КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ОДЕСИ
Справа № 947/6511/23
Провадження № 2-с/947/258/24
УХВАЛА
про повернення без розгляду
29.11.2024 року м. Одеса
Суддя Київського районного суду м. Одеси Скриль Ю.А., розглянувши матеріали справи за заявою ОСОБА_1 про скасування судового наказувід 04 березня 2024 року у справі №947/6511/23,
ВСТАНОВИВ:
До Київського районного суду м. Одеси 27.11.2024 надійшла заява ОСОБА_1 про скасування судового наказу від 04 березня 2024 року у справі №947/6511/23 виданого Київським райсудом за заявою КП «Теплопостачання міста Одеси» про стягнення з нього заборгованості за надання житлово-комунальних послуг у сумі 70525,04 гривень, а також судових витрат.
Ознайомившись з матеріалами заяви про скасування судового наказу, поданою заявником та документами, доданими до неї, вважаю, що зазначена заява підлягає поверненнюбез розгляду, оскільки подана з порушенням статей170,183 ЦПК України.
Форма і зміст заяви про скасування судового наказу повинні відповідати вимогамстатті 170 ЦПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 ЦПК України, заява про скасування судового наказу має містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника,реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника(для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника для фізичних осіб - громадян України; 3) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника боржника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження; 4) наказ, що оспорюється; 5) зазначення про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача.
Згідно з частиною 3 статті 170 ЦПК України, заява про скасування судового наказу має містити, зокрема, зазначення про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача.
Відповідно до роз`яснень Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у своїйпостанові №14 від 23 грудня 2011 року «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження»у заяві про скасування судового наказу має бути зазначено не лише про оспорення наказу, а й про обставини, які свідчать про повну чи часткову необґрунтованість вимог стягувача, а також посилання на докази, якими боржник обґрунтовує свої заперечення проти заявлених вимог.
Зі змісту заяви не вбачається про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача, оскільки викладені обставини заявником не спростовують обґрунтованість вимог стягувача, у заяві відсутні посилання на докази, якимиборжник обґрунтовує свої заперечення проти заявлених вимог.
Відповідно до пункту 4 частини 3статті 170 ЦПК Українизаява про скасування судового наказу має містити наказ, що оспорюється, всупереч зазначеної вимоги копії оспорюваного наказу до заяви про скасування судового наказу не додано.
Крім того, згідно з частиною 1статті 183ЦПК України передбачено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: підстави заяви (клопотання, заперечення); перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення); інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
Однак, в порушення вищезазначених вимог закону до заяви про скасування судового наказу заявником не додано судового наказу.
Відповідно до частини 6 статті 170ЦПК України у разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу, суддя постановляє ухвалу про її повернення без розгляду не пізніше двох днів з дня її надходження до суду.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги, що заява про скасування судового наказу не відповідає вказаним вище вимогам закону, а саме: у ній не зазначено про необґрунтованість вимог стягувача, до заяви не додано копії судового наказу, що оскаржується, заяву слід повернути без розгляду.
Роз`яснити боржнику, що він не позбавлений можливості звернутися до суду із заявою про скасування судового наказу після усунення умов,що стали підставою її повернення.
На підставі статей170,183,258-260 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу повернути без розгляду.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що він не позбавлений можливості звернутися до суду із заявою про скасування судового наказу після усунення умов, що стали підставою її повернення.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Скриль Ю. А.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123399507 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Скриль Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні