Справа №: 343/2436/24
Провадження №: 2/343/797/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 грудня 2024 року м. Долина
Долинський районний суд Івано-Франківської області у складі:
судді Монташевич С.М.,
з участю: секретаря судового засідання - Шикор Г.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні Долинського районного суду Івано-Франківської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу № 343/2436/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства,
за участю: позивача - ОСОБА_1 ,
представника позивача - адвоката Білянського Н.С.,
відповідачки - ОСОБА_2 ,
В С Т А Н О В И В:
позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому просить:
- виключити відомості, відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 06.06.2024, про його батьківство з актового запису № 204 від 06.06.2024 про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зробленого Долинським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції;
- зобов`язати Долинський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції внести зміни в актовий запис у книзі записів актів громадянського стану про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та видати нове свідоцтво про народження останньої;
- стягнути з відповідачки на його користь понесені судові витрати;
- вирішити питання про призначення судово-імунологічної експертизи, на вирішення якої поставити питання: "Чи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .?", проведення якої доручити Івано-Франківському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України, що знаходиться в м. Івано-Франківськ по вул. Національної Гвардії, 14.
В підготовчому судовому засіданні позивач та його представник підтримали клопотання про призначення експертизи для визначення чи являється ОСОБА_1 батьком дитини, посили його задовольнити та поставити на позивача витрати на її проведення.
Відповідачка в підготовчому судовому засіданні не заперечила проти призначення експертизи для визначення (підтвердження) батьківства її дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
З`ясувавши думку учасників судового розгляду, суд дійшов такого висновку.
Частиною 2 ст. 136 СК України передбачено, що у разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.
Основним доказом відсутності кровного споріднення може слугувати висновок судово-генетичної експертизи, про що зазначає Верховний Суд у своїй постанові від 06 квітня 2021 року у справі № 676/1200/20 (провадження № 61-588св21).
Відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд вирішує питання про призначення експертизи.
Згідно із вимогами ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд.
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про судову експертизу", судова експертиза - це дослідження на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об`єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду.
Враховуючи вказане та з огляду на те, що заявлене клопотання про призначення експертизи відповідає вимогам і ґрунтується на підставах, передбачених ч. 1 ст. 103 ЦПК України, оскільки встановлення обставин справи потребують спеціальних знань у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, та сторонами не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань, суд вважає, що клопотання про призначення судово-імунологічної (молекулярно-генетичної) експертизи неодхідно задовольнити.
За клопотанням позивача проведення експертизи доручити експертам Івано-Франківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. Заперечень з даного приводу від відповідачки не поступало. На вирішення експертів поставити запитання, запропоноване стороною позивача. Інших питань учасниками судового розгляду не запропоновано, заперечень щодо заявленого питання не подано. Витрати за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 , про що він висловив свою згоду.
На час проведення експертизи провадження по справі зупинити, що відповідає положенням п. 5 ч. 1 ст. 252 та п. 9 ч. 1 ст.253 ЦПК України, оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний певний проміжок часу і незупинення провадження у справі може призвести до порушення розумних строків її вирішення.
На підставі викладеного, ст. 103 ЦПК України, керуючись ст. 260 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
клопотання позивача ОСОБА_1 про призначення експертизи задовольнити.
Призначити у справі № 343/2436/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства судову молекулярно-генетичну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
1.Чи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , біологічним батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ?
Проведення експертизи доручити експертам Івано-Франківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (76005, м. Івано-Франківськ, вул. Національної Гвардії, 14).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. 384 Кримінального кодексу України за завідомо неправдивий висновок та за ст. 385 цього Кодексу за відмову без поважних причин від виконання покладених обов`язків.
Надіслати експертам копію ухвали про призначення експертизи.
Питання щодо відібрання відповідних зразків, які необхідні для проведення експертного дослідження, покласти на експертну установу та зобов`язати експерта повідомити про час, дату та місце явки батька та дитини (з матір`ю) для надання біологічних матеріалів для проведення судово-генетичної експертизи.
Суму витрат, пов`язаних з проведенням експертизи, включити до рахунка здійснення експертизи.
Роз`яснити сторонам положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі, зокрема про те, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також, яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Витрати по проведенню експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 , жителя АДРЕСА_1 (контактний номер телефону: НОМЕР_2 ).
Провадження у справі № 343/2436/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства зупинити до закінчення проведення судової експертизи.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду.
Суддя: С.М.Монташевич
Суд | Долинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2024 |
Оприлюднено | 03.12.2024 |
Номер документу | 123419295 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Долинський районний суд Івано-Франківської області
Монташевич С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні