ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02.12.2024м. ДніпроСправа № 904/5207/24
Суддя Юзіков С.Г. , розглянувши матеріали
за позовом Комунального підприємства "Дніпроводоканал" Дніпровської міської ради
до Акціонерного товариства "Дніпрометробуд"
про стягнення заборгованості
СУТЬ СПОРУ:
Позивач просить стягнути з Відповідача основний борг за Договором № 7170 про надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення в розмірі 364 688 грн. 76 коп., інфляційних нарахувань 35 847,24 грн., 3 % річних 12 175,50 грн., пені 6 515,61 грн.
Частиною 1 ст. 174 ГПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частинами 1, 2, 4, 5 ст. 91 ГПК України встановлено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
У постанові Верховного Суду від 25.01.2022 у справі № 925/677/20 зазначено, що у разі подання учасником справи до суду пакета документів у копіях, які прошиті з проставленням на останній його сторінці посвідчувального напису, із зазначенням кількості сторінок та проставленням підпису уповноваженої особи заявника та його печатки, такі процесуальні дії учасника справи свідчать про подання ним копій документів з дотриманням вимог щодо їх засвідчення відповідно до вимог національного стандарту щодо оформлення документів.
Відповідно до п. 5.26 ДСТУ 4163:2020, затвердженого наказом ДП "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 01.07, відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів Згідно з оригіналом (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Отже, копія документа набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку. Надання копій документів (додатків до позовної заяви) у прошитому вигляді без додержання усіх вищезазначених вимог не є належним засвідченням їх копій.
Так, позовну заяву разом із додатками до неї (у копіях) надано у прошитому вигляді, а саме: усі документи без нумерації сторінок прошиті ниткою через отвір із написом «Прошнуровано та скріплено печаткою» та зазначено прізвище, ім`я та по-батькові директора.
При цьому засвідчувальна відмітка "Згідно з оригіналом" про підтвердження відповідності прошитих копій документів їх оригіналам, дата засвідчення копій та кількість аркушів відсутні.
Відтак, Позивачем долучено документи у неналежно засвідчених копіях, оскільки такі документи оформлені з порушення наведених вище вимог.
Окрім того, подані Позивачем копії договору і додатків до нього не придатні для читання, оскільки в зазначених копіях документів обрізані правий та нижній краї, що унеможливлює встановлення повного тексту наведених документів.
Відповідно до ч.2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Отже, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Зобов`язати Позивача протягом десяти днів з дня отримання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, усунути недоліки позовної заяви, зокрема:
- надати належним чином засвідчені копії документів, доданих до позовної заяви;
- надати придатні для читання копії документів, а саме: Договору № 7170 від 23.01.2023 року та Додатків до Договору.
Роз`яснити, що у випадку невиконання позивачем вимог суду про усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя С.Г. Юзіков
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2024 |
Оприлюднено | 03.12.2024 |
Номер документу | 123424193 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні