Рішення
від 02.12.2024 по справі 520/23646/24
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

02 грудня 2024 року № 520/23646/24

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельникова Р.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 10% посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років у зменшеному розмірі за період з 29.01.2020 по 30.09.2022;

- зобов`язати Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 грошового забезпечення (премій згідно наказів: від 14.02.2020 №20 - 33% посадового окладу, від 12.03.2020 №34 - 50% посадового окладу, від 14.04.2020 №42 - 10% посадового окладу, від 14.05.2020 №49 - 33% посадового окладу, від 12.06.2020 №57 - 33% посадового окладу, від 14.07.2020 №71 - 33% посадового окладу, від 14.08.2020 №85 - 33% посадового окладу, від 14.09.2020 №98 - 33% посадового окладу, від 13.10.2020 №109 - 33% посадового окладу, від 13.11.2020 №125 - 33% посадового окладу, від 14.12.2020 №139 - 33% посадового окладу, від 15.01.2021 №7 - 43% посадового окладу, від 12.02.2021 №18 - 43% посадового окладу, від 12.03.2021 №32 - 43% посадового окладу, від 15.04.2021 №45 - 43% посадового окладу, від 11.05.2021 №58- 43% посадового окладу, від 14.06.2021 №75 - 43% посадового окладу, від 12.07.2021 №88 - 43% посадового окладу, від 13.08.2021 №106 - 43% посадового окладу, від 14.09.2021 №123 - 43% посадового окладу, від 11.10.2021 №134 - 43% посадового окладу, від 15.11.2021 №156 - 43% посадового окладу, від 16.12.2021 №174 - 43% посадового окладу, від 13.01.2022 №3 - 43% посадового окладу, від 15.02.2022 №22 - 78% посадового окладу, від 10.03.2022 №28 - 78% посадового окладу, від 15.04.2022 №39- 78% посадового окладу, від 11.05.2022 №52 - 78% посадового окладу, від 13.06.2022 №70- 78% посадового окладу, від 14.07.2022 №97 - 78% посадового окладу, від 12.08.2022 №119 - 78% посадового окладу, від 12.09.2022 №139 - 78% посадового окладу, від 14.10.2022 №157 - 78% посадового окладу, та надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, шляхом визначення посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим званням) за період з 29.01.2020 по 30.09.2022 із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, з урахуванням раніше виплачених сум;

- визнати протиправними дії Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 компенсації за невикористані 45 календарних днів щорічної основної відпустки, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 10 % посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років у зменшеному розмірі;

- зобов`язати Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 компенсації за невикористані 45 календарних днів щорічної основної відпустки, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 78% посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, шляхом визначення посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим званням) із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2022, з урахуванням раніше виплачених сум;

- визнати протиправними дії Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення за 2022, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 10 % посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років у зменшеному розмірі;

- зобов`язати Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення за 2022, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 78% посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, шляхом визначення посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим званням) із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2022, з урахуванням раніше виплачених сум;

- визнати протиправними дії Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірі 50% місячного грошового забезпечення за 25 повних календарних років служби з урахуванням індексації грошового забезпечення, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 10 % посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років у зменшеному розмірі;

- зобов`язати Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірі 50% місячного грошового забезпечення за 25 повних календарних років служби з урахуванням індексації грошового забезпечення, яку позивач отримував під час проходження служби, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 78% посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, шляхом визначення посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим званням) із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2022, з урахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування позовної заяви позивачем зазначено, що відповідачем було вчинено протиправні дії щодо нього, чим порушено його права. Зазначені обставини зумовили звернення позивача до суду з даним позовом задля захисту своїх порушених прав.

Ухвалою суду від 27.08.2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі.

Представником відповідача через канцелярію суду подано відзив на позов, в якому вказано, що відповідач проти заявленого позову заперечує з підстав його необґрунтованості та недоведеності.

Суд зазначає, що відповідно до положень ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Відповідно до ч.5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Таким чином, суд приходить до висновку про наявність підстав для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в матеріалах справи доказами.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову та заперечень проти нього, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 проходив службу в Головному управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області.

Відповідно до наказу відповідача від 30 вересня 2022 року №482 о/с капітана цивільного захисту ОСОБА_1 , начальника інженерної групи аварійно-рятувального загону спеціального призначення звільнено 30.09.2022 року із служби у запас Збройних Сил України за пунктом 173 (з постановкою на військовий облік) пунктом 176 пунктом 3 (за станом здоров`я), з правом носіння форменного одягу.

Позивачем у позовній заяві вказано, що у зв`язку з наявністю спору про розмір сум, належних йому при звільнені, він звернувся до суду за захистом своїх порушених прав.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 07.12.2023 у справі №520/8273/23 позов - задоволено частково; визнано протиправними дії Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку розміру грошового забезпечення, зазначеного в довідці для перерахунку його пенсії, з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом станом на 01.01.2023 року; зобов`язано Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області провести перерахунок розміру грошового забезпечення, зазначеного в довідці для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом станом на 01.01.2023 року на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 відповідно до ст. ст. 43, 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 року на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до вказаної постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 року, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення для проведення перерахунку основного розміру пенсії з 01.02.2023 року (з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини); визнано протиправними дії Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 01.01.2016 по 28.02.2018, виходячи з базового місяця - січня 2008 року; зобов`язано Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області нарахувати та виплати ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 28.02.2018, виходячи з базового місяця - січня 2008 року; визнано протиправними дії Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 раніше виплачених сум грошового забезпечення (щомісячних основних видів грошового забезпечення, у тому числі надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія) виходячи з посадового окладу та окладу за військовим званням із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018 року за період 29.01.2020 року по 30.09.2022 року; зобов`язано Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 з врахуванням раніше виплачених сум грошового забезпечення (щомісячних основних видів грошового забезпечення, у тому числі надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія), виходячи з посадового окладу та окладу за військовим званням визначеного шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022 на відповідний тарифний коефіцієнт, встановлений для посади ОСОБА_1 , згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб" за період з 29.01.2020 року по 30.09.2022 року; визнано протиправними дії Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області в частині визначення ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення за 2022 рік, а також компенсації за невикористані дні щорічної основної відпустки, виходячи з посадового окладу та окладу за військовим званням із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018 року; зобов`язано Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення за 2022 та компенсації за невикористані 45 календарних днів щорічної основної відпустки, виходячи з посадового окладу та окладу за військовим званням визначеного шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2022 року на відповідний тарифний коефіцієнт, встановлений для посади ОСОБА_1 , згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб"; визнано протиправними дії Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області у виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірі 50% місячного грошового забезпечення за 25 повних календарних років служби без урахування індексації грошового забезпечення, яку він отримував під час проходження служби, виходячи з посадового окладу та окладу за військовим званням із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018 року; зобов`язано Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірі 50% місячного грошового забезпечення за 25 повних календарних років служби з урахуванням індексації грошового забезпечення, яку позивач отримував під час проходження служби, з урахуванням раніше виплачених сум одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби; перерахованого посадового окладу та окладу за військовим званням, визначеного шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2022 року на відповідний тарифний коефіцієнт, встановлений для посади ОСОБА_1 , згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб"; позов у решті вимог - залишено без задоволення.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 11.06.2024 року апеляційну скаргу Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області - залишено без задоволення; рішення Харківського окружного адміністративного суду від 07.12.2023 по справі № 520/8273/23 - залишено без змін.

Зі змісту позовної заяви встановлено доводи позивача стосовно того, що на виконання вказаного судового рішення в частині зобов`язання нарахувати та виплати ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 28.02.2018, виходячи з базового місяця - січня 2008 року було нараховано 83625,23 грн.

На виконання судового рішення в частині зобов`язання здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 з врахуванням раніше виплачених сум грошового забезпечення (щомісячних основних видів грошового забезпечення, у тому числі надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія), виходячи з посадового окладу та окладу за військовим званням визначеного шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022 на відповідний тарифний коефіцієнт, встановлений для посади ОСОБА_1 , згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб" за період з 29.01.2020 року по 30.09.2022 року було нараховано 2747,80 грн.

На виконання судового рішення в частині зобов`язання здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 компенсації за невикористані 45 календарних днів щорічної основної відпустки, виходячи з посадового окладу та окладу за військовим званням визначеного шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2022 року на відповідний тарифний коефіцієнт, встановлений для посади ОСОБА_1 , згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб" було нараховано 12,22 грн.

На виконання судового рішення в частині зобов`язання здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення за 2022 рік, виходячи з посадового окладу та окладу за військовим званням визначеного шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2022 року на відповідний тарифний коефіцієнт, встановлений для посади ОСОБА_1 , згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб" було нараховано 8,55 грн.

На виконання судового рішення в частині зобов`язання здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірі 50% місячного грошового забезпечення за 25 повних календарних років служби з урахуванням індексації грошового забезпечення, яку позивач отримував під час проходження служби, з урахуванням раніше виплачених сум одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби; перерахованого посадового окладу та окладу за військовим званням, визначеного шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2022 року на відповідний тарифний коефіцієнт, встановлений для посади ОСОБА_1 , згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб" було нараховано 65,20 грн.

При цьому, позивачем вказано, що на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 07.12.2023 у справі №520/8273/23, здійснюючи перерахунок грошового забезпечення шляхом визначення посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим званням) з застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного року, Аварійнорятувальний загін спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області зменшив відсоток премії, яку я отримував під час проходження служби до 10% за весь спірний період, а саме з 29.01.2020 року по 30.09.2022 року.

Також невірно обраховано надбавку за особливості проходження служби, оскільки її розмір на виконання рішення суду у розрізі кожного місяця зменшився.

Зазначене підтверджується довідкою №9 від 26.06.2024, яка складена відповідачем.

Як зазначено позивачем, у зв`язку з вказаними обставинами 13.08.2024 він звернувся до відповідача із заявою, в якій просив:

- здійснити перерахунок та виплату грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 27% посадового окладу за січень 2020 року, 33% посадового окладу за лютий 2020 року, 50% посадового окладу за березень 2020 року, 10% посадового окладу за квітень 2020 року, 33% посадового окладу за період з 01.05.2020 по 31.12.2020, 43% посадового окладу за період з 01.01.2021 по 31.12.2021, 78% посадового окладу за період з 01.01.2022 по 30.09.2022 та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, шляхом визначення посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим званням) за період з 29.01.2020 по 30.09.2022 із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, з урахуванням раніше виплачених сум;

- здійснити перерахунок та виплату компенсації за невикористані 45 календарних днів щорічної основної відпустки, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 78% посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, шляхом визначення посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим званням) із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2022, з урахуванням раніше виплачених сум;

- здійснити перерахунок та виплату грошової допомоги на оздоровлення за 2022, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 78% посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, шляхом визначення посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим званням) із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2022, з урахуванням раніше виплачених сум;

- здійснити перерахунок та виплату одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірі 50% місячного грошового забезпечення за 25 повних календарних років служби з урахуванням індексації грошового забезпечення, яку позивач отримував під час проходження служби, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 78% посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, шляхом визначення посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим званням) із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2022, з урахуванням раніше виплачених сум.

Також, 09.08.2024 позивач звернувся до відповідача із запитом, в якому просив надати накази або витяги з наказів про встановлення премії за період з січня 2020 року по вересень 2023 року.

15 серпня 2024 від Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області надійшов лист від 15.08.2024 №65800-2-1030/65800-11, яким надано витяги з наказів про розмір премії за період грудень 2019 вересень 2022.

При цьому, як зазначено позивачем у позовній заяві, станом на день подання позову до суду відповідь від відповідача на заяву щодо перерахунку та виплату грошового забезпечення за період з 29.01.2020 по 30.09.2022, компенсації за невикористані 45 календарних днів щорічної основної відпустки, грошової допомоги на оздоровлення за 2022 одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірі 50% місячного грошового забезпечення за 25 повних календарних років служби з урахуванням індексації грошового забезпечення з урахуванням премії, яку позивач отримував під час проходження служби та перерахованої надбавки за особливості проходження служби відсутня.

Зі змісту поданого до суду відзиву на позов встановлено доводи відповідача стосовно того, що листом від 18.08.2023 № 20-15603/201 «Про виконання рішень судів щодо перерахунку розмірів грошового забезпечення та інших виплат» (додається), ДСНС України надало роз`яснення щодо порядку перерахунку розмірів грошового забезпечення, вихідної допомоги, матеріальної допомоги на вирішення соціальнопобутових питань, грошової допомоги на оздоровлення, тощо. Також представником відповідача вказано, що відповідно до вказаного листа «розмір грошового забезпечення повинен відповідати розміру грошового забезпечення, що був виплачений особі у період проходження ним служби цивільного захисту на займаній посаді за період, вказаний у рішенні суду. Такий розмір грошового забезпечення досягається за рахунок коригування надбавки за особливості проходження служби (може бути менше ніж 50 відсотків) та щомісячної премії (не може бути менше ніж 10 відсотків)». Вказана позиція Департаменту економіки і фінансів ДСНС України є послідовною, що підтверджується листом від 21.02.2023 № 203-2917/201 «Про підготовку довідок для перерахунку пенсій» (додається). Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 07.12.2023 по справі № 520/8273/23, яке залишено без змін Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 11.06.2024, виконано Відповідачем у добровільному порядку, з урахуванням позиції Департаменту економіки і фінансів ДСНС України, викладеної у листі від 18.08.2023 № 20-15603/201 (докази виконання судового рішення додаються). Враховуючи відсутність у вказаному судовому рішенні розмірів щомісячної премії та надбавки за особливості проходження служби, які необхідно було застосовувати при здійсненні перерахунку, були застосовані рекомендації, наведені у листі Департаменту економіки і фінансів ДСНС України підтверджена листом від 18.08.2023 № 20-15603/201 щодо дискреційності повноважень при визначення вказаних показників при здійсненні відповідних перерахунків. Як вже було зазначено, грошеве забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Вважаючи свої права порушеними, позивач через свого представника звернувся до відповідача, однак отримав лист про відсутність підстав для вчинення вказаних дій.

Вважаючи вказані дії відповідача протиправними, а свої права порушеними, позивач вернувся до суду з відповідним позовом.

Надаючи оцінку заявленим позовним вимогам та запереченням проти них, суд зазначає наступне.

Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною 2 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Частиною 3 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" передбачено, що грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Приписами ч.4 ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" визначено, що грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Постановою № 704 встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Пунктом 2 постанови №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Додатком 1 до постанови № 704 визначено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Пунктом 4 постанови № 704 (в первинній редакції на дату прийняття) встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Також додатки 1, 12, 13, 14 до постанови № 704 містять примітки, відповідно до яких, зокрема посадові оклади за розрядами тарифної сітки та оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Застосування цих нормативних актів у подібних правовідносинах вже було предметом розгляду у Верховному Суді. Зокрема, у постанові від 02.08.2022 у справі №440/6017/21 Верховний Суд дійшов наступних висновків: 21.02.2018 Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 103, пунктом 6 якої внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України, що додаються. Зокрема, у постанові № 704 пункт 4 викладено в такій редакції: 4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14..

Відтак, на момент набрання чинності постановою № 704, що відбулось 01.03.2018 року, пункт 4 було викладено в редакції змін, викладених згідно із пунктом 6 постанови № 103, а саме: 4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.

При цьому, суд зазначає, що зміни до додатків 1, 12, 13 і 14 не вносилися.

Таким чином, станом на 01.03.2018 пункт 4 постанови № 704 визначав, що при обчисленні розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу використовується такий показник як розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року.

Водночас, суд зазначає, що постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 по справі №826/6453/18 за результатами апеляційного перегляду справи було скасовано рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.10.2019 в частині відмови в задоволенні позову ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, треті особи: ОСОБА_2, Міністерство соціальної політики України, Пенсійний фонд України, про визнання протиправним та скасування пункту постанови і прийнято в цій частині нову постанову, якою позов ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, треті особи: ОСОБА_2 , Міністерство соціальної політики України, Пенсійний фонд України, про визнання протиправним та скасування пункту постанови задоволено; визнано протиправним та скасовано п. 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб"; у іншій частині рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.10.2019 - залишено без змін.

Відтак, з 29.01.2020 року, тобто з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/6453/18 пункт 6 постанови Кабінету Міністрів України № 103 втратив чинність та була відновлена дія пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України № 704 у первісній редакції.

При цьому, суд зазначає, що Законом України від 05.10.2000 № 2017-III Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії (далі - Закон № 2017-III) визначено правові засади формування та застосування державних соціальних стандартів і нормативів, спрямованих на реалізацію закріплених Конституцією України та законами України основних соціальних гарантій, згідно із положеннями статті 1 якого державні соціальні стандарти - це встановлені законами, іншими нормативно-правовими актами соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначаються рівні основних державних соціальних гарантій.

В той же час, згідно приписів стаття 6 Закону № 2017-III базовим державним соціальним стандартом є прожитковий мінімум, встановлений законом, на основі якого визначаються державні соціальні гарантії та стандарти у сферах доходів населення, житлово-комунального, побутового, соціально-культурного обслуговування, охорони здоров`я та освіти.

Прожитковий мінімум щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік.

При цьому, згідно із частиною другою статті 92 Конституції України виключно законами України встановлюються, Державний бюджет України і бюджетна система України (пункт 1) та порядок встановлення державних стандартів (пункт 3).

Верховним Судом у постанові від 12.09.2022 року по справі №500/1813/21 вказано, що законодавцем делеговано Кабінету Міністрів України повноваження на встановлення умов, порядку та розміру перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб.

Так, під умовами слід розуміти встановлення Кабінетом Міністрів України необхідних обставин, які роблять можливим здійснення перерахунку пенсії.

Під порядком розуміється, що Кабінет Міністрів України має право на встановлення певної послідовності, черговості, способу виконання, методики здійснення перерахунку пенсій у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.

Величина грошового забезпечення як виплати, що є визначальною при перерахунку пенсії, встановлюється Кабінетом Міністрів України в межах повноважень щодо визначення розміру перерахунку пенсій.

Відтак, на думку колегії суддів зазначення у пункті 4 постанови № 704 в формулі обрахунку розміру посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням базового державного соціального стандарту (прожиткового мінімуму для працездатних осіб) як розрахункової величини для їх визначення, не суперечить делегованим Уряду повноваженням щодо визначення розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ.

Разом з цим, колегією суддів наголошено на тому, що Кабінет Міністрів України не уповноважений та не вправі установлювати розрахункову величину для визначення посадових окладів із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який не відповідає нормативно-правовому акту вищої юридичної сили.

При цьому колегією суддів зазначено, що пунктом 8 Прикінцевих положень Закону України від 23.11.2018 №2629-VIII Про Державний бюджет України на 2019 рік було установлено, що у 2019 році для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів як розрахункова величина застосовується прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на 1 січня 2018 року.

У свою чергу, Закон України від 14.11.2019 № 294-IX Про Державний бюджет України на 2020 рік (далі - Закон № 294-IX), Закони України Про Державний бюджет України на 2021 рік від 15.12.2020 № 1082-IX (далі - Закон № 1082-IX), Про Державний бюджет України на 2022 рік від 02.12.2021 № 1928-IX (далі - Закон № 1928-IX) таких застережень щодо застосування як розрахункової величини для визначення, зокрема грошового забезпечення, прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня 2018 року, на 2020, на 2021 та на 2022 роки, відповідно, не містять.

Отже, положення пункту 4 постанови № 704 в частині визначення розрахунковою величиною для визначення розмірів посадових окладів, розрахованих згідно з постановою № 704, прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року до 01.01.2020 - набрання чинності Законом № 294-IX не входили в суперечність із актом вищої юридичної сили.

Приписами ч.3 ст.1-1 Закону № 2262-XII визначено безумовне застереження про те, що зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Юридична природа соціальних виплат, у тому числі пенсій, розглядається не лише з позицій права власності, але й пов`язує з ними принцип захисту законних очікувань (reasonable expectations) та принцип правової визначеності (legal certainty), що є невід`ємними елементами правової держави та принципу верховенства права.

У справі Кечко проти України (заява № 63134/00) ЄСПЛ наголосив, що в межах свободи дій держави перебуває право визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідних для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними (пункт 23). Тобто коли соціальна чи інша подібна виплата закріплена законом, вона має виплачуватися на основі чітких і об`єктивних критеріїв, і якщо людина очевидно підходить під ці критерії - це породжує у такої людини виправдане очікування в розумінні статті 1 Першого протоколу.

Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що з 29.01.2020 положення п.4 постанови №704 в частині визначення розрахунковою величиною для визначення посадових окладів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2018 року не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, згідно із якими прожитковий мінімум як базовий державний стандарт був змінений законодавцем на відповідний рік, у тому числі для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів, до спірних правовідносин підлягає застосуванню пункт 4 постанови № 704 в частині, що не суперечить нормативно-правовому акту, який має вищу юридичну силу - Закону № 1082-ІХ із використанням для визначення розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік).

Суд наголошує на неможливості виконання положення нормативно-правового акта, визнаного судом протиправним та таким, що прийнятий поза межами повноважень, не в порядку та спосіб, що передбачені законом.

Згідно пункту 3 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 №1774-VІІІ, який набрав чинності 01.01.2017, установлено, що після набрання чинності цим законом мінімальна заробітна плата не застосовуються як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат.

Зазначена позиція суду відповідає висновкам Великої Палати Верховного Суду, викладеним у постанові від 11.12.2019 р. по справі №240/4946/18, Верховного Суду, викладеним у постановах від 18.02.2021 р. у справі №200/3775/20-а, від 11.02.2021 р. у справі №200/3757/20-а.

Відтак, під час розв`язання колізії між нормами п.3 розділу ІІ Закону України від 06.12.2016 р. №1774-VІІІ та п.4 постанови Кабінету Міністрів України №704 у редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 перевагу належить віддати положенням закону як акту права вищої юридичної сили.

При цьому, з 29.01.2020 р. була відновлена дія такої величини обчислення розміру окладу за посадою та окладу за військовим званням, як прожитковий мінімумом для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року на відміну від попереднього правила обчислення розміру окладу за посадою та окладу за військовим званням як прожитковий мінімумом для працездатних осіб, встановлений законом на 01.01.2018 р.

Відтак, 29.01.2020 р. настала подія підвищення розміру винагороди за службу діючого військовослужбовця за складовими: оклад за посадою та оклад за військовим званням за рахунок виникнення у суб`єкта владних повноважень органу фінансового забезпечення обов`язку обраховувати ці показники із використанням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року, тобто станом на 01.01.2020 р., на 01.01.2021 р., а не прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018 р.

Суд зазначає, що з 01.10.2020 р. набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 28.10.2020 р. №1038, котра також внесла зміни до порядку обчислення розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців.

Положеннями ст. 7 Закону № 294-IX встановлено, що станом на 01.01.2020 р. прожитковий мінімум на одну працездатну особу - 2102,00 грн. Положеннями ст. 7 Закону № 1082-IX встановлено, що станом на 01.01.2021 р. прожитковий мінімум на одну працездатну особу - 2270,00 грн. Положеннями ст. 7 Закону № 1928-IX встановлено, що станом на 01.01.2022 р. прожитковий мінімум на одну працездатну особу - 2481,00 грн. Положеннями ст.7 Закону № 2710-IX встановлено, що станом на 01.01.2022 р. прожитковий мінімум на одну працездатну особу - 2684,00 грн.

Враховуючи вищевикладене, для обчислення посадового окладу та окладу за військовим званням позивача з 01.01.2020 року належало використовувати розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2020 року, з 01 січня 2021 року - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2021 року, з 01 січня 2022 року - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2022 року, з 01 січня 2023 року - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року. Натомість, відповідачем при обчисленні розміру грошового забезпечення позивача було розраховано з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2018 року, що є протиправним.

В рамках розгляду справи №520/8273/23 було підтверджено право позивача на здійснення перерахунку та виплати за періоди з 01.01.2020 року до 30.09.2022 року з врахуванням раніше виплачених сум грошового забезпечення (щомісячних основних видів грошового забезпечення, у тому числі надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія), виходячи з посадового окладу та окладу за військовим званням визначеного шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022 на відповідний тарифний коефіцієнт, встановлений для посади ОСОБА_1 , згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб".

При цьому, під час розгляду справи встановлено, що відповідач, виконуючи рішення суду, здійснив перерахунок посадового окладу та окладу за спеціальним званням в сторону збільшення, але зменшив розмір премії до 10%.

Своєю чергою розмір премії позивача, який останній дійсно отримував під час проходження служби, встановлено наказами, витяги з яких позивачем долучено до матеріалів позовної заяви, та такий становив: за 01.2020 становив 33% згідно витягу з наказу від 14.02.2020 №20, за 02.2020 становив 50% згідно витягу з наказу від 12.03.2020 №34, за 03.2020 становив 10% згідно витягу з наказу від 14.04.2020 №42, за 04.2020 становив 33% згідно витягу з наказу від 14.05.2020 №49, за 05.2020 становив 33% згідно витягу з наказу від 12.06.2020 №57, за 06.2020 становив 33% згідно витягу з наказу від 14.07.2020 №71, за 07.2020 становив 33% згідно витягу з наказу від 14.08.2020 №85, за 08.2020 становив 33% згідно витягу з наказу від 14.09.2020 №98, за 09.2020 становив 33% згідно витягу з наказу від 13.10.2020 №109, за 10.2020 становив 33% згідно витягу з наказу від 13.11.2020 №125, за 11.2020 становив 33% згідно витягу з наказу від 14.12.2020 №139, за 12.2020 становив 43% згідно витягу з наказу від 15.01.2021 №7, за 01.2021 становив 43% згідно витягу з наказу від 12.02.2021 №18, за 02.2021 становив 43% згідно витягу з наказу від 12.03.2021 №32, за 03.2021 становив 43% згідно витягу з наказу від 15.04.2021 №45, за 04.2021 становив 43% згідно витягу з наказу від 11.05.2021 №58, за 05.2021 становив 43% згідно витягу з наказу від 14.06.2021 №75, за 06.2021 становив 43% згідно витягу з наказу від 12.07.2021 №88, за 07.2021 становив 43% згідно витягу з наказу від 13.08.2021 №106, за 08.2021 становив 43% згідно витягу з наказу від 14.09.2021 №123, за 09.2021 становив 43% згідно витягу з наказу від 11.10.2021 №134, за 10.2021 становив 43% згідно витягу з наказу від 15.11.2021 №156, за 11.2021 становив 43% згідно витягу з наказу від 16.12.2021 №174, за 12.2021 становив 43% згідно витягу з наказу від 13.01.2022 №3, за 01.2022 становив 78% згідно витягу з наказу від 15.02.2022 №22, за 02.2022 становив 78% згідно витягу з наказу від 10.03.2022 №28, за 03.2022 становив 78% згідно витягу з наказу від 15.04.2022 №39, за 04.2022 становив 78% згідно витягу з наказу від 11.05.2022 №52, за 05.2022 становив 78% згідно витягу з наказу від 13.06.2022 №70, за 06.2022 становив 78% згідно витягу з наказу від 14.07.2022 №97, за 07.2022 становив 78% згідно витягу з наказу від 12.08.2022 №119, за 08.2022 становив 78% згідно витягу з наказу від 12.09.2022 №139, за 09.2022 становив 78% згідно витягу з наказу від 14.10.2022 №157.

Під час розгляду справи встановлено, що зменшення відсотку премії позивачу до 10% на виконання рішення суду підтверджується довідкою №9 від 26.06.2024, яка складена відповідачем.

Згідно із ч. 1 розділу ХVІ Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №623 від 20.07.2018 року, (далі Інструкція №623) керівники органів управління (підрозділів) мають право в межах фонду преміювання та економії грошового забезпечення здійснювати преміювання осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби. Преміювання осіб рядового і начальницького складу здійснюється в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі, визначеному наказом ДСНС на відповідний рік, але не менше 10 відсотків фонду посадових окладів. Преміювання осіб рядового і начальницького складу органів управління (підрозділів) здійснюється відповідно до положення про преміювання, розробленого органом управління (підрозділу) з метою визначення порядку матеріального заохочення осіб рядового і начальницького складу органів управління (підрозділів), з урахуванням специфіки та особливостей виконання покладених на них службових обов`язків, своєчасності і точності виконання рішень державних органів та розпоряджень і вказівок керівників органів управління (підрозділів).

Водночас, суд зазначає, що позивачем премію згідно із вказаними вище наказами у відповідних розмірах отримано відповідно до свого особистого внеску в загальний результат служби, а відтак відповідач при перерахунку посадового окладу та окладу за спеціальним званням в сторону збільшення на виконання рішення суду не мав правових підстав для зменшення розміру пенсії.

Також під час розгляду справи судом встановлено, що відповідач, виконуючи рішення суду, при перерахунку посадового окладу та окладу за спеціальним званням в сторону збільшення, однак нарахував надбавку за особливості проходження служби за період з 29.01.2020 до 30.09.2022 у зменшеному розмірі.

Так, згідно із довідкою №9 від 26.06.2024, яка складена відповідачем, до перерахунку грошового забезпечення за рішенням суду, розмір надбавки за особливості проходження служби позивача, який позивач отримував під час проходження служби за вересень 2022 року становив 4650,00 грн, але при виконанні рішення суду розмір такої було зменшено до 4435,55 грн, при цьому відсоток надбавки за особливості проходження служби (50%) не змінився.

Згідно із ч. 1 розділу V Інструкції №623 особам рядового і начальницького складу виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 50 відсотків посадового окладу, окладу за спеціальним званням з урахуванням надбавки за вислугу років.

З огляду на викладене вище слід дійти висновку про те, що до виконання судового рішення у справі №520/8273/23 розмір надбавки за особливості проходження служби позивача, зокрема за вересень 2022 року, становив 50%, що складає 4650,00 грн, а саме: 4930,00 грн (посадовий оклад) + 1270,00 грн (оклад за спеціальним званням) + 3100,00 грн (надбавка за вислугу років) = 9300 грн *50% = 4650 грн.

Натомість, після перерахунку посадового окладу та окладу за спеціальним званням в сторону збільшення розмір надбавки за особливості проходження служби позивача, зокрема за вересень 2022 року, склав 4435,55 грн, тобто меншим, ніж до виконання рішення суду.

Розмір надбавки за особливості проходження служби позивача, зокрема за вересень 2022 року після виконання рішення суду, має становити 6950,00 грн (посадовий оклад) + 1790,00 грн (оклад за спеціальним званням) + 3933,00 грн (надбавка за вислугу років) = 12673,00 грн *50% = 6336,5 грн, а не 4435,55 грн, як невірно розраховано відповідачем.

Також відповідачем невірно розраховано надбавку за особливості проходження служби за період з 29.01.2020 до 30.09.2022 в розрізі кожного місяця.

Враховуючи викладене вище слід дійти висновку про те, що відповідачем було вчинено протиправні дії щодо перерахунку та виплати позивачу грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 10% посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років у зменшеному розмірі за період з 29.01.2020 до 30.09.2022.

З огляду на встановлення під час розгляду справи обставин порушення прав позивача суд доходить висновку про наявність підстав для зобов`язання відповідача здійснити перерахунок і виплату позивачу грошового забезпечення (премій згідно наказів: від 14.02.2020 №20 - 33% посадового окладу, від 12.03.2020 №34 - 50% посадового окладу, від 14.04.2020 №42 - 10% посадового окладу, від 14.05.2020 №49 - 33% посадового окладу, від 12.06.2020 №57 - 33% посадового окладу, від 14.07.2020 №71 - 33% посадового окладу, від 14.08.2020 №85 - 33% посадового окладу, від 14.09.2020 №98 - 33% посадового окладу, від 13.10.2020 №109 - 33% посадового окладу, від 13.11.2020 №125 - 33% посадового окладу, від 14.12.2020 №139 - 33% посадового окладу, від 15.01.2021 №7 - 43% посадового окладу, від 12.02.2021 №18 - 43% посадового окладу, від 12.03.2021 №32 - 43% посадового окладу, від 15.04.2021 №45 - 43% посадового окладу, від 11.05.2021 №58 - 43% посадового окладу, від 14.06.2021 №75 - 43% посадового окладу, від 12.07.2021 №88 - 43% посадового окладу, від 13.08.2021 №106 - 43% посадового окладу, від 14.09.2021 №123 - 43% посадового окладу, від 11.10.2021 №134 - 43% посадового окладу, від 15.11.2021 №156 - 43% посадового окладу, від 16.12.2021 №174 - 43% посадового окладу, від 13.01.2022 №3 - 43% посадового окладу, від 15.02.2022 №22 - 78% посадового окладу, від 10.03.2022 №28 - 78% посадового окладу, від 15.04.2022 №39 - 78% посадового окладу, від 11.05.2022 №52 - 78% посадового окладу, від 13.06.2022 №70 - 78% посадового окладу, від 14.07.2022 №97 - 78% посадового окладу, від 12.08.2022 №119 - 78% посадового окладу, від 12.09.2022 №139 - 78% посадового окладу, від 14.10.2022 №157 - 78% посадового окладу, та надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, шляхом визначення посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим званням) за період з 29.01.2020 по 30.09.2022 із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, з урахуванням раніше виплачених сум.

Стосовно позовних вимог позивача про визнання протиправними дій Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 компенсації за невикористані 45 календарних днів щорічної основної відпустки, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 10 % посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років у зменшеному розмірі суд зазначає таке.

Положеннями пунктів 5, 6 розділу XХVІІ Інструкції №623, в редакції чинній станом на час виникнення спірних правовідносин, визначено, що при виплаті грошової компенсації за невикористану в році звільнення зі служби цивільного захисту відпустку до розрахунку береться грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу, яке вони отримували на день звільнення. При цьому одноденний розмір грошового забезпечення для виплати грошової компенсації за невикористані дні щорічної основної відпустки визначається шляхом ділення розміру місячного грошового забезпечення на 30 календарних днів.

У разі звільнення особи рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту зі служби до закінчення календарного року, за який вона вже використала щорічну основну відпустку (крім звільнених за віком, станом здоров`я та у зв`язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів), проводиться відрахування із грошового забезпечення за дні відпустки, що були використані в рахунок тієї частини календарного року, яка залишилася після звільнення особи рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту.

Відрахування із грошового забезпечення за дні відпустки, що були використані за рахунок тієї частини календарного року, яка залишилася після звільнення особи рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту, проводиться виходячи з місячного розміру грошового забезпечення, право на отримання якого має особа рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту відповідно до чинного законодавства на день звільнення зі служби. При цьому одноденний розмір грошового забезпечення визначається шляхом ділення місячного розміру грошового забезпечення на 30 календарних днів.

Згідно із довідкою розрахунком компенсації за невикористану відпустку №13 від 26.06.2024 року сума сплаченої позивачу компенсації за невикористану відпустку до виконання рішення суду у справі №520/8273/23 становила 26693,10 грн.

Натомість під час розгляду справи встановлено, що після перерахунку грошового забезпечення, проведеного відповідачем на виконання рішення суду компенсацію за невикористану відпустку відповідачем нараховано в сумі 26705,32 грн та сума до сплати з урахуванням раніше сплаченої компенсації за невикористану відпустку становить 12,22 грн.

При цьому, на виконання рішення суду у справі №520/8273/23 компенсацію обраховано виходячи з грошового забезпечення, до складу якого входить премія у розмірі 10% в сумі 695,00 грн та надбавка за особливості проходження служби у розмірі 50% в сумі 4435,55 грн.

З огляду на здійснення відповідачем невірного розрахунку премії позивача та надбавки за особливості проходження служби за весь період, що встановлено в рамках розгляду цієї справи, то також відповідачем невірно обраховано і компенсацію за невикористану відпустку.

Так, розмір компенсації за невикористану відпустку слід розраховувати наступним чином: 6950,00 грн (посадовий оклад) + 1790,00 грн (оклад за спеціальне звання) + 3933,00 грн (надбавка за вислугу років) + 6336,5 грн (надбавка за особливості проходження служби) + 5421,00 (премія (6950,00 *78%) = 24430,5/30 днів*45 днів = 36645,75 грн, а не 26705,32 грн, як розраховано відповідачем.

При цьому, сума до сплати з урахуванням раніше сплаченої компенсації за невикористану відпустку має становити 9952,65 грн, а не 12,22 грн.

З огляду на викладене вище слід дійти висновку про протиправність дій відповідача щодо нарахування та виплати позивачу компенсації за невикористані 45 календарних днів щорічної основної відпустки, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 10 % посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років у зменшеному розмірі.

Своєю чергою, враховуючи встановлення під час розгляду справи обставин порушення прав позивача, належним способом захисту прав позивача є зобов`язання відповідача здійснити перерахунок і виплату позивачу компенсації за невикористані 45 календарних днів щорічної основної відпустки, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 78% посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, шляхом визначення посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим званням) із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2022, з урахуванням раніше виплачених сум.

Стосовно позивних вимог позивача про визнання протиправними дій Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення за 2022, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 10 % посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років у зменшеному розмірі суд зазначає таке.

Положеннями пунктів 1 - 3 розділу XХХ Інструкції №623, в редакції чинній станом на час виникнення спірних правовідносин, визначено, що особам рядового і начальницького складу, у тому числі тим, хто перебуває в розпорядженні органу управління (підрозділу), за рішенням керівника органу управління (підрозділу) один раз на рік надається допомога для оздоровлення в розмірах їх місячного грошового забезпечення.

Підставами для виплати особам рядового і начальницького складу допомоги для оздоровлення є їх рапорт із проханням надати зазначену матеріальну допомогу та відповідний наказ керівника органу управління (підрозділу) на здійснення виплати грошової допомоги для оздоровлення.

Керівнику органу управління (підрозділу) допомога для оздоровлення надається на підставі його рапорту та наказу вищого керівника (начальника).

Допомога для оздоровлення особам рядового і начальницького складу надається за місцем проходження служби.

При визначенні розміру допомоги для оздоровлення до розрахунку місячного грошового забезпечення беруться посадові оклади, оклади за спеціальним званням, доплати і надбавки постійного характеру та щомісячна премія, які встановлені особі рядового або начальницького складу на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

Під час розгляду справи встановлено, що згідно довідки-розрахунку грошової допомоги на оздоровлення за 2022 рік №11 від 26.06.2024 року сума грошової допомоги на оздоровлення за 2022 до виконання рішення суду у справі №520/8273/23 становила 17795,00 грн.

Однак відповідачем після перерахунку на виконання рішення суду грошову допомогу на оздоровлення за 2022 рік відповідачем нараховано в сумі 17803,55 грн, у зв`язку з чим сума до сплати з урахуванням раніше сплаченої суми грошової допомоги на оздоровлення за 2022 рік становить 8,55 грн.

Своєю чергою на виконання рішення суду у справі №520/8273/23 вихідну допомогу обраховано виходячи з грошового забезпечення, до складу якого входить премія у розмірі 10% в сумі 695,00 грн та надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% в сумі 4435,55 грн.

Враховуючи обставини того, що в рамках розгляду цієї справи судом встановлено, що відповідачем невірно обраховано розмір грошового забезпечення, а саме зменшення відсотку премії до 10% за весь спірний період, та розмір надбавки за особливості проходження служби за весь спірний період, з огляду на що відповідачем також невірно обраховано і вихідну допомогу.

Отже, розмір грошової допомоги на оздоровлення за 2022 року слід обрахувати належним чином: 6950,00 грн (посадовий оклад) + 1790,00 грн (оклад за спеціальне звання) + 3933,00 грн (надбавка за вислугу років) + 6336,50 грн (надбавка за особливості проходження служби) + 5421,00 (премія (6950,00 *78%) = 24430,5 * 100% = 24430,5 грн, а не 17803,55 грн, як невірно нараховано відповідачем.

Своєю чергою сума до сплати з урахуванням раніше сплаченої компенсації за невикористану відпустку має становити 6635,5 грн, а не 8,55 грн, як помилково розраховано відповідачем.

З огляду на викладене вище, суд доходить висновку про протиправність дій відповідача щодо нарахування та виплати позивачу грошової допомоги на оздоровлення за 2022, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 10 % посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років у зменшеному розмірі.

В той же час з огляду на встановлення під час розгляду справи обставин порушення прав позивача належним способом захисту прав останнього є зобов`язання відповідача здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення за 2022, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 78% посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, шляхом визначення посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим званням) із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2022, з урахуванням раніше виплачених сум.

Стосовно позовних вимог позивача про визнання протиправними дій Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірі 50% місячного грошового забезпечення за 25 повних календарних років служби з урахуванням індексації грошового забезпечення, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 10 % посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років у зменшеному розмірі суд зазначає таке.

Положеннями пунктів 7 - 9 розділу XХVІІ Інструкції №623, в редакції чинній станом на час виникнення спірних правовідносин, визначено, що особам рядового і начальницького складу, які звільняються зі служби за станом здоров`я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Особам рядового і начальницького складу, які звільняються зі служби за віком, у зв`язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, закінченням строку контракту, систематичним невиконанням умов контракту керівником відповідного органу управління (підрозділу), за наявності вислуги 10 років і більше виплачується одноразова грошова допомога при звільненні зі служби цивільного захисту в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Особам рядового і начальницького складу, які звільняються зі служби за власним бажанням, через сімейні обставини або з інших поважних причин згідно з Переліком сімейних обставин та інших поважних причин, що можуть бути підставою для звільнення громадян з військової служби та зі служби осіб рядового і начальницького складу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2013 року № 413, та мають вислугу 10 років і більше, виплачується одноразова грошова допомога при звільненні зі служби цивільного захисту в розмірі 25 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Згідно із приписами п. 12 розділу XХVІІ Інструкції №623, в редакції чинній станом на час виникнення спірних правовідносин, визначено, що особам рядового і начальницького складу, які в разі звільнення зі служби цивільного захисту мають право на отримання одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби цивільного захисту, до їх місячного грошового забезпечення, з якого нараховується ця грошова допомога, включаються, зокрема, для осіб рядового і начальницького складу, що звільняються з посад, на які вони були призначені,- оклад за штатною посадою, оклад за спеціальним званням і додаткові види грошового забезпечення постійного характеру (надбавки, доплати, премії), що були встановлені наказом органу управління (підрозділу) на день звільнення.

Під час розгляду справи встановлено, що згідно із довідкою розрахунку вихідної допомоги №12 від 26.06.2024 року сума вихідної допомоги, сплаченої при звільненні до виконання рішення суду становила 142363,20 грн.

В подальшому після перерахунку на виконання рішення суду вихідну допомогу відповідачем нараховано в сумі 142428,40 грн, у зв`язку з чим сума до сплати з урахуванням раніше сплаченої вихідної допомоги становить 65,20 грн.

Своєю чергою, на виконання рішення суду у справі №520/8273/23 відповідачем вихідну допомогу позивачу обраховано виходячи з грошового забезпечення, до складу якого входить премія у розмірі 10% в сумі 695,00 грн та надбавка за особливості проходження служби у розмірі 50% в сумі 4435,55 грн.

Враховуючи обставини того, що в рамках розгляду цієї справи судом встановлено, що відповідачем невірно обраховано розмір грошового забезпечення, а саме зменшення відсотку премії до 10% за весь спірний період, та невірного обрахунку надбавки за особливості проходження служби за весь спірний період, то, як наслідок, відповідачем також невірно обраховано і вихідну допомогу.

Таким чином, розмір компенсації за невикористану відпустку слід розрахувати належним чином: 6950,00 грн (посадовий оклад) + 1790,00 грн (оклад за спеціальне звання) + 3933,00 грн (надбавка за вислугу років) + 6336,50 грн (надбавка за особливості проходження служби) + 5421,00 (премія (6950,00 *78%) = 24430,5*16 років*50% = 195444,00 грн, а не 142428,40 грн, як невірно розраховано відповідачем.

При цьому, сума до сплати з урахуванням раніше сплаченої одноразової грошової допомоги при звільненні має становити 53080,80 грн, а не 65,20 грн.

Крім цього, суд зазначає, що відповідно до Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №475 від 23.04.2015 року, (далі - Інструкція №475) грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 7, 11-13 розділу XV Інструкції №475 передбачено, що особам рядового і начальницького складу, які звільняються зі служби цивільного захисту за станом здоров`я виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Таким чином, обрахунок одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби цивільного захисту, здійснюється виходячи з місячного грошового забезпечення.

При цьому, індексація має спеціальний статус виплати з боку держави у формі відшкодування знецінення грошових доходів громадян, зокрема, пенсії, стипендії; оплати праці (грошового забезпечення), які мають систематичний характер, а тому індексація є невід`ємною складовою частиною сум грошового забезпечення.

Таким чином, враховуючи те, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні, що забезпечує дотримання прав осіб, звільнених з військової служби, як складової конституційного права на соціальний захист.

Аналогічного висновку дійшов і Верховний Суд у постановах від 11.12.2019 року у справі № 638/5794/17, від 27.12.2019 року у справі №643/11749/17.

Субсидіарне застосування зазначених норм права дає підстави для правового висновку, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, «…тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби… В іншому випадку, не врахування індексації призвело б до застосування для визначення розміру пенсії знеціненого грошового забезпечення».

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 03 квітня 2019 року у справі №638/9697/17, де Суд також підсумував, що «…Таким чином, суди попередніх інстанцій дійшли правомірного висновку про наявність правових підстав для включення індексації до розміру одноразової грошової допомоги при звільненні позивача», та у постанові Верховного Суду від 10.05.2019 року у справі №820/5285/17.

Також суд зазначає, що питання складу грошового забезпечення військовослужбовців було предметом розгляду Великої Палати Верховного Суду у справі № 522/2738/17. Ухвалюючи постанову від 06.02.2019 року у вказаній справі, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновків, що при обчисленні пенсії не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць.

Відтак, з огляду на викладене вище слід дійти висновку про протиправність дій відповідача щодо нарахування та виплати позивачу одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірі 50% місячного грошового забезпечення за 25 повних календарних років служби з урахуванням індексації грошового забезпечення, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 10 % посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років у зменшеному розмірі.

Своєю чергою враховуючи встановлення під час розгляду справи обставин порушення прав позивача, належним способом їх захисту є зобов`язання відповідача здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірі 50% місячного грошового забезпечення за 25 повних календарних років служби з урахуванням індексації грошового забезпечення, яку позивач отримував під час проходження служби, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 78% посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, шляхом визначення посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим званням) із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2022, з урахуванням раніше виплачених сум.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З урахуванням встановлених обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 КАС України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області (вул. Ньютона, буд. 132А, м. Харків, 61096) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправними дії Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 10% посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років у зменшеному розмірі за період з 29.01.2020 по 30.09.2022.

Зобов`язати Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 грошового забезпечення (премій згідно наказів: від 14.02.2020 №20 - 33% посадового окладу, від 12.03.2020 №34 - 50% посадового окладу, від 14.04.2020 №42 - 10% посадового окладу, від 14.05.2020 №49 - 33% посадового окладу, від 12.06.2020 №57 - 33% посадового окладу, від 14.07.2020 №71 - 33% посадового окладу, від 14.08.2020 №85 - 33% посадового окладу, від 14.09.2020 №98 - 33% посадового окладу, від 13.10.2020 №109 - 33% посадового окладу, від 13.11.2020 №125 - 33% посадового окладу, від 14.12.2020 №139 - 33% посадового окладу, від 15.01.2021 №7 - 43% посадового окладу, від 12.02.2021 №18 - 43% посадового окладу, від 12.03.2021 №32 - 43% посадового окладу, від 15.04.2021 №45 - 43% посадового окладу, від 11.05.2021 №58- 43% посадового окладу, від 14.06.2021 №75 - 43% посадового окладу, від 12.07.2021 №88 - 43% посадового окладу, від 13.08.2021 №106 - 43% посадового окладу, від 14.09.2021 №123 - 43% посадового окладу, від 11.10.2021 №134 - 43% посадового окладу, від 15.11.2021 №156 - 43% посадового окладу, від 16.12.2021 №174 - 43% посадового окладу, від 13.01.2022 №3 - 43% посадового окладу, від 15.02.2022 №22 - 78% посадового окладу, від 10.03.2022 №28 - 78% посадового окладу, від 15.04.2022 №39- 78% посадового окладу, від 11.05.2022 №52 - 78% посадового окладу, від 13.06.2022 №70- 78% посадового окладу, від 14.07.2022 №97 - 78% посадового окладу, від 12.08.2022 №119 - 78% посадового окладу, від 12.09.2022 №139 - 78% посадового окладу, від 14.10.2022 №157 - 78% посадового окладу, та надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, шляхом визначення посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим званням) за період з 29.01.2020 по 30.09.2022 із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, з урахуванням раніше виплачених сум.

Визнати протиправними дії Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 компенсації за невикористані 45 календарних днів щорічної основної відпустки, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 10 % посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років у зменшеному розмірі.

Зобов`язати Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 компенсації за невикористані 45 календарних днів щорічної основної відпустки, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 78% посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, шляхом визначення посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим званням) із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2022, з урахуванням раніше виплачених сум.

Визнати протиправними дії Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення за 2022, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 10 % посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років у зменшеному розмірі.

Зобов`язати Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення за 2022, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 78% посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, шляхом визначення посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим званням) із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2022, з урахуванням раніше виплачених сум.

Визнати протиправними дії Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірі 50% місячного грошового забезпечення за 25 повних календарних років служби з урахуванням індексації грошового забезпечення, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 10 % посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років у зменшеному розмірі.

Зобов`язати Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Харківській області здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірі 50% місячного грошового забезпечення за 25 повних календарних років служби з урахуванням індексації грошового забезпечення, яку позивач отримував під час проходження служби, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням премії у розмірі 78% посадового окладу та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, шляхом визначення посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим званням) із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2022, з урахуванням раніше виплачених сум.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Мельников Р.В.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення02.12.2024
Оприлюднено04.12.2024
Номер документу123443476
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них