Справа № 303/8529/24
УХВАЛА
02 грудня 2024 року м. Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Полянчук Б.І., розглянувши заяву представника Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Арсенал страхування» - Мамедової Інги Русланівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Арсенал страхування», Товариства з обмеженою відповідальністю «Автомобільні транспортні послуги Закарпаття», третя особа ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до ПАТ «Страхова компанія «Арсенал страхування», ТОВ «Автомобільні транспортні послуги Закарпаття», третя особа ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів.
29.11.2024 до суду надійшла заява представника АТ «Страхова компанія «Арсенал страхування» Мамедової І.Р. про участь у судовому засіданні, яке призначено на 15.01.2025 о 15 годині 00 хвилин в режимі відеоконференції.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Судом встановлено,що дозаяви ОСОБА_3 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції не додано доказів надсилання її копії іншим учасникам справи, що свідчить про недотримання вимог ч. 2 ст. 212 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 182 ЦПК України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
Згідно з ч. 4 ст. 182 ЦПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Заява представника ПАТ «Страхова компанія «Арсенал страхування» - Мамедової І.Р. не містить відомостей щодо надсилання її копії іншим учасникам справи.
Таким чином, оскільки подана заява не містить відомостей щодо надсилання її копії іншим учасникам справи, а також до неї не додано докази на підтвердження такого, як це вимагається ч. 2 ст. 212 ЦПК України, суд вважає, що заява ОСОБА_3 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції подана без додержання вимог ч. 1 ст. 182 ЦПК України, тому її необхідно повернути заявнику без розгляду у відповідності до ч. 4 ст. 182 ЦПК України.
Керуючись ст. 182, 212, 259-261 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Заяву представника Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Арсенал страхування» - Мамедової Інги Русланівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Арсенал страхування», Товариства з обмеженою відповідальністю «Автомобільні транспортні послуги Закарпаття», третя особа ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів повернути без розгляду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123428694 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Полянчук Б. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні