Справа № 686/20908/24
Провадження № 2/686/5721/24
УХВАЛА
02 грудня 2024 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
у складі: головуючого судді Дем`янова Ю.М.,
за участі секретаря Ткаченко Л.Г.,
представника позивача адвоката Іваницького А.М.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницький цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виділення в натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності та припинення права спільної часткової власності,
встановив:
ОСОБА_3 через свого представника адвоката Іваницького А.М. звернулась із позовом до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області про виділення в натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності та припинення права спільної часткової власності.
Ухвалою суду від 31.07.2024 указану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у цивільній справі та призначено її до підготовчого судового засідання.
У підготовчому судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про призначення у справі земельно-технічної експертизи.
В обгрунутвання указаного клопотання представник позивача зазначив про те, що предметом розгляду цивільної справи є виділ в натурі у приватну власність ОСОБА_1 зі складу спільної часткової власності належну їй 1/2 частину земельної ділянки площею 0,115 га , кадастровий номер 6825089600:03:004:2393, що знаходиться за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, с/р Шаровечківська, Садівницьке товариство «Колос».
Для визначення варіантів можливого поділу земельної ділянки необхідні спеціальні знання, у сфері іншій ніж право, яких у сторін немає, та під час судового розгляду можливо отримати указані докази лише шляхом призначення у справі земельно-технічної експертизи..
Заслухавши пояснення представника позивача адвоката Іваницького А.М., суд вважає, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно дост. 76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються, в тому числі, висновками експертів.
За змістом ч.ч. 1, 2, 3ст. 102 ЦПК України, висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством.
Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Предметом висновку експерта не можуть бути питання права.
Висновок експерта може бути підготовлений на замовлення учасника справи або на підставі ухвали суду про призначення експертизи.
В силу ч. 1ст. 103 ЦПК Українисуд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Згідно з ч. 1ст. 104 ЦПК Українипро призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Висновок експерта є доказом, який складається на підставі ухвали суду про призначення експертизи. Судом призначається експертиза за відповідною заявою учасників справи для з`ясування обставин, які можуть бути встановлені лише із застосуванням спеціальних знань у сфері іншій, ніж право.
З урахуванням указаних обставин суд приходить до висновку про необхідність призначення у справі судової земельно-технічноїекспертизиз метою об`єктивного розгляду справи, з`ясування обставин, що мають значення по справі і потребують спеціальних знань, та зупинення провадження у справі на період проведення експертизи.
Керуючись ст. ст.103,104,260, 261, 353 ЦПК України, суд, -
постановив:
Клопотання представника позивача про призначення у справі судової земельно-технічної експертизи задовольнити.
Призначити у справі № 686/20908/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виділення в натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності та припинення права спільної часткової власності, судову земельно-технічну експертизу.
Проведення судової земельно-технічної експертизи доручити судовому експерту ОСОБА_4 (м. Хмельницький, вул. Соборна, 57, офіс 310).
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
1. Які можливі варіанти виділення у натурі, відповідно до вимог нормативно-правових актів, 1/2 частки земельної ділянки площею 0.115 гектара, кадастровий номер 6825089600:03:004:2393, з цільовим призначенням для індивідуального садівництва, що знаходиться за адресою: Хмельницька обл., Хмельницький р., с/рада Шаровечківська, «Колос» садівницьке товариство (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 819394868250) та, за необхідності, із відступленням від вказаної ідеальної частки у межах запропонованого варіанту (варіантів)?
2. Який розмір грошової компенсації, який має бути сплачений одним співвласником на користь іншого співвласника за таке відступлення?
Експертизу проводити за матеріалами цивільної справи.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України.
Витрати щодо проведення експертизи покласти на позивача - ОСОБА_1 .
Направити в адресу експертної установи для проведення експертизи матеріали цивільної справи.
Роз`яснити сторонам положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі, згідно якої у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
На час проведення судової експертизи провадження у справі зупинити.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Хмельницького апеляційного суду.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана потягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали складено 02.12.2024 року.
Суддя Юрій ДЕМ`ЯНОВ
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123434501 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дем'янов Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні