Рішення
від 15.10.2024 по справі 676/8181/23
КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №676/8181/23

Номер провадження 2/676/670/24

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ЗАОЧНЕ

15 жовтня 2024 року Кам`янець-Подільський міськрайонний суд

Хмельницької області

в складі: головуючої судді Швець О.Д.

з участю секретаря Михайловської І.А.

представник позивача ОСОБА_1

представника третьої особи ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кам`янець-Подільському цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Виконавчий комітет Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради в особі органу опіки та піклування про позбавлення батьківських прав,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернувся з позовом до ОСОБА_4 , третя особа без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача виконавчий комітет Слобідсько-Кульчиєвецької сільської ради як орган опіки та піклування про позбавлення батьківських прав. В обгрунтування позовних вимог зазначає, що сторони по справі є батьками малолітніх дітей ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Шлюбні відносини припинені в 2021 році. Рішенням Кам`янець-Подільського міськрайонного суду від 20.10.2023 р шлюб між сторонами розірваний. З листопада 2022 р діти проживають з позивачем і перебувають на повному його утриманні. Мати дітей участі в утриманні та вихованні дітей не приймає, з дітьми не спілкується, не цікавиться їх життям і здоров`ям, навчанням, не провідує їх. Будь-яких перешкод для спілкування матері з дітьми немає, відмова від участі матері в в житті дітей, їх вихованні та утриманні, вважає свідомим вибором відповідачки, що є підставою для позбавлення її батьківських прав. Просить позбавити батьківських прав ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , відносно неповнолітніх дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та стягнути судові витрати.

Рух справи.

Ухвалою Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 01.12.2023 р. відкрито провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.

Ухвалою Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 25.01.2024 р. зобов`язано Слобідсько-Кульчієвецькусільську радув особіоргану опікита піклуваннянадати висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дітей, сторінта на підставі інших документів, які стосуються справи.

Ухвалою Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 24.04.2024 р. закрито підготовче судове засідання та призначено справу до судового розгляду.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просить задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з`явилась, причини неявки не повідомила, про час і місце розгляду справи повідомлена своєчасно належним чином. Відзив на позов не подала.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.

Заслухавши представника позивача, представника 3 особи, свідків, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Фактичні обставини, встановлені судом.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 з 23.12.2011 р. перебували в зареєстрованому шлюбі.

Рішенням Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 20 жовтня 2023 року шлюб між сторонами розірваний.

В шлюбі народилися доньки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження Серія НОМЕР_1 від 02.05.2028 р., ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження Серія НОМЕР_2 від 28.04.2012 р.

Малолітні діти зареєстровані з батьком за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою № 198 від 03.11.2023 р.

Малолітня ОСОБА_5 є ученицею 6 класу Мукшо-Китайгородського ліцею Слобідсько-Кульчиєвецької сільської ради, Кам`янець-Подільського району, Хмельницької області, що підтверджується довідкою № 47 від 07.03.2023 р.

За період навчання у ліцеї (з січня 2022 р. по листопад 2023 р.) мати, ОСОБА_4 , не приймала участі у вихованні доньки, не цікавилася її навчанням в ліцеї, що підтверджується довідкою Мукшо-Китайгородського ліцею № 48 від 13.11.2023 р.

Малолітня ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , відвідує парафіяльну дошкільну світлицю римо-католицької громади Святих Петра і Павла. Зі школи дитину забирає бабуся або старша сестра, іноді батько, що підтверджується довідкою від 03.11.2023 р.

Діти обслуговуються педіатром медичної клініки ОСОБА_7 , що підтверджується довідкою лікарні № 146 від 13.11.2023 р. Дитину до лікаря приводила бабуся ОСОБА_8 .

Рішенням виконавчого комітету Слобідсько-Кульчиєвецької сільської ради № 11 від 15 лютого 2024 року затверджений висновок про недоцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_4 відносно малолітніх дітей ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Орган опіки та піклування вважає, що позбавлення батьківських прав є крайньою мірою впливу на осіб, які не виконують своїх батьківських обов`язків і не підлягає застосуванню до ОСОБА_4 , так як остання не має на меті злісно ухилятись від виконання батьківських обов`язків, а лише з вимушених обставин, які трапилися зі станом її здоров`я.

Норми права, застосовані судом.

Регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини, непрацездатних членів сім`ї (частина восьма статті 7 СК України).

Сімейні відносини регулюються на засадах справедливості, добросовісності та розумності, відповідно до моральних засад суспільства (частина дев`ята статті 7 СК України).

Невиконання або ухилення від виконання сімейного обов`язку може бути підставою для застосування наслідків, встановлених цим Кодексом або домовленістю (договором) сторін (частина четверта статті 15 СК України).

Суд застосовує способи захисту, які встановлені законом або домовленістю (договором) сторін. Способами захисту сімейних прав та інтересів зокрема є: припинення правовідношення, а також його анулювання (частина друга статті 18 СК України).

Держави-учасниці поважають право дитини, яка розлучається з одним чи обома батьками, підтримувати на регулярній основі особисті відносини і прямі контакти з обома батьками, за винятком випадків, коли це суперечить найкращим інтересам дитини (стаття 9 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року).

Відповідно до ч.1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789ХП від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Відповідно до ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані піклуватись про здоров`я дітей, їх фізичний, духовний та моральний розвиток; поважати дитину; забезпечувати здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

Згідно ч.ч. 2, 4 ст. 155 СК України батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини. Ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 цього ж Кодексу мати,батькоможутьбутипозбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.

Підстави позбавлення батьківських прав передбачені частиною першою статті 164 СК України.

Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов`язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини (пункти 1-6 частини першої статті 164 СК України).

Тлумачення пункту 2 частини першої статті 164 СК України ухилення від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини може бути підставою для позбавлення батьківських прав лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками (див.постанову Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 30 травня 2018 року у справі № 553/2563/15-ц (провадження № 61-12305св18)).

Висновки суду.

Учасники сімейних правовідносин можуть мати особисті та майнові суб`єктивні сімейні обов`язки. Свої обов`язки учасники сімейних відносин здійснюють різними способами: здійснення активних дій; утримання від здійснення активних дій. Якщо невиконання особистих обов`язків учасників сімейних відносин у випадках, передбачених в законі, може припинятися або не зумовлювати відповідних наслідків, то невиконання сімейного обов`язку майнового характеру не допускається. Оскільки на відміну від особистих, майнові обов`язки можуть виконуватися незалежно від самого носія такого обов`язку за допомогою інших суб`єктів. Невиконання або ухилення від виконання сімейного обов`язку може бути підставою для застосування відповідних правових наслідків, що можуть визначатися в: нормах СК України; домовленості (договорі) сторін. Наслідки невиконання або ухилення від виконання сімейного обов`язку можуть мати: особистий характер, коли негативний вплив відбувається на особисту сферу зобов`язаної особи; майновий характер, якщо такий вплив здійснюється на майнову сферу зобов`язаної особи (постанова Верховного Суду у справі № 711/679/21).

У постанові Верховного Суду у справі № 631/2406/15-ц зазначено, що: «тлумачення пункту 2 частини першої статті 164 СК України дозволяє зробити висновок, що ухилення від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини може бути підставою для позбавлення батьківських прав лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками. Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.

Позбавлення батьківських прав є виключною мірою, яка тягне за собою серйозні правові наслідки як для батька (матері), так і для дитини (стаття 166 СК України). Зважаючи на те, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, суд може у виняткових випадках при доведеності винної поведінки когось із батьків або їх обох з урахуванням її характеру, особи батька і матері, а також інших конкретних обставин справи відмовити в задоволенні позову про позбавлення цих прав, попередивши відповідача про необхідність змінити ставлення до виховання дитини (дітей) і поклавши на органи опіки та піклування контроль за виконанням ним батьківських обов`язків. Таким чином, позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо, і лише при наявності вини у діях батьків.

Матеріалами справи підтверджується, що з 6 листопада 2022 року малолітні діти проживають з батьком ОСОБА_3 . Мати дітей ОСОБА_4 з цього часу не цікавиться життям та здоров`ям дітей, не телефонує дітям, не вітає з днем народження, не надає матеріальної допомоги на утримання дітей.

Згідно довідки Кам`янець-Подільського РУП від 23.11.2022 р. 06.11.2022 р. ОСОБА_3 звернувся до Кам`янець-Подільського РУП з заявою, що його дружина ОСОБА_4 неналежно виконує батьківські обов`язки по догляду за спільними дітьми. За результатами перевірки зверенння встановлено, що 05.11.2022 р. ОСОБА_4 святкувала разом з сім`єю Орлових день народження. Близько 23 год., перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, ОСОБА_4 залишила дітей в ОСОБА_9 і поїхала з подругами з м. Теофіполь в невідомому напрямку. За дітьми повернулась наступного дня з ознаками алкогольного сп`яніння. З ОСОБА_4 проведено бесіду на правову тематику та наголошено на дотриманні норм чинного законодавства, додатково ОСОБА_4 було попереджено, що уразі неналежного виконання батьківських обов`язків остання буде нести відповідальність згідно чинного законодавства.

Відповідно акту обстеження житлово-побутових умов проживання від 19.02.2024 р. діти проживають з батьком та бабою ОСОБА_8 за адресою: АДРЕСА_1 . Стосунки в сім`ї побудовані на взаємоповазі та взаєморозумінні. В сім`ї святкують дні народження всіх членів сім`ї та релігійні свята. Батько перебуває на службі в ЗСУ. ОСОБА_4 ухиляється від виконання батьківських обов`язків відносно власних дітей, у часті у вихованні не приймає. Зі слів ОСОБА_10 маму бачила в останнє 1 квітня 2023 р., мати зв`язок з дітьми не підтримує, догляд за дітьми здійснює баба ОСОБА_8 .

В суді свідок ОСОБА_11 показав, що проживає по сусідству з сім`єю ОСОБА_12 . З 2022 р. діти живуть з бабою. Мати до дітей не приходить, з днем ОСОБА_13 не вітає, подарунків не передає. Ще коли подружжя проживали разом не раз бачив ОСОБА_4 в стані сп`яніння.

Свідок ОСОБА_8 показала, що сім`я сина проживала в іншій половині будинку. Довгий час працювала за кордоном. З 2022 року проживає за місцем реєстрації. Онуки проживають на даний час з нею та сином. Так як син проходить службу в ЗСУ, постійно опікується малолітніми онуками, водить в школу, до лікаря, організовує дозвілля. Мати дітей з листопада 2022 року не цікавиться життям та здоров`ям дітей, не телефонує, не вітає з днем народження, матеріально не утримує. Ні сину, ні дітям невідомо де проживає ОСОБА_4 . Після відібрання дітей від матері, діти перебували в пригніченому стані, ОСОБА_10 взагалі замкнулась, нічого не розповідала. ОСОБА_14 розповідала, що з матір`ю були голодні, ОСОБА_10 готувала їсти. Мати з співмешканцем вживали алкогольні напої, їм було страшно.

В суді свідок ОСОБА_15 показала, що працює вчителем Мукша-Китайгородського ліцею, який відвідує ОСОБА_16 . В 2022 р. поведінка ОСОБА_10 змінилася на гірше. ОСОБА_10 часто пропускала заняття, домашні завдання не виконувала, була замкнута, невпевнена, пригнічена, відчувалось, що дитина була чимось налякана. ОСОБА_10 на уроках була байдужа до предмету, перестала брати участь у шкільний заходах, не виявляла бажання спілкуватись і гратися з іншими дітьми, була мовчазна. На розмову дитина не йшла. Мати на зв`язок не виходила, батько обіцяв приділяти дитині більше уваги. З часу проживання дитини з батьком та бабою ситуація змінилась на краще. Дитина почала посміхатись, з`явилась зацікавленість до навчання, та певні успіхи, домашні завдання виконує, активна в класі та шкільних заходах. Про минуле життя з матір`ю не розповідає.

Свідок ОСОБА_3 суду показав, що в кінці 2022 р. забрав дітей від дружини, яка залишила їх в свої знайомих. Діти розповідали, що ОСОБА_4 разом із співмешканцем постійно розпивали спиртні напої, про дітей не піклувалась, своєю поведінкою налякали дітей. Шлюб розірвали 20 жовтня 2023 р.

Згідно характеристики на ОСОБА_6 , надану парафіяльною світлицею Святої Уршулі при парафії св.Ап. ОСОБА_17 і ОСОБА_18 , дитину в садочок привела мати у вересні 2022р. Дівчинка часто пропускала відвідування садочку, часто приходила не чесана та неохайна. Розповідала, що часто з старшою сестричкою готують їсти і прибирають, коли мама в день лягає спати. Був період, коли дитина перестала відвідувати садочок, мати дитини на телефонні дзвінки не відповідала, не розрахувалась за кілька місяців. Згодом від баби дитини стало відомо, що мати дитини вистрибнула з вікна. З квітня 2023 р. дитина відвідувала заняття регулярно. На початку дитина майже не їла, була неспокійна. На сьогодні дитина доглянута, охайна, виховується в турботі та любові своєї бабусі ОСОБА_19 .

Згідно характеристики Мукшо-Китайгородського ліцею на ОСОБА_5 , дитина навчається в ліцеї з 2018 року. Протягом навчання зацікавленості та інтересу до навчання не проявляла. На уроках незавжди була уважна, відволікалась, потребувала заохочення, виконувала завданна полегшеного рівня складності. З листопада 2022 р. поведінка ОСОБА_10 змінилася на гірше. Класний керівник неодноразово спілкувалися з батьком дівчинки, мати на зв`язок не виходила. У 5 класі ОСОБА_20 часто пропускала заняття, спостерілагалась тривожність, невпевненість, пригніченість, байдужість до навчання, перестала брати участь у шкільний заходах, не виявляла бажання спілкуватись і гратися. Мотивація до навчання була відсутня, домашні завдання не виконувала, уроки не відвідувала. З 6 класу успішність почала зростати, усвідомила, що їй необхідно одерєжувати знання та відповідні оцінки. Намагається виконувати домашнє завдання, під час уроку іде на контакт із вчителем, відповідає на запитання, дискутує, ставить запитання вчителеві. ОСОБА_20 стала більш упевненою у своїх силах, помітно зросла самооцінка, не боїться помилитися і почути критику. Дівчинка є спокійною, здатна контролювати власні емоції, стала більш позитивною, відкритою, комунікабельною.

З протоколу № 1 засідання комісії з питань захисту прав дитини Слобідсько-Кульчиєвецької сільської ради від 12.02.2024 р. вбачається, що мати дитини ОСОБА_4 підтвердила не виконання нею батьківських обов`язків, пояснила, що в травні 2023 р. отримала травму хребта, була прооперована, потребувала реабілітації. Невиконувала обов`язки матері так як перебувала в безпорадному стані, наразі змушена нести витрати на підтримання свого стану здоров`я. Проти позбавлення батьківських прав заперечує, бажає спілкуватись з доньками.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 164 СК України ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені умови, як кожну окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, тобто свідомого нехтування ними своїми обов`язками.

Позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, підлягає застосуванню лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо, і лише при наявності вини в діях батьків. Європейський суд з прав людини у рішенні у справі «Хант проти України» вказав, що питання позбавлення батьківських прав мають ґрунтуватись на оцінці особистості відповідача та його поведінці.

В суді малолітня ОСОБА_16 пояснила, що живе з бабою, татом і сестрою. Мама не телефонує давно. З матою жити не хоче.

Враховуючи вік малолітньої ОСОБА_6 її думка в суді не заслухована.

Відповідач в судове засідання не з`явилась, про свій інтерес до дітей не висловилась. Медичні документи щодо стану здоров`я, на підставі яких обґрунтовано рішення органу опіки та піклування, не підтверджують безпорадний стан ОСОБА_4 і неможливість приймати участь у вихованні дітей. Доказів матеріального стану відповідач також не надала.

Враховуючи висловлену думку ОСОБА_16 системно з встановленими фактичними обставинами справи та надаючи належну правову оцінку зібраним у справі доказам у їх сукупності суд приходить до висновку, що відповідач свідомо нехтує своїми батьківськими обов`язками, не піклується про фізичний і духовний розвиток дітей, не цікавиться їх навчання, не забезпечує необхідного харчування, медичного лікування, не спілкується з дітьми в обсязі, необхідному для їх нормального самоусвідомлення; не виявляє інтересу до їх внутрішнього світу.

Суд не погоджується з висновком органу опіки та піклування, оскільки він є недостатньо обґрунтованим, не надана оцінка фактам неналежного виконання ОСОБА_4 своїх батьківських обов`язків. Стан здоров`я відповідачки не може бути підставою для звільнення від обов`язку по вихованню та утриманню своїх дітей.

Аналіз практики ЄСПЛ дає підстави для висновку, що рівність прав батьків щодо дитини є похідною від прав та інтересів дітей на гармонійний розвиток та належне виховання, й у першу чергу повинні бути визначені та враховані їх і інтереси, виходячи із об`єктивних обставин спору, а вже тільки потім права батьків.

За таких обставин суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

У відповідності до ст. 141 ЦПК України судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 164, 170, 180, 182 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 263, 265 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Виконавчий комітет Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради в особі органу опіки та піклування про позбавлення батьківських прав задовольнити.

Позбавити батьківських прав ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , відносно неповнолітніх дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 витрати по сплаті судового збору в розмірі 1073,60 грн.

Позивач: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідач: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_4 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 .

Третя особа: Виконавчий комітет Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради в особі органу опіки та піклування, юридична адреса: ЄДРПОУ 44323991, юридична адреса: вул. Механізаторів, 45, с. Слобідка-Кульчієвецька, Кам`янець-Подільського району, Хмельницької області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 30 днів з дня його проголошення.

Повний текст судового рішення складено 25 жовтня 2024 року.

Суддя Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Швець О.Д.

СудКам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення15.10.2024
Оприлюднено03.12.2024
Номер документу123414159
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —676/8181/23

Рішення від 15.10.2024

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Швець О. Д.

Рішення від 15.10.2024

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Швець О. Д.

Ухвала від 24.04.2024

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Швець О. Д.

Ухвала від 25.01.2024

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Швець О. Д.

Ухвала від 01.12.2023

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Швець О. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні