Справа № 610/3541/24
провадження № 2/610/1190/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.12.2024 Балаклійський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді Тімонової В.М.,
за участю секретаря Черепахи А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Балаклійські теплові мережі» Балаклійської міської ради Харківської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг,-
ВСТАНОВИВ:
16.09.2024 до Балаклійського районного суду Харківської області надійшла позовна заява Комунального підприємства «Балаклійські теплові мережі» Балаклійської міської ради Харківської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання у розмірі 58829,35 грн.
27.11.2024 до суду надійшла спільна заява представника позивача начальника КП «Балаклійській теплові мережі» Рослякова М. та відповідача ОСОБА_1 про затвердження мирової угоди, укладеної між ними з метою врегулювання спору та закриття провадження у справі. До заяви додано мирову угоду від 26.11.2024, яка підписана сторонами у справі.
У судове засідання сторони не з`явились, у спільній заяві від 27.11.2024 просили розгляд справи проводити без їх участі.
У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, згідно ч. 2 ст.247ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, вивчивши мирову угоду та матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Як вбачається з наданої мирової угоди, укладеної 26.11.2024 між КП «Балаклійській теплові мережі» в особі начальника Рослякова М., та ОСОБА_1 , сторони домовилися припинити судовий спір на наступних умовах: відповідач визнає заборгованість в межах судової справи № 610/3541/24 в розмірі 31504,09 грн. та зобов`язується сплачувати її щомісяця на рахунок позивача рівними частинами з 01.01.2025 по 31.12.2009 з розрахунку по 508,13 грн. щомісяця; відповідач зобов`язується до 01.01.2025 сплатити на рахунок позивача судовий збір у справі № 610/3541/24, що буде визначено судом; позивач відмовляється від позовних вимог у справі № 610/3541/24; жодна із сторін не має права в односторонньому порядку розірвати цю мирову угоду у даній справі або змінити її умови.
Відповідно до частини 7 статті 49 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії цивільного процесу, тобто це є їхнім диспозитивним правом, мирова угода підлягає затвердженню судом.
Згідно із ч.ч. 1, 2, 5 статті 207 ЦПК мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. Суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права, охоронювані законом інтереси інших осіб, є не виконуваними, або одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.
Мирова угода - це досягнута між сторонами в ході судового розгляду і під контролем суду заснована на взаємних поступках угода, яка по новому визначає їх суб`єктивні права та обов`язки.
Метою такої угоди є врегулювання спору між самими сторонами, а її умови можуть стосуватися лише прав та обов`язків сторін та предмету спору. Не може визнаватися судом мирова угода, в якій нічого не вирішено про долю заявлених позивачем вимог і умови якої не пов`язані зі спірними правовідносинами, так як така угода не приведе до усунення конфлікту.
При затвердженні мирової угоди цивільний процесуальний закон покладає на суд обов`язок перевірити чи не суперечать умови мирової угоди закону, чи не порушують такі умови права, свободи та інтереси інших осіб, чи не суперечать дії законного представника однієї із сторін мирової угоди інтересам особи, яку він представляє, чи мають представники сторін відповідні повноваження на укладення мирової угоди та роз`яснити сторонам наслідки визнання мирової угоди.
Отже, вирішуючи питання щодо затвердження мирової угоди, суд має з`ясувати чи не суперечать умови мирової угоди, зокрема, вимогам закону.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Відповідно до статті 208 ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою.
Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження".
У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Суд, надавши правову оцінку умовам мирової угоди від 26.11.2024, яка підписана сторонами, вважає, що метою угоди є врегулювання спору, що виник у зв`язку із заборгованістю за послуги теплопостачання, а її умови відповідають чинному законодавству, стосуються лише прав та обов`язків сторін та предмету спору, не порушують права та інтереси сторін та інших осіб. Сторони власним підписом підтвердили, що угода укладена ними добровільно, за взаємною згодою без будь-якого примусу, тиску та обману, не внаслідок збігу тяжких обставин за взаємною згодою, умови угоди відповідають їх реальному волевиявленню та інтересам і породжують настання наслідків, зазначених у змісті мирової угоди. Укладенням даної угоди підтверджують відсутність майнових та будь-яких інших претензій одна до одної, наслідки укладання угоди та її затвердження судом, зміст статей 225, 256 ЦПК України, зрозумілі.
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку про наявність підстав для затвердження мирової угоди, укладеної між сторонами 26.11.2024 та закриття провадження у справі.
Також, у зв`язку із тим, що позивачу було відстрочено сплату судового збору до вирішення справи по суті, тому суд дійшов висновку, що кожна сторона у справі несе половину судових витрат, враховуючи положення ч. 4 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», якою передбачено, що у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції у відповідній ухвалі у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50% судового збору, сплаченого при поданні позову, а тому з позивача та відповідача підлягає стягненню судовий збір у розмірі по 1514,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 142, 207, 255, 256, 260 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Мирову угоду, укладену 20.06.2024 між КП «Балаклійській теплові мережі» в особі начальника Рослякова М., та ОСОБА_1 , у цивільній справі за позовом Комунального підприємства «Балаклійські теплові мережі» Балаклійської міської ради Харківської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг затвердити на таких умовах:
Відповідач визнає заборгованість в межах судової справи № 610/3541/24 в розмірі 31504,09 грн. та зобов`язується сплачувати її щомісяця на рахунок позивача рівними частинами з 01.01.2025 по 31.12.2009 з розрахунку по 508,13 грн. щомісяця.
Провадженні у справі за позовом Комунального підприємства «Балаклійські теплові мережі» Балаклійської міської ради Харківської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг - закрити.
Роз`яснити сторонам, що повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Стягнути з Комунального підприємства «Балаклійські теплові мережі» Балаклійської міської ради Харківської області на користь держави судовий збір у розмірі 1514,00 (одна тисяча п`ятсот чотирнадцять грн. 00 коп.) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 1514,00 (одна тисяча п`ятсот чотирнадцять грн. 00 коп.) грн.
Мирова угода набирає чинності з дати її затвердження судом у порядку, встановленому чинним законодавством України, є обов`язковою для сторін і діє до повного виконання зобов`язань, передбачених цією мировою угодою.
Ухвала відповідно до положень Закону України «Про виконавче провадження» є виконавчим документом та може бути пред`явлена до виконання до 03.12.2027.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення.
Позивач: Комунальне підприємство «Балаклійські теплові мережі» Балаклійської міської ради Харківської області, місцезнаходження: 64207, м. Балаклія Ізюмського району Харківської області, вул. Максима Шелеханя, б. 72, ЄДРПОУ 34328904.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 .
Головуючий: В.М. Тімонова
Суд | Балаклійський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123451647 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Балаклійський районний суд Харківської області
Тімонова В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні