Ухвала
від 27.11.2024 по справі 524/14763/24
АВТОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Справа № 524/14763/24

Провадження № 1-кс/524/3408/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.11.2024 року слідчий суддяАвтозаводського районногосуду м.Кременчука ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання заступника начальника СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 про арешт майна, внесене у кримінальному провадженні №12024170500002543від 23.11.2024 року, -

В С Т А Н О В И В :

Заступник начальника СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про арешт майна у кримінальному провадженні, що внесене до ЄРДР за №12024170500002543від 23.11.2024 року, яке погоджене з прокурором Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_4 .

На обґрунтування клопотання зазначає, що здійснюється досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні, яке внесене 23.11.2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 307 КК України, за фактом незаконного придбання, зберігання з метою збуту психотропних речовин.

У ході проведення досудового розслідування встановлено, що 23.11.2024 року приблизно о 15:13 год. поблизу будинку АДРЕСА_1 виявлено ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який займався збутом ймовірно психотропної кристалічної речовини, шляхом розкладання закладок.

Діючи уневідкладному випадкуна підставіп.3ст.233КПК України,а самез метою врятуваннямайна до постановлення ухвали слідчого судді, проведено обшук в квартирі за адресою: АДРЕСА_2 , в якій фактично проживає ОСОБА_5 , у ході якого виявлено та вилучено: 6 порожніх зіп-пакетів розміром 6х3 см, електронні ваги з написом «QC PASS 100g\0,01g» та пристрій для вживання наркотичних речовин, що являє собою дві пластикові пляшки з нашаруваннями темного кольору.

Згідно довідки реєстру речових прав на нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_2 , відсутні відомості щодо власника майна.

Вказані речі визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №12024170500002543 та приєднано до матеріалів кримінального провадження.

Відповідно до витягу з ЄРДР створено слідчу групу у складі: заступника начальника СВ ОСОБА_3 ,, старших слідчих: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , слідчих: ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ,, ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 .

У своєму клопотанні слідчий просить накласти арешт на вилучене у ході обшуку майно, а саме: 6порожніх зіп-пакетіврозміром 6х3см.,електронні вагиз написом«QCPASS100g\0,01g»,які належатьна правівласності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,обґрунтовуючи тим,що вилученіречі підчас обшуку зберегли на собі сліди кримінального правопорушення та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Слідчий та власник майна ОСОБА_5 до судового засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлені належним чином. Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України, неприбуття цихосіб усудове засіданняне перешкоджаєрозгляду клопотання.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.

Слідчий суддя, дослідивши додані до клопотання матеріали, які обґрунтовують його доводи, приходить до наступного.

Як вбачається з наданих матеріалів, СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024170500002543 зач. 1 ст. 307 КК України,відомості про яке внесені до ЄРДР 23.11.2024 за фактом незаконного придбання, зберігання з метою збуту психотропних речовин.

Першочерговими слідчими(розшуковими)діями встановлено,що довчинення даногокримінального правопорушенняможе бутипричетний ОСОБА_5 ,тому старшимслідчим СВКременчуцького РУП ОСОБА_6 з метою врятування майна, у порядку ч.3ст.233КПК України прийнято рішення провести обшук квартири за адресою: АДРЕСА_2 .

У ході обшуку виявлено та вилучено 6 порожніх зіп-пакетів розміром 6х3 см, електронні ваги з написом «QC PASS 100g\0,01g» та пристрій для вживання наркотичних речовин, що являє собою дві пластикові пляшки з нашаруваннями темного кольору.

Ухвалою слідчого судді від 25.11.2024 року дану слідчу дію узаконено у встановленому законом порядку та надано дозвіл старшому слідчому СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській капітану поліції ОСОБА_6 дозвіл на проведення обшуку квартири за адресою: АДРЕСА_2 , за місцем фактичного проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1

Пунктом 7 частини 2 ст. 131 КПК України арешт майна віднесено до заходів забезпечення кримінального провадження.

Статтею 168КПК України визначено, що тимчасове вилучення майна може здійснюватися під час обшуку, огляду.

Згідно ч. 1, 2ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, а у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - на підставі ухвали слідчого судді Вищого антикорупційного суду.

Відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Оскільки в ухвалі суду про надання дозволу на проведення обшуку не зазначено на необхідність відшукання та вилучення певних речей, то вилучені предмети є тимчасово вилученим майном в розумінні положень ч. 7ст. 236 КПК України, а отже питання про накладення арешту на це майно повинно бути вирішено.

У розумінні нормКПКУкраїни не вважається тимчасово вилученим майно, дозвіл на відшукання і вилучення якого було надано ухвалою слідчого судді про дозвіл на обшук, яке слідчий вилучив під час обшуку, проведеного згідно зазначеної ухвали.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 170 КПК України визначено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.

Згідно п.1ч.2статті 170КПК арештмайна допускається,зокрема,з метоюзабезпечення збереження речових доказів.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1ст. 167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.

За ч. 2 цієї ж статті, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:

1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;

2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;

3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом;

4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Задовольняючи клопотання слідчого, слідчий суддя враховує те, що вилучене майно у ході обшуку, на яке просить накласти арешт слідчий, відповідає критеріям зазначеним у п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України, та є речовим доказом у відповідності до вимог ст. 98 КПК України, слідчим призначені експертизи щодо встановлення належності вилучених речей до предметів, як відносяться до вилучених законом з обігу.

На даному етапі кримінального провадження, потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власників майна, оскільки невжиття даних заходів забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна призведе до його відчуження, пошкодження, знищення, перетворення,оскільки кримінальні провадження за фактом не законного заволодіння транспортними засобами будуть об`єднані, а слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у фізичної або юридичної особи за вчинення злочину, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити можливість застосування заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких і є накладення арешту на майно.

Таким чином, слідчий суддя у відповідності до вимог ст. ст.132,170 - 173 КПК України, вважає за необхідне накласти арешт на майно з позбавленням права відчуження до скасування арешту майна у встановленому нормами КПК України, з метою забезпечення його збереження, врахувавши і наслідки від вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження для інших осіб та забезпечивши своїм рішенням унеможливлення настання наслідків, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 131, 132, 167, 170-175, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання засутпника начальника СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 про арешт майна, внесене у кримінальному провадженні №12024170500002543від 23.11.2024 року, задовольнити.

Накласти арешт на майно, яке вилучено при проведенні обшуку 23.11.2024 року квартири за адресою: АДРЕСА_2 , а самена: 6порожніх зіп-пакетіврозміром 6х3см.,електронні вагиз написом«QCPASS100g\0,01g»,які належатьна правівласності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з позбавленням права відчуження та розпорядження до скасування арешту у встановленому нормами КПК України порядку з метою збереження речових доказів.

Всі вищеперераховані речі залишити на зберігання в кімнаті збереження речових Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області за адресою: м. Кременчук, вул. 29 вересня, буд. 6.

Негайне виконання даної ухвали покласти на слідчого, прокурора.

Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали; у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудАвтозаводський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення27.11.2024
Оприлюднено04.12.2024
Номер документу123428417
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —524/14763/24

Ухвала від 18.12.2024

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Предоляк О. С.

Ухвала від 11.12.2024

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Андрієць Д. Д.

Ухвала від 12.12.2024

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Предоляк О. С.

Ухвала від 11.12.2024

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Предоляк О. С.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Предоляк О. С.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Предоляк О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні