Рішення
від 28.11.2024 по справі 592/18756/24
КОВПАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа№592/18756/24

Провадження №2/592/3032/24

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2024 року м.Суми

Ковпаківський районний суд м. Суми у складі: головуючого судді Катрич О.М., за участю секретаря судового засідання Дядечко Г.В., без фіксації процесуальної дії за допомогою технічних засобів, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми цивільну справу за позовною заявою представника позивача Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренко Бондар Мирослава Валерійовича до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та штрафних санкцій за Договором про надання освітніх послуг між вищим навчальним закладом та фізичною (юридичною) особою,-

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача звернувся до суду із вказаним цивільним позовом та вимоги мотивує тим, що 25.08.2023 року між Сумським державним педагогічним університетом ім. А.С. Макаренка та відповідачем було укладено договір про надання освітніх послуг між вищим навчальним закладом та фізичною (юридичною) особою №23617213. Відповідно до умов укладеного (поновленого) договору відповідача був зарахований на навчання за ступенем вищої освіти бакалавр на перший курс денної форми навчання за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт Навчально-науковий інститут фізичної культури. В період з 01 вересня 2023 року по 15 травня 2024 року одержувачеві освітньої послуги надавалася послуга, визначена договором. 15 травня 2024 року наказом ректора Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка № 277/ст відповідач був відрахований у зв`язку з порушенням умов договору. На день відрахування за останнім залишилася непогашена заборгованість на суму 4 842 грн. 58 коп. Позивач намагався врегулювати питання щодо виконання відповідачем договору, але останній ухилявся від його виконання, уникав зустрічі з представником позивача, не відповідав на телефонні дзвінки. Крім, того за неналежне виконання договору з відповідача необхідно стягнути пеню в розмірі 141 грн. 40 коп., інфляційних збитків в розмірі 292 грн. 23 коп. та три процента річних від простроченої суми в розмірі 155 грн. 90 коп. Тому просить суд стягнути з відповідача на користь позивача суму боргу у розмірі 5 392 грн. 11 коп. та судові витрати.

Представник позивача ОСОБА_2 надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, в якій позовні вимоги підтримує у повному обсязі, проти задоволення заочного рішення не заперечує.

Відповідач належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив. Відзиву на позов не надав.

Згідно ч.1ст.280ЦПК України,суд можеухвалити заочнерішення напідставі наявниху справідоказів заодночасного існуваннятаких умов:відповідач належнимчином повідомленийпро дату,час імісце судовогозасідання; відповідачне з`явивсяв судовезасідання безповажних причинабо безповідомлення причин; відповідачне подаввідзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи. Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.280 ЦПК України.

Ознайомившись та дослідивши матеріали справи та надані докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 25.08.2023 року між Сумським державним педагогічним університетом ім. А.С. Макаренка та відповідачем було укладено Договір про надання освітніх послуг між вищим навчальним закладом та фізичною (юридичною) особою №23617213 (а.с.5-6)

Пунктом 4.1 Договору визначено, що розмір плати за надання освітньої послуги у повному обсязі встановлюється в національній валюті, при цьому Виконавець має право змінювати розмір плати за навчання не частіше одного разу на рік і не більше як на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік з обов`язковим інформуванням про це Замовника.

Загальна вартість освітньої послуги за весь строк навчання становить 73 900,00 грн.; плата вноситься в безготівковій формі посеместрово, а саме: за І семестр поточного навчального року до 20 серпня, за ІІ семестр поточного навчального року до 20 січня (п.4.8 Договору).

Наказом першого проректора Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка 15 травня 2024 року ОСОБА_1 студента 1 курсу нормативного терміну навчання ОР Бакалавр, ФКіС-1 групи, спеціальність 017 Фізична культура і спорт, який навчається на договірній основі за заочною формою навчання, зі складу студентів з 16.05.2024 року за невиконання умов договору (а.с.7)

Із копії довідки від 08.11.2024 року вбачається, що відповідач на день відрахування має не погашену суму заборгованості перед позивачем за договором пронадання освітніхпослуг міжвищим навчальнимзакладом тафізичною (юридичною)особою №23617213 у розмірі 5392 грн.11 коп., з яких: сума заборгованості за договором в розмірі 4842 грн.58 коп., заборгованість за пенею в розмірі 141 грн. 40 коп., інфляційні збитків в розмірі 292 грн.23 коп. та три процента річних від простроченої суми в розмірі 155 грн. 90 коп. (а.с.10-11)

У відповідності до ч.ч. 1, 6 ст. 73 ЗУ «Про вищу освіту», заклад вищої освіти відповідно до законодавства та статуту може надавати фізичним та юридичним особам платні послуги за умови забезпечення надання належного рівня освітніх послуг як основного статутного виду діяльності.

Розмір плати за весь строк навчання для здобуття відповідного ступеня вищої освіти, підвищення кваліфікації, включаючи виготовлення документа про освіту та додатка до нього, а також порядок оплати освітньої послуги (разово, щороку, щосеместрово, щомісяця) встановлюються в договорі (контракті), що укладається між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов`язання щодо її оплати.

Згідно із ч. 1 ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Підставами виникнення зобов`язань, крім іншого, є договори та інші правочини (п. 1 ч. 2 ст. 11, ч. 2 ст. 509 ЦК України).

За правилом ч. 1 ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 1 ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Частиною 1 статті 530 ЦК України визначено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно із положеннями ст.ст. 610, 611 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Відповідно до п. 3 Договору №19617168 від 18.09.2019 року, Виконавець має право вимагати від Замовника своєчасно вносити плату за освітню послугу.

За несвоєчасну оплату освітніх послуг бухгалтерською службою університету здійснюється нарахування пені в розмірі 0,01% несплаченої суми за кожний день прострочення (п. 5.2 Договору).

Згідно зіст.625ЦКУкраїни,боржникнезвільняєтьсявідвідповідальностізанеможливість виконаннянимгрошовогозобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ч. 1 ст. 81 ЦПК України).

24.05.2024 року Сумським державним педагогічним університетом ім. А.С. Макаренка на адресу за місцем проживання відповідача було направлено письмову Претензію №1201 із проханням сплатити заборгованість, яка виникла внаслідок невиконання умов Договору №23617213 від 25.08.2023 року у добровільному порядку (а.с.8), проте станом на час розгляду справи вказані вимоги залишені без належного реагування, заборгованість не погашена.

Із копії довідки від 08.11.2024 року відповідач на день відрахування має не погашену суму заборгованості перед позивачем за договором пронадання освітніхпослуг міжвищим навчальнимзакладом тафізичною (юридичною)особою №23617213 у розмірі 5392 грн.11 коп. з яких: сума заборгованості за договором в розмірі 4842 грн.58 коп., заборгованість за пенею в розмірі 141 грн. 40 коп., інфляційні збитків в розмірі 292 грн.23 коп. та три процента річних від простроченої суми в розмірі 155 грн. 90 коп. (а.с.10-11)

Таким чином, зважаючи на встановлені судовим розглядом обставини справи, оцінюючи належність, допустимість та достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наданих позивачем доводів у їх сукупності, які не були спростовані будь-якими ствердними аргументами відповідача, суд вважає необхідним стягнути із відповідача на користь Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка суму заборгованості в розмірі 5392 грн. 11 коп., яка виникла внаслідок невиконання умов Договору про надання освітніх послуг між вищим навчальним закладом та фізичною (юридичною) особою №23617213 від 25.08.2023 року.

За таких обставин, позовні вимоги Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі ст. 141 ЦПК України слід стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір в розмірі 3 028 грн. 00 коп.

Керуючись ст.ст. 4, 76-83, 141, 264, 265, 280, 284 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги представника позивача Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренко ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та штрафних санкцій за Договором про надання освітніх послуг між вищим навчальним закладом та фізичною (юридичною) особою задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка (код ЄДРПОУ 02125510, місцезнаходження: м. Суми, вул. Роменська, 87, рахунок №UA098201720313291001201006485 в ДКСУ м. Київ) заборгованість за Договором про надання освітніх послуг між вищим навчальним закладом та фізичною (юридичною) особою №23617213 від 25.08.2023 року в розмірі 5392 грн. 11 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка (код ЄДРПОУ 02125510, місцезнаходження: м. Суми, вул. Роменська, 87) судовий збір в розмірі 3 028 грн. 00 коп.

Заочне рішенняможебутипереглянуте судом,щойогоухвалив,записьмовоюзаявою відповідача. Заявупропереглядзаочного рішенняможебутиподано протягомтридцятиднівз дняйогопроголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана позивачем протягом 30 днів з дня його проголошення до Сумського апеляційного суду. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Заочне рішеннянабирає законноїсили,якщо протягомстроків,встановлених цимКодексом,не поданізаява проперегляд заочногорішення абоапеляційна скарга,або якщорішення залишенов силіза результатамиапеляційного розглядусправи.

Суддя О.М. Катрич

СудКовпаківський районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення28.11.2024
Оприлюднено02.12.2024
Номер документу123399882
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —592/18756/24

Рішення від 28.11.2024

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Катрич О. М.

Ухвала від 14.11.2024

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Катрич О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні