Ухвала
від 27.11.2024 по справі 127/38453/24
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/38453/24

Провадження № 1-кс/127/16652/24

У Х В А Л А

Іменем України

27 листопада 2024 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

слідчого судді: ОСОБА_1

секретар судового засідання: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання старшого слідчогоСУ Головногоуправління Національноїполіції уВінницькій областікапітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчийСУ Головногоуправління Національноїполіції уВінницькій областікапітан поліції ОСОБА_3 звернулась до суду з клопотанням, яке погоджено з прокурором ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів.

Клопотання мотивовано тим, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023020000000828 від 02.11.2023, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України, в ході здійснення якого виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Слідчий ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, однак попередньо суду надано матеріали кримінального провадження та копії документів на обґрунтування клопотання.

ІНФОРМАЦІЯ_2 явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечило, однак про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлялось завчасно та належним чином шляхом направлення судової повістки на електронну адресу.

Відповідно до частини четвертої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Аналіз наведеної норми дає підстави для висновку про те, що саме по собі неприбуття слідчого, дізнавача чи прокурора у судове засідання для розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів не є перешкодою для розгляду даного клопотання, а тому суд вважає за можливе здійснювати розгляд клопотання без участі дізнавача. Неприбуття ж за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття також не є перешкодою для розгляду клопотання.

Відповідно до частини четвертої статті 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи те, що учасники процесуальної дії в судове засідання не з`явилися, слідчий суддя вважає за можливе розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.

Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, з огляду на таке.

Згідно зі статтею 159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до статті 160КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Пунктами 1 та 2 частини п`ятої статті 163КПК України передбачено,що ухвалапро наданнятимчасового доступудо речейі документівпостановляється,якщо сторона кримінального провадження доведе наявність підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023020000000828 від 02.11.2023, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено схеми організації виїзду за межі території України осіб, чоловіків віком від 18 до 60 років, яким на підставі Указів Президента від 24.02.2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» та №65/2022 «Про загальну мобілізацію» на даний час заборонено виїзд з території України, шляхом внесення їх у відповідну інформаційну систему, адміністратором якої є Укртрансбезпека (Шлях), під виглядом водія транспортного засобу, що здійснює міжнародні вантажні перевезення.

За наявною інформацією, до зазначеної протиправної діяльності причетний громадянин України: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , ФОП « ОСОБА_5 », номер телефону НОМЕР_1 .

Громадянин ОСОБА_5 ., згідно єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з 01.02.2023 зареєстрований як «ФОП « ОСОБА_5 », ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Основний вид діяльності: 49.41 Вантажний автомобільний транспорт. Інші види діяльності: 49.42 Надання послуг перевезення речей (переїзду); 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту.

Додатково встановлено, що згідно наказу ІНФОРМАЦІЯ_4 від 03.03.2023 № 138 «Про прийняття рішень за результатами розгляду заяв здобувачів на отримання ліцензій» громадянин ОСОБА_5 отримав ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів вантажними автомобілями (крім перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів). Відповідно до пункту 81 Ліцензійних умов ця ліцензія є чинною на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 календарних днів, наступних за днем його припинення або скасування і підлягають анулюванню протягом 60 календарних днів після закінчення вказаного строку.

Відповідно до Постанови КМУ від 27 січня 1995 року № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» пункту 2-9 встановлено, що «у разі введення в Україні воєнного стану пропуск через державний кордон водіїв транспортних засобів суб`єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом (далі - ліцензіати), здійснюється уповноваженими службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_5 за умови виконання правил перетину державного кордону України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека.

Інформація про водіїв, зазначених в абзаці першому цього пункту, вноситься до відповідної інформаційної системи, адміністратором якої є Укртрансбезпека, на підставі заявки ліцензіата. Перетин державного кордону здійснюється особою, зазначеною в абзаці першому цього пункту, лише на транспортному засобі, який є засобом провадження господарської діяльності ліцензіата, повна маса якого становить 3500 кілограмів та більше. Укртрансбезпека проводить перевірку інформації про транспортний засіб на основі даних, що містяться в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, та вносить відповідні дані до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки. Особи, зазначені в абзаці першому цього пункту, можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 60 календарних днів з дня перетину державного кордону».

Оскільки громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , має ліцензію на право здійснювати перевезення вантажів (далі ліцензіат), він має право реєструвати осіб чоловічої статі у відповідній інформаційній системі адміністратором якої є Укртрансбезпека (Шлях), з метою виконання умов перетину державного кордону України.

Користуючись цією можливістю, громадянин України ОСОБА_5 , можливо за грошову нагороду, своїми діями, а саме внесенням осіб чоловічої статі військовозобов`язаних громадян України віком від 18 до 60 років, яким на період дії на території України «Воєнного стану» обмежено у виїзді за кордон, усуває перешкоди у перетинанні державного кордону України останніми.

В ході проведеної роботи встановлено, що з 12.03.2023 ФОП « ОСОБА_5 » виступав ліцензіатом щодо внесення в інформаційну систему «ШЛЯХ» відносно 12 громадян України віком 18 до 60 років ( яким на період дії на території України «Воєнного стану» обмежено у виїзді за кордон), з яких 6 осіб виїхали за межі України та 4 особи не повернулись у встановлені законом строки, а саме:

- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , виїхав за межі України 19.03.2023 та не повернувся до теперішнього часу;

- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , виїхав за межі України 02.04.2023 та не повернувся до теперішнього часу.

- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , виїхав за межі України 26.03.2023 та не повернувся до теперішнього часу.

- ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , виїхав за межі України 12.03.2023 та не повернувся до теперішнього часу.

Дані особи здійснили виїзд з України на транспортному засобі марки «RENAULT», д.р.н. НОМЕР_3 , який належить ОСОБА_5 .

Так в рамках кримінального провадження винесено постанову про призначення судово-почеркознавчої експертизи з метою встановлення чи ОСОБА_5 реєструвався особисто як ФОП.

Вищевказані обставини підтверджуються витягом з ЄРДР №12023020000000828 від 02.11.2023 та іншими документами доданими на обґрунтування клопотання.

Як зазначено слідчим у клопотанні, для проведеннясудово-почеркознавчоїекспертизи зметою встановленнячи ОСОБА_5 реєструвався особистояк ФОП, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ), а саме до реєстраційної справи ФОП « ОСОБА_5 », ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , з можливістю ознайомитись та вилучити оригінали документів.

Приймаючи до уваги вищевикладене, слідчий суддя вважає, що на час розгляду клопотання наявні достатні підстави для надання дозволу слідчому на тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення оригіналів документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки слідчим було доведено, що вказані документи самі по собі або в сукупності із іншими речами і документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Крім того, слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл слідчому на вилучення саме оригіналів документів, оскільки у кримінальному провадженні існує необхідність проведення судово-почеркознавчої експертизи.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 159 - 164, 309, 310, 372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Надати дозвіл слідчим,які діютьу складігрупи слідчиху кримінальномупровадженні №12023020000000828від 02.11.2023,а саме:слідчим слідчогоуправління Головногоуправління Національноїполіції уВінницькій області ОСОБА_3 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ), а саме до реєстраційної справи ФОП « ОСОБА_5 », ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , з можливістю ознайомитись та вилучити оригінали документів.

Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення27.11.2024
Оприлюднено03.12.2024
Номер документу123411042
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —127/38453/24

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Гриневич В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні