Справа № 420/36367/24
УХВАЛА
02 грудня 2024 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М.., перевіривши матеріали позовної заяви Громадської організації «Об`єднання Рибалок» до Фонтанської сільської ради Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинення певних дій,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Громадської організації «Об`єднання Рибалок» до Фонтанської сільської ради Одеської області, в якій позивач просить суд:
- рішення сесії Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області №2266 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Громадській організації «Об`єднання Рибалок Крижанівки» в оренду терміном на 25 (двадцять п`ять) років площею 0,4471 га для будівництва, експлуатації та обслуговування протизсувних і протиселевих споруд, розташованої за адресою: Одеська область, Лиманський район, с. Крижанівка, кадастровий номер 5122783200:02:001:1153» від 22.05.2024 визнати незаконними та скасувати;
- зобов`язати Фонтанську сільську раду Одеського району Одеської області затвердити «Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель комунальної власності, які не надані у власність або у користування та перебувають у запасі Громадській організації «Об`єднання рибалок Крижанівки» в оренду строком на 25 років для будівництва, експлуатації та обслуговування протизсувних і протиселевих споруд, за адресою: Одеська область, Лиманський район, с. Крижанівка, який передбачає передання в оренду земельної ділянки загальною площею 0,4471 га.
Відповідно до частини 1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою встановлюється ставка судового збору у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" з 01.01.2024 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028,00 грн.
Судовий збір за подання цієї позовної заяви становить 3028,00 грн.
Однак, в позовній заяві позивач просить відстрочити йому сплату судового збору у зв`язку з тим, о громадська організація утримується за рахунок внесків учасників, тому для збору необхідної суми та сплати судового збору необхідний додатковий час.
Питання звільнення від сплати судового збору як складової судових витрат, зменшення його розміру, відстрочення чи розстрочення його сплати регулюються частиною 1 статті 133 КАС України, відповідно до якої суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Частиною другою цієї ж статті закріплено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Враховуючи наведене, беручи до уваги суб`єктний склад учасників цієї справи та предмет спору, скаржник не є суб`єктом, на якого в даному випадку розповсюджується дія законодавства щодо зменшення розміру судового збору, звільнення від його сплати, відстрочення або розстрочення його сплати.
За таких обставин, не встановлено підстав для задоволення клопотання позивача та відстрочення йому сплати судового збору.
Таким чином, за подання цієї позовної заяви позивачеві необхідно сплатити судовий збір у сумі 3028,00 грн.
Згідно з частиною 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до Одеського окружного адміністративного суду документу про сплату судового збору за подання позовної заяви у сумі 3028,00 грн.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 294 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви представника позивача про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву Громадської організації «Об`єднання Рибалок» до Фонтанської сільської ради Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинення певних дій - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, позов буде повернуто позивачеві відповідно до приписів пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Токмілова Л.М.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123442588 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Токмілова Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні