Ухвала
від 02.12.2024 по справі 991/13382/24
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД

Справа № 991/13382/24

Провадження 2-а/991/25/24

У Х В А Л А

іменем України

02 грудня 2024 року м.Київ

Вищий антикорупційний суд у складі головуючого судді Михайленко В.В., суддів Мойсака С.М., Хамзіна Т.Р., розглянувши матеріали

за позовом Міністерства юстиції України, місцезнаходження: 01001, м. Київ, вул. Городецького, 13, ідентифікаційний код юридичної особи: 00015622,

до ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , громадянина України, громадянина Російської Федерації, РНОКПП НОМЕР_1 ,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗОЛОТА ФІШКА», код ЄДРПОУ 33295171, адреса: м. Київ, вул. Ак. Вільямса, буд. 15, корп. 1, кв. 125,

про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини 1 статті 4 Закону України «Про санкції»,

ВСТАНОВИВ:

До Вищого антикорупційного суду 29.11.2024 надійшла позовна заява Міністерства юстиції України (далі - Позивач) до ОСОБА_1 (далі - Відповідач). Позивач, посилаючись на наявність підстав, передбачених статтею 5-1 Закону України «Про санкції», просить застосувати до Відповідача санкцію, передбачену пунктом 1-1 частини 1 статті 4 Закону України «Про санкції», та стягнути в дохід держави активи, які належать йому на праві власності.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.11.2024 для розгляду адміністративної справи визначено колегію суддів Вищого антикорупційного суду у складі головуючого судді Михайленко В.В., суддів Хамзіна Т.Р., Мойсака С.М.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, Суд дійшов висновку про наявність підстав для прийняття її до розгляду та відкриття провадження у справі.

1. Щодо суб`єкта звернення із позовною заявою

Частиною 4 статті 5 КАС України передбачено право суб`єктів владних повноважень виключно у випадках, визначених Конституцією та Законами України, звернутися до адміністративного суду.

Згідно з абзацом 2 частини 1 статті 5 Закону України «Про санкції» заява щодо застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини 1 статті 4 Закону України «Про санкції», подається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб, щодо яких застосовано санкції, до суду в порядку, визначеному статтею 5-1 цього Закону.

Відповідно до Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.2014 № 228 (зі змінами), Міністерство юстиції України забезпечує реалізацію державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб, щодо яких застосовано санкції. Підпунктом 54-3 пункту 4 вказаного Положення передбачено, що Мін`юст, відповідно до покладених на нього завдань, звертається до суду з позовами та бере участь у справах про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону України «Про санкції».

Отже, позовна заява подана належним суб`єктом. Позивач є особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, матеріали позовної заяви містять документи на підтвердження повноважень особи, якою підписана позовна заява (т.1 а.с.164).

2. Щодо дотримання правил підсудності

Згідно з частиною 5 статті 22 КАС України Вищий антикорупційний суд вирішує адміністративні справи щодо застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини 1 статті 4 Закону України «Про санкції», як суд першої інстанції. У частині 2 статті 5-1 Закону України «Про санкції» зазначено, що за наявності підстав та умов, зазначених у частині 1 цієї статті, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб, щодо яких застосовано санкції, звертається до Вищого антикорупційного суду з позовною заявою про застосування до відповідної фізичної або юридичної особи санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини 1 статті 4 цього Закону, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

Отже, позовна заява підсудна Вищому антикорупційному суду та підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства.

3. Щодо строку та підстав звернення із позовною заявою

Частиною 1 статті 283-1 КАС України передбачено, що позовна заява про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону України «Про санкції», подається до Вищого антикорупційного суду протягом строку дії правового режиму воєнного стану.

Аналогічно відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 5-1 Закону України «Про санкції» санкція, передбачена пунктом 1-1 частини 1 статті 4 Закону України «Про санкції», може бути застосована лише у період дії правового режиму воєнного стану чи після його припинення або скасування (якщо позовну заяву про застосування цієї санкції подано в період дії правового режиму воєнного стану) та за умови, що на відповідну фізичну чи юридичну особу в порядку, визначеному цим Законом, вже накладено санкцію у виді блокування активів.

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 18.11.2023 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» (введене в дію Указом Президента України від 18.11.2023 № 758/2023) до ОСОБА_1 застосовано санкцію у виді блокування активів.

У зв`язку із військовою агресією російської федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан, дія якого неодноразово продовжувалася. Указом Президента України від 07.11.2024 № 740/2024 дію воєнного стану продовжено з 05:30 10.11.2024 на 90 діб.

Наявність цих двох обставин - блокування активів та дія воєнного стану - є підставами для звернення Міністерства юстиції України із цим позовом.

4. Щодо дотримання формальних вимог до форми та змісту позовної заяви

Позовна заява подана із додержанням вимог, визначених у статтях 160, 161, частині 1 статті 283-1 КАС України. Судом не встановлено перешкод для відкриття провадження в адміністративній справі, передбачених статтями 169, 170, 283-1 КАС України.

5. Щодо форми адміністративного судочинства

Згідно з частиною 1 статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (частини 2, 3 статті 12 КАС України).

Статтею 283-1 КАС України передбачено особливості провадження у справах про застосування санкцій.

Згідно з частиною 4 статті 283-1 КАС України справа про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини 1 статті 4 Закону України «Про санкції», вирішується колегією у складі трьох суддів Вищого антикорупційного суду протягом 30 днів з дня надходження позовної заяви до суду.

Оскільки справи про застосування санкцій відносяться до категорії термінових адміністративних справ та не підпадають під перелік справ, які відповідно до частини 4 статті 12 КАС України розглядаються виключно за правилами загального позовного провадження, цю справу належить розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін з урахуванням особливостей, визначених статтею 283-1 КАС України.

Керуючись статтями 12, 49, 171, 243, 248, 268-270, 283-1 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1.Прийняти позовну заяву Міністерства юстиції України до ОСОБА_1 про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини 1 статті 4 Закону України «Про санкції», до розгляду та відкрити провадження у справі.

2.Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з урахуванням положень статті 283-1 КАС України колегією суддів у складі трьох суддів (головуючого судді Михайленко В.В., суддів Хамзіна Т.Р., Мойсака С.М.).

3.Призначити справу до розгляду в судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи, яке відбудеться 06.12.2024 об 11 год 15 хв у залі судового засідання Вищого антикорупційного суду за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 42А.

4.Особі, щодо якої ставиться питання про застосування санкції ( ОСОБА_1 ), у п`ятиденний строк із дня одержання позовної заяви подати відзив на позовну заяву.

5.Роз`яснити учасникам справи, що письмові докази, які подаються до суду, повинні бути оформлені відповідно до вимог статті 94 КАС України, зокрема вони подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, а якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством, зокрема учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

6.Негайно повідомити про дату, час та місце судового засідання позивача, відповідача (особу щодо якої ставиться питання про застосування санкції) шляхом надіслання тексту повістки на офіційну електронну адресу, а за її відсутності - кур`єром або за відомим суду номером телефону, факсу, електронною поштою чи іншим технічним засобом зв`язку.

7.Роз`яснити, що згідно зі статтями 268, 283-1 КАС України учасник справи вважається повідомленим належним чином про дату, час та місце розгляду справи з моменту оприлюднення судом на веб-порталі судової влади України відповідної ухвали про відкриття провадження у справі, дату, час та місце судового розгляду. Неявка в судове засідання учасників справи та/чи їх представників не перешкоджає розгляду позовної заяви по суті та не може бути підставою для зупинення строків її розгляду, відкладення засідання на інший час чи дату або оголошення перерви в судовому засіданні.

8.Інші особи, у разі коли рішення у справі може вплинути на їх права, свободи, інтереси або обов`язки, можуть вступити у справу до початку судового засідання за їх клопотанням, клопотанням учасників справи або шляхом заявлення самостійних вимог щодо предмету спору (позовної заяви).

9.Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за наступною адресою: https:// hcac.court.gov.ua.

10.Ухвалу про відкриття провадження у справі оприлюднити на веб-порталі судової влади України.

11.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

12.Ухвалу складено та підписано 02.12.2024.

Головуючий суддя Віра МИХАЙЛЕНКО

Судді Сергій МОЙСАК

Тимур ХАМЗІН

СудВищий антикорупційний суд
Дата ухвалення рішення02.12.2024
Оприлюднено03.12.2024
Номер документу123422198
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо застосування санкцій у порядку антикорупційного законодавства

Судовий реєстр по справі —991/13382/24

Рішення від 25.12.2024

Адміністративне

Вищий антикорупційний суд

Михайленко В. В.

Рішення від 25.12.2024

Адміністративне

Вищий антикорупційний суд

Михайленко В. В.

Ухвала від 02.12.2024

Адміністративне

Вищий антикорупційний суд

Михайленко В. В.

Ухвала від 02.12.2024

Адміністративне

Вищий антикорупційний суд

Михайленко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні