Справа № 367/9028/24
Провадження №2/367/5296/2024
УХВАЛА
про залишення без руху
10 вересня 2024 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Горбачова Ю.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Ірпіньводоканал» Ірпінської міської ради, Комунального підприємства «Бучасервіс» Бучанської міської ради про визначення постачальника послуг з централізованого водопостачання та водовідведення та здійснення перерахунку за надані послуги,
ВСТАНОВИЛА:
До Ірпінського міського суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Ірпіньводоканал» Ірпінської міської ради, Комунального підприємства «Бучасервіс» Бучанської міської ради про визначення постачальника послуг з централізованого водопостачання та водовідведення та здійснення перерахунку за надані послуги, яка не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Статтею 15 ЦК України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, приходить до висновку про залишення її без руху з наступних підстав.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Як вбачається з позовної заяви, позивач просить суд: визначити з якого періоду і хто, із відповідачів є легітимним надавачем послуг з водопостачання та водовідведення за адресою: АДРЕСА_1 ; зобов`язати відповідачів здійснити перерахунок за надані послуги за адресою. АДРЕСА_2 .
Проте, із зазначеного не вбачається за можливе зрозумілим зміст позовних вимог позивача, а саме: позивач фактично заявляє вимогу за якою суд повинен вирішити питання щодо легітимності діяльності КП «Ірпіньводоканал» Ірпінської міської ради та КП «Бучасервіс» Бучанської міської ради з надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення за адресою: АДРЕСА_1 . При цьому, обґрунтовуючи заявлені вимоги, позивач посилаються у тому числі на рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, яким було зупинено ліцензовану діяльність КП «Ірпіньводоканал» на території Бучанської міської ради. Відтак, залишається незрозумілим: який спосіб захисту порушеного права обрав позивач та хто має визначити уповноваженого суб`єкта з надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення за адресою: АДРЕСА_1 , та який перерахунок і за які послуги мають здійснити відповідачі.
Суд звертає увагу, що положеннями ч.ч. 1, 2 ст. 16 ЦК України визначено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов`язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 19 ЦПК України, Суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Разом з тим, згідно п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Таким чином позивачу слід визначитись яке право позивача є порушеним і який ефективний спосіб захисту порушеного права їй слід обрати.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, в позовній заяві не зазначено та до самої заяви не долучено доказів, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а саме: позивач вказує, що з 2022 року за водопостачання та водовідведення мешканці гуртожитку отримують 2 платіжки: від КП «Ірпіньводоканал» та КП «Бучасервіс», однак копій відповідних платіжних документів до позовної заяви не долучено.
Також, позивачем на виконання вимог п.п. 6, 7 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, не зазначено жодних відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору чи заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно із ч. 5 ст. 95 ЦПК України, учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Проте, в позовній заяві не зазначено жодних відомостей, щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, у якому відповідна заява або скарга подається до суду. Таким чином, суд враховує, що позовна заява надійшла до суду 09 вересня 2024 року.
Як уже було зазначено вище, з прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачем, заявлено дві вимоги немайнового характеру, а саме: визначити з якого періоду і хто, із відповідачів є легітимним надавачем послуг з водопостачання та водовідведення за адресою: АДРЕСА_1 ; зобов`язати відповідачів здійснити перерахунок за надані послуги за адресою. АДРЕСА_2 .
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, при зверненні до суду з вказаним позовом позивачу необхідно було сплатити за кожну вимогу немайнового характеру по 1211,20 грн., що в сумі за дві вимоги становить 2422,40 грн.
При цьому, до позовної заяви було додано копію платіжної інструкції про сплату судового збору у розмірі 1211,20 грн. Тож, позивачу в разі залишення двох позовних вимог немайнового характеру необхідно додатково оплатити 1211,20 грн. судового збору, відповідно до вищевказаних вимог закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Ірпіньводоканал» Ірпінської міської ради, Комунального підприємства «Бучасервіс» Бучанської міської ради про визначення постачальника послуг з централізованого водопостачання та водовідведення та здійснення перерахунку за надані послуги, підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків, а саме: визначитись зі способом захисту свого порушеного права та предметом позову; викласти зміст своїх позовних вимог відповідно до вимог законодавства; долучити копії всіх доказів, наявних у позивача, на які вона посилається у позові як на підставу своїх вимог; зазначити відомості, щодо наявності у позивача чи інших осіб оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви; вказати відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору чи заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; сплатити судовий збір у відповідності до кількості заявлених вимог відповідно до вимог ЗУ «Про судовий збір».
Керуючись ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Ірпіньводоканал» Ірпінської міської ради, Комунального підприємства «Бучасервіс» Бучанської міської ради про визначення постачальника послуг з централізованого водопостачання та водовідведення та здійснення перерахунку за надані послуги - залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду - 10 днів з дня отримання даної ухвали.
У разі не усунення недоліків у встановлений строк, позовна заява відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України буде визнана неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/.
Суддя: Ю.В. Горбачова
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123436478 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Горбачова Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні