02.12.2024
У Х В А Л А
Справа № 401/3456/24 Провадження № 2/401/1961/24
02 грудня 2024 року місто Світловодськ
Суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області Андріянова С.М., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,де третьоюособою єслужба всправах дітейСвітловодської міськоїради пропозбавлення батьківськихправ,-
В С Т А Н О В И В:
26 листопада 2024 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав відносно малолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В позовній заяві позивач вказує на те, що відповідач проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
За результатамиотриманої інформаціїз ЄДДРщодо місцяреєстрації відповідача ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 )встановлено,що відповідачзареєстрована заадресою: АДРЕСА_2 з 05.04.2021року.
Справи про позбавлення батьківських прав розглядаютьсяв порядку цивільного судочинствав загальному позовному провадженні за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання або перебування того з батьків (відповідача), якого хочуть позбавити прав із додержанням форми та змісту позовної заяви, визначеноїстаттею 175 Цивільного процесуального кодексу України.
Зі змісту поданого позову не вбачаються обставини, що дозволяють позивачеві обрати альтернативну підсудність справи, а також не міститься підстав для застосування правил виключної підсудності справи. Таким чином, в даному випадку, підсудність справи має визначатись згідно з ч. 1 ст. 27 ЦПК України зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання відповідача.
Згідно ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 р., Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п.1 ст.6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Крім того, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч.1 ст.378 ЦПК України).
Отже, суддя приходить до висновку, що позовну заяву разом з додатками необхідно передати для розгляду до Селидівського міськогосуду Донецькоїобласті(85400, Донецька область, м.Селидове, вул.Миколи Леонтовича 4).
При цьому судом враховано, що Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-IX, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
Законом України «Про правовий режим воєнного стану» передбачено, що у разі неможливості здійснювати правосуддя судами, які діють на території, на якій введено воєнний стан, може бути змінена територіальна підсудність судових справ, що розглядаються в цих судах, або в установленому законом порядку змінено місцезнаходження судів.
Станом на 06 квітня 2022 року визначено перелік, який налічує 128 судів у Донецькій, Луганській, Миколаївській, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській, Київській та Житомирській областях, територіальну підсудність яких було змінено у зв`язку з неможливістю здійснювати правосуддя під час воєнного стану.
Відповідно до рішення Вищої ради правосуддя від 29.08.2024 року змінено територіальну підсудність судових справ Селидівського міського суду Донецької області шляхом їх передачі до Кіровського районного суду міста Дніпра з 02.09.2024 року.
З огляду на викладене, вважаю необхідним передати справу для розгляду за підсудністю до Кіровського районного суду міста Дніпра, до територіальної юрисдикції якого належить вищевказаний позов, як суду який найбільш територіально наближений до суду, який не може здійснювати правосуддя.
Керуючись ст.ст.27, 31 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В:
Передати позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , де третьою особою є служба в справах дітей Світловодської міської ради про позбавлення батьківських прав, разом з додатками, на розгляд до Кіровського районного суду міста Дніпра (вулиця Володимира Антоновича, 59, Дніпро, Дніпропетровська область, 49006).
Передачу справи до Кіровського районногосуду містаДніпра здійснити не пізніше 5-ти днів після закінчення строку на оскарження даної ухвали, а в разі подання скарги не пізніше 5-ти днів після залишення її без задоволення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Кропивницького апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Світловодського міськрайонного
суду Кіровоградської області С.М. Андріянова
Суд | Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123457729 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Андріянова С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні