Справа № 395/1844/24 Провадження № 2-о/395/45/2024
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2024 року м. Новомиргород
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого судді: Орендовського В.А.,
присяжних: Ніколаєвої С.В.,
Мазуренко Л.Ю.,
з участю секретаря судового засідання: Понури Л.І.,
за участю заявника ОСОБА_1 , представника заявника - адвоката Кваші Л.П., заінтересованої Особи ОСОБА_2 , представника заінтересованої особи Новомиргородської міської ради Кіровоградської областіРуденко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомиргороді в окремому проваджені цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Новомиргородська міська рада, Новомиргородський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Новоукраїнському районі Кіровоградської області Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), ОСОБА_2 про усиновлення дитини,
В С Т А Н О В И В :
До суду з вказаною заявою звернувся ОСОБА_1 ,вказавши наступне.
Заявник починаючи з грудня 2022 року став проживати разом з ОСОБА_2 , а в подальшому 01 липня 2023 року вони зареєстрували шлюб. На даний час його дружина ОСОБА_2 , має малолітню дитину - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який весь час проживає разом з ними. До ОСОБА_3 , який проживає разом з ними та відповідно якого заявник знає з малолітнього віку, він ставиться як до сина, а дитина сприймає його як батька. Він відчуває спорідненість з дитиною, та займається її вихованням та відповідно матеріально забезпечує сім`ю, та займається як духовним так і фізичним розвитком дитини. Батько дитини ОСОБА_4 з дитиною не спілкується, її розвитком не цікавиться, крім цього також не надає матеріальної допомоги. На даний час рішенням Новомиргородського районного суду Кіровоградської області від 18 квітня 2024 року його позбавлено батьківських прав на дитину. Рішення набрало законної сили. В подальшому, щоб ОСОБА_3 відчував його своїм повноцінним батьком, що може бути досягнуто лише шляхом його всиновлення. Вважає,що зможе забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя ОСОБА_3 . Заявник матеріально забезпечений та має всі можливості для усиновлення, проживає в належному батьку дружини будинку з усіма зручностями; обмежено дієздатним чи недієздатним визнаний не був; до кримінальної відповідальності не притягувався; має добрий стан здоров`я; наркотичних речовин та спиртними напоями не зловживає. На обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває. Батьківських прав ніколи не позбавлявся. Мати малолітнього ОСОБА_2 дала згоду на усиновлення дитини.
Враховуючи вищевикладені обставини та маючи намір усиновити дитину заявник просить суд задовольнити заяву про усиновлення малолітньої дитини та внести зміни до актового запису про її народження, а саме усиновленій дитині змінити прізвище, по батькові та відомості про батька та матір.
Заявник ОСОБА_1 та його представник-адвокат Кваша Л.П. у судовому засіданні заяву підтримали повністю, просили суд заяву задовольнити.
Заінтересована особа ОСОБА_2 у судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про усиновлення підтримала повністю та просила заяву задовольнити.
Представник заінтересованої особи Новомиргородської міської ради Руденко О.В. у судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про усиновлення підтримала повністю та просила заяву задовольнити.
Представник заінтересованої особи Новомиргородського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Новоукраїнському районі Кіровоградської області Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) повідомлений у встановленому законом порядку про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з`явилася, проте до суду направила заяву з проханням розглядати справу без її участі, не заперечує проти задоволення заявипро усиновлення.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню за таких підстав.
Відповідно до ст.51 Конституції України сім`я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
В преамбулі Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року, що ратифікована Постановою ВР України №789-ХІІ від 27.02.1991 року, і є частиною національного законодавства України, визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння.
Статтею 3 Конвенції про права дитини визначено, що у всіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Відповідно до ст.21 Конвенції про права дитини, держави-учасниці, які визнають і/чи дозволяють існування системи усиновлення, забезпечують, щоб найкращі інтереси дитини враховувалися в першочерговому порядку, і вони: а) забезпечують, щоб усиновлення дитини дозволяли лише компетентні власті, які визначають згідно з застосовуваним законом і процедурами та на підставі всієї інформації, що має відношення до справи і достовірна, що усиновлення допустимо з огляду на статус дитини щодо батьків, родичів і законних опікунів і що, якщо потрібно, зацікавлені особи дали свою усвідомлену згоду на усиновлення та на підставі такої консультації, яка може бути необхідною.
Згідно зі ст.24 Закону України "Про охорону дитинства", усиновлення допускається виключно в інтересах дитини України відповідно до закону. Усиновлення (удочеріння) є оформлена спеціальним юридичним актом (рішенням суду) передача на виховання в сім`ю неповнолітньої дитини на правах сина чи дочки.
Стаття 207 СК України визначає, що усиновлення є прийняттям усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільності та гармонійних умов її життя.
Відповідно до ч.1 ст.208 СК України усиновленою може бути дитина. Згідно зі статтею 6 Сімейного Кодексу України, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Згідно зі ст. 211 СК України усиновлювачем може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п`ятнадцять років. Різниця у віці між усиновлювачем та дитиною не може бути більшою ніж сорок п`ять років (ч. ч. 1, 2 ст. 211 СК України).
У відповідності до ст. 217 СК України усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків.
Статтею 218 СК України передбачено, що для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров`я. Дитина має бути проінформована про правові наслідки усиновлення. Усиновлення провадиться без згоди дитини, якщо вона у зв`язку з віком або станом здоров`я не усвідомлює факту усиновлення. Згода дитини на усиновлення не потрібна, якщо вона проживає в сім`ї усиновлювачів і вважає їх своїми батьками.
Судом встановлено, що заявник ОСОБА_1 01 липня 2023 року зареєстрував шлюб з ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про шлюб, актовий запис № 39, вчинений Новомиргородським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Новоукраїнському районі Кіровоградської області Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (а.с.14).
На момент одруження у його дружини вже була дитина від інших стосунків - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження за актовим записом № 51 від 02.06.2021 року, вчиненого Новомиргородським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) (а.с.13).
Усиновлювана дитина ОСОБА_3 проживає в одній сім`ї з заявником за адресою: АДРЕСА_1 ; володільцем вищевказаного будинку є батько дружини ОСОБА_6 , що підтверджується копією Акту обстеження умов проживання (а.с.24).
Згідно висновку про стан здоров`я, виданого КНП «Новомиргородська міська лікарня» Новомиргородської міської ради ОСОБА_1 може бути усиновлювачем дитини (а.с.15).
Як вбачається із Витягу з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Новомиргорода на території України станом на 11.09.2024 року не знятої чи непогашеної судимості не має (а.с.16).
ОСОБА_1 належним чином утримує та виховує малолітнього ОСОБА_3 , він ставиться до заявника прихильно, називає його татом, між ними теплі, родинні відносини. Мати малолітньої дитини ОСОБА_2 надала нотаріально посвідчену згоду на усиновлення її сина, справжність підпису на якій посвідчено державним нотаріусом Новомиргородської державної нотаріальної контори Кіровоградської області Заліпським В.О. від 11.09.2024 року (а.с.17-18).
Рішенням Новомиргородського районного суду Кіровоградської області від 18 квітня 2024 року ОСОБА_4 позбавлений батьківських прав відносно сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.19-20).
Згідно висновку № 02-22/610/2 Новомиргородської міської ради Кіровоградської області про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам малолітньої дитини від 25.09.2024 року було вирішено про доцільність усиновлення та відповідність інтересам малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.22-23).
В судовому засіданні встановлено, що заявник ОСОБА_1 є повнолітньою дієздатною особою, перешкод для усиновлення дитини судом не встановлено. Сім`я має необхідні для виховання дитини житлові і побутові умови, фінансово та матеріально забезпечена. Заявник на обліку в психоневрологічному чи наркологічному диспансері не знаходиться, до кримінальної відповідальності не притягувався, не перебуває в розшуку, має добрий стан здоров`я.
Таким чином, підстав які б перешкоджали усиновленню немає, усиновлення малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснюється в інтересах дитини, заявник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , здатен забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини.
Відповідно до ст. 224 СК України - суд постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; особу дитини та стан її здоров`я; ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити. При дотримані всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини. Суд постановляючи рішення про усиновлення повнолітньої особи, враховує мотиви, на підставі яких особи бажають усиновлення, можливість їхнього спільного проживання, їхній сімейний стан та стан здоров`я, а також інші обставини, що мають істотне значення.
За наведених обставин, суд вважає заяву ОСОБА_1 про усиновлення дитини обґрунтованою і такою, що підлягає до задоволення.
У відповідності з ч. 1 ст. 229 СК України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Якщо усиновлюється дитина, яка досягла семи років, то для запису усиновлювача матір`ю, батьком потрібна згода дитини, крім випадку, передбаченого частиною четвертою статті 218 цього Кодексу. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.
Суд вважає за можливе задовольнити вимогу заявника та змінити усиновленій дитині прізвище, по батькові та записати заявника ОСОБА_1 її батьком, про що внести зміни до актового запису про народження дитини.
Усиновлення вважати здійсненим відповідно до ст.225 СК України у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Для забезпечення таємниці усиновлення суд відповідно до вимог ч.1 ст.228 СК України суд роз`яснює, що особи, яким у зв`язку з виконанням службових обов`язків доступна інформація щодо усиновлення (перебування осіб, які бажають усиновити дитину, на обліку, пошук ними дитини для усиновлення, подання заяви про усиновлення, розгляд справи про усиновлення, здійснення нагляду за дотриманням прав усиновленої дитини тощо), а також інші особи, яким став відомий факт усиновлення, зобов`язані не розголошувати її, зокрема і тоді, коли усиновлення для самої дитини не є таємним.
Відповідно до ч.4 ст.314 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи про усиновлення, відносяться на рахунок заявника.
Керуючись ст.ст. 207-208, 211, 218, 220, 223-224, 229-233 СК України, ст.ст.263-265 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Новомиргородська міська рада, Новомиргородський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Новоукраїнському районі Кіровоградської області Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), ОСОБА_2 про усиновлення дитини - задовольнити.
Оголосити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, усиновлювачем малолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Внести зміни до актового запису про народження № 51 від 02.06.2021 року, вчиненого Новомиргородським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вказавши батьком дитини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, змінити усиновленій дитині прізвище з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_3 », по батькові з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Копію рішення суду після набрання ним законної сили направити Новомиргородському відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Новоукраїнському районі Кіровоградської області Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) для внесення відповідних змін.
Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст рішення виготовлений 29 листопада 2024 року.
Головуючий суддя В.А. Орендовський
Присяжні: С.В. Ніколаєва
Л.Ю. Мазуренко
Суд | Новомиргородський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123428352 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області
Орендовський В. А.
Цивільне
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області
Орендовський В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні