Справа № 645/6995/24
Провадження № 2-о/645/192/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2024 року Суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Ульяніч І.В., перевіривши на відповідність вимогам ст.ст.175, 177, 318 ЦПК України позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального підприємства Тролейбусне депо №3 про встановлення факту каліцтва, треті особи: Головне Управління Національної поліції в Харківській області, Державна Податкова служба України, Пенсійний фонд України,
ВСТАНОВИВ:
В провадження Фрунзенського районного суду м. Харкова надійшла зазначена позовна заява, в якій позивач просить суд встановити факт нещасного випадку на виробництві, що мав місце 22.05.2024 року з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час виконання трудових обов`язків водія тролейбуса 1 класу КП Тролейбусне депо №3 та зобов`язати КП Тролейбусне депо №3 надати в повному обсязі інформацію згідно звернення від ОСОБА_1 до КП Тролейбусне депо №3 від 07.11.2024 р. на електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_2 або засобами системи електронного суду .
Вказана позовна заява сформована в системі «Електронний суд».
Перевіривши матеріали позовної заяви, вважаю, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.175, 177, 318 ЦПК України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху.
Згідно ст. 315 ЦПК України - суд розглядає справи про встановлення факту, в тому числі: п. 3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню.
Згідно ст. 318 ЦПК України - у заяві повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт.
До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
В заяві ОСОБА_1 зазначено, що встановлення факту каліцтва необхідно для призначення пенсії по інвалідності та одержання державної соціальної допомоги.
При цьому також до заяви долучено Акт спеціального розслідування нещасного випадку, що стався 22.05.2024 року на КП "Тролейбусне депо № 3", Департаменту інфраструктури ХМР, згідно якого комісія прийшла до висновку, що нещасний випадок, що стався із водієм тролейбусу пасажирського відділу експлуатації КП "Тролейбусне депо № 3" ОСОБА_1 , вважається таким, що пов`язаний із виробництвом. Також за замістом акту вбачається про отримання ОСОБА_1 поранення. Тобто факт нещасного випадку, в результаті якого заявник отримав поранення, пов`язаний з виробництвом та встановлений в позасудовому порядку. Будь-яких доказів, в тому числі медичних документів, із встановленими діагнозами, матеріали справи не містять.
Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, належать до юрисдикції суду за таких умов: факти, що підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто від них мають залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян. Для визначення юридичного характеру факту потрібно з`ясувати мету встановлення;
- встановлення факту не пов`язується з подальшим вирішенням спору про право;
- заявник не має іншої можливості одержати чи відновити документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення. Для цього заявник разом із заявою про встановлення факту подає докази на підтвердження того, що до її пред`явлення він звертався до відповідних організацій за одержанням документа, який посвідчував би такий факт, але йому в цьому було відмовлено із зазначенням причин відмови;
- чинним законодавством не передбачено іншого позасудового порядку встановлення юридичних фактів.
Але до заяви не долученно та відповідно відсутне посилання на докази того, що позивачу було відмовлено у встановленні групи інвалідності, а також у призначенні пенсії по інвалідності та одержання державної соціальної допомоги, за наявність Акту про нещасний випадок на виробництві, та медичні документи про стан здоров`я позивача.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 185, 260, 318 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального підприємства Тролейбусне депо №3 про встановлення факту каліцтва, треті особи: Головне Управління Національної поліції в Харківській області, Державна Податкова служба України, Пенсійний фонд України.
Надати позивачу строк 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, а саме: докази про відмову у встановленні групи інвалідності, у призначенні пенсії по інвалідності та одержання державної соціальної допомоги, та медичні документи про стан здоров`я позивача, пов`язані із нещасним випадком 22.05.2024 року.
Ухвала оскарженю в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя - І.В.Ульяніч
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123450322 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Ульяніч І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні