Справа № 951/439/24
Провадження №2/951/177/2024
УХВАЛА
підготовчого засідання
03 грудня 2024 року
Козівський районний суд Тернопільської області
у складі головуючої судді Гриновець О. Б.
з участю секретаря судового засідання Галаса В. І.
представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2
представника служби у справах дітей Козівської селищної ради
Тернопільської області Гладчука І. В.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: служба у справах дітей Козівської селищної ради Тернопільської області про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів та зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: служба у справах дітей Козівської селищної ради Тернопільської області про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її вихованні й визначення способу участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею
установив:
у провадженні суду перебуває цивільна справа № 951/439/24.
Ухвалою Козівського районного суду Тернопільської області від 11.09.2024 прийнято до спільного розгляду зустрічну позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: служба у справах дітей Козівської селищної ради Тернопільської області про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її вихованні й визначення способу участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею з первісною позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: служба у справах дітей Козівської селищної ради Тернопільської області про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.
04.11.2024 представник ОСОБА_3 ОСОБА_4 подав до суду клопотання про залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: служба у справах дітей Козівської селищної ради Тернопільської області про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів. В такій зазначив про те, що право на зайняття адвокатської діяльністю ОСОБА_5 припинено з 16.05.2024.
В підготовче засідання ОСОБА_3 та його представник ОСОБА_4 не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили.
Представник ОСОБА_1 адвокат Крамар В. П. та представник третьої особи ОСОБА_6 у підготовчому засіданні щодо задоволення вказаного клопотання покладаються на думку суду.
Заслухавши думку учасників справи, ознайомившись з поданим клопотанням, суд доходить наступного висновку.
11.06.2024 адвокат Лісна Н. І. через канцелярію суду особисто подала позовну заяву ОСОБА_1 , підписану останньою.
В підготовчому засіданні встановлено, що адвокат Лісна Н. І., яка діяла в інтересах ОСОБА_1 подала позовну заяву не маючи на те повноважень.
Згідно з відповіді на запит суду № 82 від 18.11.2024 Рада адвокатів Тернопільської області повідомила, що діяльність ОСОБА_5 як адвоката припинено на підставі п. 6 ч. 1 ст. 32 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» з 16.05.2024.
Тож канцелярія суду, приймаючи позовну заяву ОСОБА_1 буда позбавлена можливості перевірити повноваження адвоката в сукупності. А про таку обставину суд довідався в підготовчому засіданні.
За таких обставин, суд вважає, що дану позовну заяву слід залишити без руху та надати можливість позивачу усунути недоліки такої.
Так статтями 175, 177 ЦПК України визначено вимоги до форми та змісту позовної заяви.
Відповідно до абз. 2 ч. 8ст.43ЦПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Згідно з вимогами частин 1, 2, 4, 5 ст.95ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копій документів визначений пунктами 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55.
За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів "згідно з оригіналом"; особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища; дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.
В матеріалах справи ряд документів, які долучені до позову, завірені «згідно з оригіналом» 15.05.2024 адвокатом Лісною Н. І., яка не мала на це повноважень.
Тож суд вважає за необхідне надати позивачу можливість виправити недоліки поданої позовної заяви та надати документи, скріплені власноручним підписом позивача чи його повноважного представника.
Відповідно до ч. 1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на те, що первісну позовну заяву подано без додержання вимог ЦПК України, суддя вважає необхідним позовну заяву залишити без руху, надавши останній строк для усунення недоліків зазначених в ухвалі суду.
Залишення позовної заяви без руху жодним чином не перешкоджає позивачу у доступі до правосуддя після усунення недоліків наявних у заяві.
Керуючись ст.ст. 175, 176, 177, 185, 197 ЦПК України
постановив:
залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: служба у справах дітей Козівської селищної ради Тернопільської області про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів. Надати позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі суду недоліків, який не може перевищувати трьох днів з дня вручення ухвали.
У випадку невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. Б. Гриновець
Суд | Козівський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123453379 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Козівський районний суд Тернопільської області
Гриновець О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні