної заяви,-

В С Т А Н О В И В:

Представник ОСОБА_3 адвокат Сампара Н.М., зацікавлені особи ОСОБА_2 , Товариство з обмеженою відповідальністю «Саванді» звернулась до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області із заявою про забезпечення доказів до подання позову.

В обґрунтування заяви заявник вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 народилась ОСОБА_4 батьками якої є ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , яка проживає разом із матір`ю та перебуває на її утриманні, батько участі в забезпеченні дитини, не бере. Позивачем здійснюється збір доказів та формування позову про стягнення аліментів із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 на утримання малолітньої дочки ОСОБА_5 . Позивачу стало відомо, що ОСОБА_2 є директором ТОВ «Саванді», що зареєстроване за адресою: м.Тернопіль, проспект С.Бандери, 33. Однак, позивачу не відомі доходи ОСОБА_2 від здійснення ним підприємницької діяльності, що є підставою для вжиття заходів забезпечення доказів. Необхідність вжиття таких заходів зумовлене у встановленні заробітку та доходу ОСОБА_2 для подальшого стягнення аліментів. Тому, вважає, що слід забезпечити докази шляхом витребування із Головного управління Державної податкової служби у Тернопільській області належним чином посвідчені копії звітів про доходи ТзОВ «Саванді» (код ЄДРПОУ 38739959, що зареєстроване за адресою: 46020, м.Тернопіль, проспект С.Бандери, 33) за період із січня 2022 по дату надання відповіді, а також дані про наявні у ТзОВ «Саванді» за період із січня 2022 по дату надання відповіді рахунки у банківських установах України із зазначенням відомостей про номер рахунку, банківську установу, у якій відкрито та валюту рахунку.

У судовому засіданні представник ОСОБА_3 адвокат Сампара Н.М. підтримала подану нею заяву та просить її задовольнити з підстав наведених у ній.

Зацікавлена особа ОСОБА_2 в судовому засіданні щодо поданої заяви заперечив та просить відмовити у її задоволенні.

Представник ТзОВ «Саванді» адвокат Гураль Р.В. вважає, що подана заява не підлягає до задоволення, оскільки на його думку, заявником не подано доказів, які б свідчили про труднощі у витребовуванні доказів, які ОСОБА_3 просить забезпечити. Також вважає, що такі докази, які просить забезпечити заявник не мають відношення до предмету майбутнього позову з яким планує звертатись заявник до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, оскільки інформація, яку просить надати заявник стосується зазначеного товариства у якому ОСОБА_2 працює директором та йому належить частка у статутному фонді, а не отриманих ним доходів.

Згідно з вимогами ч. ч. 1, 3 ст. 116 ЦПК України, суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 116 ЦПК України, способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.

Забезпечення доказів - це вжиття судом заходів, направлених на закріплення і збереження доказів. Підставою забезпечення доказів є обґрунтоване припущення заявника, що невжиття заходів забезпечення доказів може утруднити чи зробити неможливим збирання чи подання доказів або засіб доказування може бути втрачений.

Процесуальний механізм забезпечення доказів призначений для того, щоб отримати/зберегти ті докази, щодо яких існують достатні підстави вважати, що з часом їх може бути безповоротно втрачено.

Тобто, це не тільки спосіб здобути докази, які стосуються предмета доказування і мають значення/потрібні для вирішення справи, але насамперед спосіб одночасно запобігти їх ймовірній втраті у майбутньому. Щодо останнього, то ризик такої втрати повинен ґрунтуватися на об`єктивних фактах і тільки в сукупності усіх наведених умов суд може вжити заходів для забезпечення доказів.

Суд розглядаючи заяву про забезпечення доказів, має з урахуванням обґрунтування необхідності забезпечення доказів пересвідчитися, зокрема, в тому, що зволікання з цим питанням поставить під загрозу можливість подання доказів у майбутньому (вони можуть бути знищені, пошкоджені, втратити свою доказову цінність тощо).

Суд, розглянувши заяву ОСОБА_3 , подану в її інтересах адвокатом Сампарою Н.М. про забезпечення доказів вважає, що вона не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Суд вважає, що заявником не доведено, що доказ, який просить забезпечити заявник може бути втрачено в майбутньому або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим.

Доводи заявника про те, що ОСОБА_2 до якого заявник має намір звернутись із позовом про стягнення аліментів, є директором та засновником ТзОВ «Саванді» та йому належить частка у статутному фонду зазначеного товариства, а тому слід витребувати інформацію про доходи такого товариства, а також дані про наявні рахунки у банківських установах, на думку суду, не є підставою для забезпечення доказів на підставі вимог ст. 116 ЦПК.

Так,в силувимог ст.113ЦК України, господарськимтовариством єюридична особа,статутний (складений)капітал якоїподілений начастки міжучасниками. Господарськітовариства можутьбути створеніу форміповного товариства,командитного товариства,товариства зобмеженою абододатковою відповідальністю,акціонерного товариства.Відповідно доч.1,2ст.115ЦК України,господарське товариствоє власником: 1)майна,переданого йомуучасниками товариствау власністьяк вкладдо статутного(складеного)капіталу; 2)продукції,виробленої товариствому результатігосподарської діяльності; 3)одержаних доходів; 4)іншого майна,набутого напідставах,що незаборонені законом. Вкладом до статутного (складеного) капіталу господарського товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, суд зазначає, що інформація, яку просить витребувати заявник, а саме про доходи юридичної особи ТзОВ «Саванді» за період з січня 2022 року по дату надання відповіді та відкриті у банках рахунки стосується безпосередньо зазначеної юридичної особи, а не про доходи фізичної особи ОСОБА_2 із позовом до якого про стягнення аліментів має намір звернутись заявник. При чому, суд зазначає, що згідно наданої інформації заявником, ОСОБА_2 працює на посаді директора зазначеного товариства та йому належить частка, як засновнику у розмірі 15 відсотків.

Враховуючи вищенаведене, приймаючи до уваги положення ст.ст. 116,117 ЦПК України, суд вважає, що заява про забезпечення доказів не підлягає до задоволення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 116-118, 260-261, 263, 353 ЦПК України, суд-

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви ОСОБА_3 , зацікавлені особи ОСОБА_2 , Товариство з обмеженою відповідальністю «Саванді» про забезпечення доказів до подання позовної заяви, відмовити у повному обсязі.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Тернопільського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Повний текст ухвали суду виготовлено та проголошено судом 29 листопада 2024 року.

Заявник: ОСОБА_3 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Інші особи:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживає АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 .

Товариство з обмеженою відповідальністю «Саванді», ЄДРПОУ 38739959, 46020, м.Тернопіль, проспект С.Бандери, 33

Головуючий суддя В. В. Ромазан

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення29.11.2024
Оприлюднено02.12.2024
Номер документу123398930
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —607/25039/24

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Ромазан В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні