Єдиний унікальний номер № 333/6662/24
Провадження № 2-о/333/442/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2024 року м. Запоріжжя
Комунарський районний суд міста Запоріжжя у складі головуючого судді Ходька В.М., розглянувши питання про внесення виправлень у судовому рішенні за заявою ОСОБА_1 про призначення опікуна, заінтересована особа 1: Районна адміністрація Запорізької міської ради по Комунарському району, як орган опіки та піклування, заінтересована особа 2: ОСОБА_2 , -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Комунарського районного суду міста Запоріжжя від 21 листопада 2024 року, заяву ОСОБА_1 про призначення опікуна над фізичною особою задоволено. Призначено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , (місце проживання: АДРЕСА_1 ) опікуном над недієздатною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
При цьому, у передостанньому абзаці мотивувальної частини ухвали суду допущена описка, а саме було помилково зазначено " ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ", замість правильного " ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
Статтею 269 ЦПК України передбачено, що суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Заява про внесення виправлень розглядається без повідомлення учасників справи.
Відповідно до п.19 постанови Пленуму Верховного суду України від 18.12.2009 N 14 "Про судове рішення у цивільній справі", вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Описки це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. При вирішенні питання про внесення виправлень у судове рішення суд не вправі змінювати його зміст, здійснювати додаткове обґрунтовування чи здійснювати додаткове посилання на норми закону.
Отже, з урахуванням наведених правових норм та встановлених обставин, суд приходить до висновку, що є підстави для виправлення описки, яка впливає на можливість реалізації судового рішення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.258-261, 269 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Виправити описку, яку допущені в ухвалі суду від 21.11.2024 по справі № 333/6662/24 за заявою ОСОБА_1 про призначення опікуна, заінтересована особа 1: Районна адміністрація Запорізької міської ради по Комунарському району, як орган опіки та піклування, заінтересована особа 2: ОСОБА_2 .
Викласти передостанній абзац мотивувальної частини ухвали суду в такій редакції: "Враховуючи, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є повнолітньою, дієздатною, фізично і психічно здоровою, проживає разом з недієздатною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є її родичкою, піклується про неї та виявила бажання бути призначеною опікуном, суд вважає заяву ОСОБА_1 обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.".
Ухвала набираєзаконної силиз моментуїї підписаннясуддею таможе бутиоскаржена доЗапорізького апеляційногосуду,шляхом поданняапеляційної скаргипротягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.М. Ходько
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 03.12.2024 |
Номер документу | 123413481 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Інші справи окремого провадження |
Цивільне
Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Ходько В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні