Справа № 405/6116/24
Провадження №2/405/1175/24
У Х В А Л А
11 вересня 2024 року Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Іванова Л.А., при вирішенні питання про відкриття провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Державного підприємства «Агентство місцевих автомобільних доріг» (м. Кропивницький, вул. Преображенська, буд. 2) про зобов`язання нарахувати та виплатити компенсацію за невикористану щорічну відпустку та стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку, -
В С Т А Н О В И Л А:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Ленінського районного суду м. Кіровограда з позовом, який (позов) в його (позивача) інтересах подано та підписано представником - адвокатом Комахою Т.С. (діє на підставі договору про надання правової/правничої допомоги № 25/05 від 25.05.2022 року та ордера на надання правничої (правової) допомоги серії ВА №1031861 від 07.06.2022 року), в якому просить:
зобов`язати ДП «Агентство місцевих автомобільних доріг» нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію за невикористану щорічну відпустку за період роботи з 09 травня 2022 року по 11 березня 2024 року;
стягнути з ДП «Агентство місцевих автомобільних доріг» середній заробіток за весь час затримки, з 10 червня 2024 року по день проголошення рішення суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява (заява), яка є заявою по суті справи та в якій позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обгрунтування, за формою та змістом повинна відповідативимогам статті 175 ЦПК України, а також вимогамстатті 177 цього Кодексу.
Зокрема, згідно з п. п. 3, 4 ч. 3ст. 175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Так, позивач у поданій до суду позовній заяві заявив позовні вимоги, за якими просив зобов`язати ДП «Агентство місцевих автомобільних доріг» нарахувати та виплатити йому компенсацію за невикористану щорічну відпустку за період роботи з 09 травня 2022 року по 11 березня 2024 року, а також стягнути з ДП «Агентство місцевих автомобільних доріг» середній заробіток за весь час затримки, з 10 червня 2024 року по день проголошення рішення суду.
При цьому, позивачем не здійснено попереднього розрахунку середнього заробітку, починаючи з 10 червня 2024 року і по день звернення з позовом до суду.
Зазначений розрахунок необхідний для визначення попередньої ціни позову, встановлення та дослідження обставин справи.
Тому позивачу необхідно надати проведений ним розрахунок середнього заробітку за час затримки розрахунку з 10 червня 2024 року по день по день звернення з позовом до суду.
Згідно з п.32постанови № 9 від 6 листопада 1992 року Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів»у випадках стягнення на користь працівника середнього заробітку за час вимушеного прогулу у зв`язку з незаконним звільненням, затримкою видачі трудової книжки або розрахунку він визначається за загальними правилами обчислення середнього заробітку, виходячи із заробітку за останні два календарних місяці роботи. Для працівників, які пропрацювали на даному підприємстві менш двох місяців, обчислення провадиться з розрахунку середнього заробітку за фактично відпрацьований час, ри цьому враховуються положення Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100.
Здійснення відповідних розрахунків визначено в Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженомупостановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100.
Крім того, частиною 4 статті 177 ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Однак, звертаючись до суду з даним позовом, позивачем не надано суду документів, що підтверджують сплату ним судового збору у встановлених порядку і розмірі за вимоги про зобов`язання нарахувати та виплатити компенсацію за невикористану щорічну відпустку та стягнення компенсації за невикористану щорічну відпустку та середнього заробітку за час затримки розрахунку, більш того, позивачем в позові зазначено щодо його звільнення від сплати судового збору на підставі п.1 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», за яким від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі, - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
В свою чергу, суд звертає увагу позивача, що зазначена пільга не поширюється на заявлені позовні вимоги, а тому заявлені позивачем ОСОБА_1 позовні вимоги не підпадають під категорію пільгових та підлягають оплаті судовим збором на загальних підставах.
З огляду на викладене вище, та при відсутності у позовній заяві та матеріалах, доданих до позову, відомостей про наявність інших пільг при зверненні до суду, позивач ОСОБА_1 має сплатити судовий збір на загальних підставах за позовні вимоги.
При цьому, правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».
Відповідно до ч. 1ст. 4 Закону України «Про судовий збір»передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Позивачем позовна заява подана до суду 05 вересня 2024 року.
Згіднозі ст. 7 Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік»прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01 січня 2024 року встановлений у розмірі 3028 грн.
В свою чергу, частиною 3статті 6 Закону України «Про судовий збір»передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Крім того, відповідно до п.10 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» № 10 від 17.10.2014 року подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об`єктом справляння судового збору. За подання додаткових заяв, у яких збільшується розмір позовних вимог, недоплачена сума судового збору також підлягає сплаті.
Відповідно до частини 1 статті 4, підпункту 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Крім того, згідно з пп. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З огляду на викладене, позивачу необхідно сплатити судовий збір в загальному розмірі 2422 грн. 40 коп. (1211 грн. 20 коп. х 2) та надати до суду оригінал квитанції про сплату судового збору або ж надати докази про звільнення позивача від сплати судового збору.
При цьому, суд зазначає, що позивач, заявляючи вимогу про стягнення з відповідача на його користь середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні не вказує в прохальній частині позову конкретний розмір середнього заробітку.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержаня вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене вище, та враховуючи, що даний позов подано без додержання вимог, викладених в ч.4 ст.177 ЦПК України, то відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України він підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Окремо судом відзначається, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що, реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожна держава - учасниця цієї Конвенції має право встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони та обмеження, зміст яких - не допустити перетворення судового процесу у безладний рух. У зв`язку з наведеним залишення позову без руху з підстав, передбачених законом (невідповідність позовної заяви вимогам щодо її змісту, несплата судового збору тощо), не є порушенням права на справедливий судовий захист.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 175, 177, ч. 1 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України,-
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Державного підприємства «Агентство місцевих автомобільних доріг» (м. Кропивницький, вул. Преображенська, буд. 2) про зобов`язання нарахувати та виплатити компенсацію за невикористану щорічну відпустку та стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку, - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Запропонувати позивачу ОСОБА_1 в установлений строк виправити зазначені в мотивувальній частині ухвали недоліки позовної заяви та сплатити судовий збір в загальному розмірі 2422 грн. 40 коп., за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у Кіров.обл/Поділ.р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37918230; Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA228999980313171206000011569; Код класифікації доходів бюджету: 22030101; Призначення платежу: *;101;
В разі невиконання указаних вимог позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Ленінського
районного суду
м. Кіровограда Лілія Андріївна Іванова
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123403048 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Іванова Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні