Ухвала
від 29.11.2024 по справі 557/1837/24
ГОЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 557/1837/24

У х в а л А

про залишення позовної заяви без руху

"29" листопада 2024 р. селище Гоща

Суддя Гощанського районного суду Рівненської області Пацко Д.В., перевіривши матеріали цивільної справи за позовом представника позивача ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 до Бабинської сільської ради Рівненської області, ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог приватний нотаріус Рівненського нотаріального округу Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Строкаль Володимир Дмитровича про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини в порядку спадкової трансмісії за заповітом,

в с т а н о в и в :

Адвокат Шевчук В.С., який діє в інтересах ОСОБА_2 , звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини в порядку спадкової трансмісії за заповітом.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 2 ст.175ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно до ч. 4 ст.62ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».

Згідно з ч. 1 ст. 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема, складати заяви, скарги, клопотання, інші правові документи та подавати їх у встановленому законом порядку.

У відповідності до ч. 1 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» договір про надання правової допомоги це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Частиною 4 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» встановлено, що адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.

Отже, повноваження представника сторони позивача, яким є адвокат, повинні бути підтверджені оригіналом (належним чином засвідченою) ордеру, виданого на ведення справи в суді або довіреністю. Ордер на відміну від довіреності не вказує обсяг повноважень, наданих адвокату.

Зокрема, повноваження адвоката щодо підписання заяви, повинно підтверджуватись домовленістю сторін у договорі про надання правової допомоги, який засвідчує існування між клієнтом та адвокатом домовленості стосовно об`єму наданих йому повноважень, шляхом окремого визначення такої дії у договорі.

Отже, повноваження адвоката, зокрема, в даному випадку щодо підписання позовної заяви, повинно підтверджуватись домовленістю сторін у договорі про надання правової допомоги, який засвідчує існування між клієнтом та адвокатом домовленості стосовно об`єму наданих йому повноважень, шляхом окремого визначення такої дії у договорі.

Як убачається з наданого представником позивача ордеру на надання правничої допомоги ОСОБА_2 доручення на надання правничої допомоги уповноважено адвоката Шевчука В.С., орден виданий на підставі договору № 24-03/42 від 08.03.2024 року, сторонами вищевказаного договору є адвокат Лук`янчук Вікторія Сергіївна, як представник Адвокатського бюро «Шевчука Віктора».

За таких обставин, позовна заява ОСОБА_2 підписана представником позивача адвокатом Шевчуком В.С. за відсутності підтвердження повноважень такої особи на підписання позовної заяви, оскільки вищевказаного договору про надання правової допомоги до позову не додано.

Отже, позивачу/представнику позивача адвокату Шевчуку В.С. необхідно надати для суду договір про надання правничої допомоги, що підтверджує його повноваження на право підпису позовної заяви.

Відповідно до частини першої статті 185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

При вирішенні питання про залишення заяви без руху враховується практика Європейського суду з прав людини (рішення Суду у справі «De Geouffre de la Pradelle проти Франції», №12964/87, § 28, від 16 грудня 1992 pоку), де зазначено, що реалізуючи п. 1 ст.6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.

Враховуючи наведене вище, суддя вважає за необхідне заяву залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вищезазначених недоліків, який не може перевищувати семи днів з дня вручення ухвали.

Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя

п о с т а н о в и в:

Позов представника позивача ОСОБА_1 , що діє в інтересах ОСОБА_2 до Бабинської сільської ради Рівненської області, ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог приватний нотаріус Рівненського нотаріального округу Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Строкаль Володимир Дмитровича про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини в порядку спадкової трансмісії за заповітом - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків протягом семи днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У випадку не усунення недоліків у визначений судом термін, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Д.В. Пацко

СудГощанський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення29.11.2024
Оприлюднено02.12.2024
Номер документу123403992
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —557/1837/24

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Гощанський районний суд Рівненської області

Пацко Д. В.

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Гощанський районний суд Рівненської області

Пацко Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні