Справа №592/3747/24 Головуючий у суді у 1 інстанції - Костенко В. Г.Номер провадження 22-ц/816/1553/24 Суддя-доповідач - Криворотенко В. І. Категорія - 80
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
03 грудня 2024 року м. Суми
Сумський апеляційний суд у складі судді
Криворотенко В. І., розглянувши апеляційну скаргу Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання Інжиніринг»
на рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 18 квітня 2024 року
в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання - Інжиніринг» про стягнення заборгованості із заробітної плати,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Ковпаківського районного суду м. Суми від 18 квітня 2024 року позов ОСОБА_1 задоволений повністю.
Стягнуто з Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання-Інжиніринг» на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі у сумі 42 251 грн 37 коп.
Стягнуто з Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання-Інжиніринг» судовий збір на користь держави у розмірі 1 211 грн 20 коп.
Вказане рішення суду відповідач Акціонерне товариство «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання - Інжиніринг» оскаржило в апеляційному порядку, подавши 10 травня 2024 року засобами поштового зв`язку апеляційну скаргу.
Апеляційну скаргу Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання - Інжиніринг» слід залишити без руху, так як з матеріалів справи вбачається, що відповідач при її подачі не сплатив судовий збір.
Зокрема, згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як передбачено підпунктом 6 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду; заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду; апеляційної скарги на судовий наказ, заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами судовий збір сплачується в сумі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Позовна заява була подана ОСОБА_1 до суду першої інстанції у березні 2024 року (а.с. 1-2).
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою-підприємцем, судовий збір сплачується в сумі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи, що відповідач Акціонерне товариство «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання - Інжиніринг» просить скасувати рішення суду від 18 квітня 2024 року та ухвалити нове судове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 в повному обсязі, тому судовий збір за подачу апеляційної скарги має розраховуватись наступним чином: 3028 грн х 0,4 х 150 % = 1816 грн 80 коп., які необхідно сплатити відповідачу АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання Інжиніринг» за такими реквізитами:
Отримувач коштів - ГУК Сум.обл /Сумська МТГ/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37970404
Банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримавача (МФО) 899998
Рахунок отримувача (IBAN) UA598999980313171206080018540
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу - *;101;
При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Приклад заповнення графи «Призначення платежу»:
*;101; НОМЕР_1 ;Судовий збір, за позовом ОСОБА_1 , на рішення від 18.04.2024 по справі № 592/3747/24, Сумський апеляційний суд.
Частиною другою статті 357 ЦПК України передбачено, що у разі, якщо апеляційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Згідно з частиною першою ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, якщо у встановлений судом строк не будуть виконані вимоги ухвали суду щодо сплати судового збору, апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута.
Керуючись ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України, апеляційний суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання Інжиніринг» на рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 18 квітня 2024 року залишити без руху.
Запропонувати Акціонерному товариству «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання Інжиніринг» у строк не більше десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали сплатити судовий збір в сумі 1816 грн 80 коп., для підтвердження чого надати Сумському апеляційному суду оригінал квитанції про сплату судового збору у вищезазначеному розмірі.
Роз`яснити Акціонерному товариству «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання Інжиніринг», що у разі невиконання зазначених вимог, апеляційна скарга буде вважатися неподаною та йому повернута.
Копію даної ухвали направити Акціонерному товариству «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання Інжиніринг».
Суддя Сумського апеляційного суду В.І. Криворотенко
Суд | Сумський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123454680 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Сумський апеляційний суд
Криворотенко В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні