538/1929/23
1-кп/538/17/24
У Х В А Л А ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2024 року Лохвицький районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2
прокурора - ОСОБА_3
представника цивільного позивача - ОСОБА_4
захисника - Лук" ОСОБА_5
захисника - ОСОБА_6
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Лохвиця, Полтавської області клопотання прокурора про продовження строків відсторонення від посади обвинуваченого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України в кримінальному провадженні № 42023172050000006, внесеному до ЄРДР від 08.02.2023 року, -
в с т а н о в и в :
В провадженні Лохвицького районного суду Полтавської області перебуває кримінальне провадження за № 42023172050000006,внесеному доЄРДР від08.02.2023року за обвинуваченням ОСОБА_7 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Ухвалою Лохвицького районного суду Полтавської області від 09.07.2024 року обвинуваченого ОСОБА_7 відсторонено від посади голови Лохвицької об"єднаної територіальної громади (Лохвицького міського голови) Миргородського району Полтавської області на строк 2 місяці, а саме до 10.09.2024 року.
В судовому засіданні прокурор надав клопотання про продовження обвинуваченому ОСОБА_7 строків відсторонення від посади, строком на 2 місяці.
Клопотання вмотивоване тим, що на теперішній час необхідність в раніше застосованому щодо обвинуваченого ОСОБА_7 заході забезпечення кримінального провадження відстороненні від посади не відпала, оскільки обставини, які стали підставою для відсторонення від посади, продовжують існувати.
Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримав заявлене клопотання щодо продовження строку відсторонення від посади обвинуваченого ОСОБА_7 .
Представник цивільного позивача - ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання прокурора.
Захисники обвинуваченого ОСОБА_8 " ОСОБА_9 та ОСОБА_6 в судовому засіданні заперечували щодо продовження строків відсторонення від посади, просили відмовити.
Обвинувачений ОСОБА_7 в судовому засіданні підтримав думку своїх захисників.
Заслухавши думку учасників судового провадження, дослідивши клопотання прокурора про продовження строку відсторонення від посади, суд дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що ухвалою Лохвицького районного суду Полтавської області від 09.07.2024 року обвинуваченого ОСОБА_7 відсторонено від посади голови Лохвицької об"єднаної територіальної громади (Лохвицького міського голови) Миргородського району Полтавської області на строк 2 місяці, а саме до 10.09.2024 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити, продовжити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбачених розділом II цього Кодексу.
Відповідно до ст. 131 КПК України, відсторонення від посади є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості кримінального провадження.
Відповідно до вимог ст. 154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину - щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.
Спеціальними умовами відсторонення від посади є: наявність в особи процесуального статусу підозрюваного, обвинуваченого; перебування його на посаді. Слід також зазначити, що відсторонення від посади це тимчасове, вимушене недопущення особи, яка перебуває у певних службових відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами чи організаціями, до виконання своїх функціональних обов`язків з підстав і в порядку, передбачених КПК України.
Статтею 158 КПК України передбачено, що прокурор, а щодо члена Національного агентства з питань запобігання корупції Генеральний прокурор або його заступник, має право звернутися з клопотанням про продовження строку відсторонення від посади, яке розглядається в порядку, передбаченому статтею 156 цього Кодексу.
Слідчий суддя, суд відмовляє у продовженні строку відсторонення від посади, якщо прокурор не доведе, що: 1) обставини, які стали підставою для відсторонення від посади, продовжують існувати; 2) сторона обвинувачення не мала можливості забезпечити досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади, іншими способами протягом дії попередньої ухвали.
ОСОБА_7 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, яке з урахуванням положень статей 12 КК України є тяжким злочином, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п`ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вирішуючи питання доцільності продовження строку відсторонення від посади, суд враховує те, що обвинуваченим ОСОБА_7 вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 КК України, яке відноситься до категорії тяжкого злочину, наслідки відсторонення для інших осіб, а саме те, що перебування на посаді й сприяло вчиненню інкримінованого злочину у сфері службової діяльності, та те, що метою застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як відсторонення від посади є унеможливлення здійснення впливу з боку обвинуваченого на низку свідків до їх безпосередньо допиту судом у судовому засіданні, а також те, що останній перебуваючи на посаді, з метою уникнення кримінальної відповідальності, може намагатись знищити, сховати або спотворити речові докази, які мають значення для кримінального провадження.
За сукупністю таких обставин, суд приходить до висновку, що клопотання прокурора обґрунтоване та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 154-158, 315, 369-372 КПК України, суд
у х в а л и в:
Клопотання прокурора про продовження строків відсторонення від посади обвинуваченого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України в кримінальному провадженні № 42023172050000006, внесеному до ЄРДР від 08.02.2023 року - задовольнити.
Продовжити строк відсторонення обвинуваченого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади Лохвицького міського голови (Лохвицької об`єднаної територіальної громади Миргородського району Полтавської області) строком 2 (два) місяці, тобто до 27 січня 2025 року включно.
Копію ухвали надати сторонам кримінального провадження та направити за місцем роботи обвинуваченого ОСОБА_7 .
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні № 42023172050000006, внесеному до ЄРДР від 08.02.2023 року ОСОБА_3 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає.
Заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, що визначене ч. 1 ст. 392 КПК України.
Головуючий суддя: ОСОБА_1
Суд | Лохвицький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123459488 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Зловживання владою або службовим становищем |
Кримінальне
Лохвицький районний суд Полтавської області
Бондарь В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні