Ухвала
від 03.12.2024 по справі 726/3888/24
САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЧЕРНІВЦІВ

САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ЧЕРНІВЦІ

Справа № 726/3888/24

Провадження №2/726/541/24

Категорія 29

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03.12.2024 м. Чернівці

Суддя Садгірського районного суду м. Чернівці Асташев С. А., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Приватного підприємства Виробничо-комерційної фірми «ДАН-АВТО», ОСОБА_2 , третя особа: Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Чернівецькій області (філія ГЦС МВС) про визнання недійсним договору комісії, витребування транспортного засобу та реєстрацію права власності на нього,

У С Т А Н О В И В:

До Садгірського районного суду міста Чернівці 02.12.2024 надійшла позовна заява ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якої діє представник адвокат ЄремейчукМ.Г., до Приватного підприємства Виробничо-комерційної фірми «ДАН-АВТО», ОСОБА_2 , третя особа: Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Чернівецькій області (філія ГЦС МВС) про визнання недійсним договору комісії, витребування транспортного засобу та реєстрацію права власності на нього.

Така позовна заява, згідно із протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02 грудня 2024 року передана на розгляд головуючого судді Асташева С.А. та їй присвоєно ЄУНСС: 726/3888/24.

Перевіряючи подану позовну заяву на відповідність вимогам ЦПК України, доходжу такого висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Подання заяви має відбуватись з дотриманням певних умов, а тому порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований Цивільним процесуальним кодексом України.

Так, підставою відкриття провадження у цивільній справі судом є подання особою позовної заяви, оформленої відповідно до вимог ст. 175 ЦПК України, яка предметно, суб`єктно, інстанційно та територіально підсудна даному суду.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Розмір та порядок сплати судового збору врегульовано Законом України «Про судовий збір».

Згідно із ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Верховний Суд у своїй Постанові від 18 вересня 2023 року у справі № 758/5118/21 (провадження № 61-5554сво23) зазначив, що доцільно вважати самостійними вимоги щодо кожного з відповідачів.

Таким чином, під час тлумачення поняття «вимога» в такому разі має враховуватися, крім предмета та підстави позову, також суб`єктний склад правовідносин (кількість співвідповідачів). Отже, навіть за умови пред`явлення однорідних вимог немайнового характеру, пов`язаних між собою однією і тією ж підставою виникнення та поданими доказами, судовий збір щодо кожного відповідача слід визначати окремо.

Відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2024 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2024 року становить 3 028 гривні.

Згідно із положень п.п.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» розмір ставки судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн).

Складовою правової визначеності є передбачуваність застосування норм процесуального законодавства. ЄСПЛ зазначає, що сторони судового провадження повинні мати право очікувати застосування до їхньої справи чинних норм процесуального законодавства (рішення у справі «Дія 97» проти України» від 21 жовтня 2010 року).

Суд акцентує увагу позивача на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21 лютого 1975 року, «Де Жуффр де ля Прадель проти Франції» від 16 грудня 1992 року. Відтак в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Так, представник позивача у своєму позові просить суд:

1. Визнати недійсним договір комісії №?5186/24/1/000653 від 20 березня 2024 року укладений між громадянкою ОСОБА_1 та Приватним підприємством Виробничо-комерційна фірма «ДАН-АВТО» на відчуження транспортного засобу марки Dodge Charger, 2018 року випуску, кузов VIN НОМЕР_1 , державний реєстраційний номер НОМЕР_2 .

2. Витребувати вказаний транспортний засіб з незаконного володіння громадянки ОСОБА_2 .

3. Зобов`язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Чернівецькій області (філія ГЦС МВС) здійснити реєстрацію права власності на транспортний засіб марки Dodge Charger, 2018 року випуску, за ОСОБА_1 .

Таким чином позивачем заявлено декілька позовних вимог, при цьому сплачено судовий збір у розмірі 1490 грн, виходячи із ціни позову 149000 грн, що визначена вартістю транспортного засобу, тобто лише за одну майнову вимогу про витребування транспортного засобу.

Для об`єктивного та своєчасного розгляду справи, надання учасникам цивільного процесу рівних прав, необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог чинного цивільно-процесуального законодавства.

Отже, позивачці чи її представнику слід доплатити судовийзбір у розмірі 2422 грн 40 коп (1211, 20 х 2) та долучити квитанцію на оплату судового збору у справі, за інші заявлені ним вимоги немайнового характеру.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Судовий збір має бути сплачений або перерахований за такими реквізитами: Отримувач коштів: Чернів.ГУК/Чернів.ТГ (Садгірський суд)/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37836095, Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.), Рахунок отримувача: UA398999980313161206200024405, Код класифікації доходів бюджету: 22030101.

З огляду на вищевикладене, позовну заяву ОСОБА_1 - слід залишити без руху і надати строк 5 (п`ять) днів із дня вручення копії ухвали для сплати судового збору у визначеному ухвалою суду розмірі та долучення документу, що підтверджує сплату такого судового збору або надання належних та допустимих доказів звільнення від сплати судового збору.

Роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали суду, позовна заява, відповідно до ч.3 ст. 185 ЦПК України буде вважатися неподаною і повернута.

На підставі викладеного, Закону України «Про судовий збір», керуючись ст.ст. 175 - 177, 185, 354 ЦПК України, суддя

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного підприємства Виробничо-комерційної фірми «ДАН-АВТО», ОСОБА_2 , третя особа: Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Чернівецькій області (філія ГЦС МВС) про визнання недійсним договору комісії, витребування транспортного засобу та реєстрацію права власності на нього - залишити без руху.

Надати позивачці ОСОБА_1 чи її представнику адвокату Єремейчуку Миколі Георгійовичу строк 5 (п`ять) днів для усунення зазначених в ухвалі недоліків, який рахувати з дня отримання копії даної ухвали.

Оригінал квитанції про сплату судового збору або докази звільнення від сплати судового збору надіслати на адресу Садгірського районного суду м. Чернівці.

Роз`яснити, що якщо у встановлений строк вказані недоліки не будуть усунені, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Роз`яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя С. А. Асташев

СудСадгірський районний суд м. Чернівців
Дата ухвалення рішення03.12.2024
Оприлюднено04.12.2024
Номер документу123458755
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —726/3888/24

Ухвала від 06.12.2024

Цивільне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Асташев С. А.

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Асташев С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні