ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
п р о в і д к р и т т я п р о в а д ж е н н я у с п р а в і
03 грудня 2024 року м. ЧернівціСправа № 926/3086/24
Суддя Господарського суду Чернівецької області Гурин Микола Олександрович, розглянувши матеріали справи
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «ЕМДЖІСІ ПАРТНЕРС» (04060, м.Київ, Шевченківський р-н, вул. Берлінського Максима, буд. 9, офіс 511, код ЄДРПОУ 38689840)
до товариство з обмеженою відповідальністю «ФАЛЬКОН-ІЗМАЇЛ» (58007, Чернівецька обл., м. Чернівці, провулок Заводський 1-Й, буд. 23, код ЄДРПОУ 41769022)
про стягнення заборгованості в сумі 1116000,00 грн
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «ЕМДЖІСІ ПАРТНЕРС» звернулось до Господарського суду Чернівецької області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «ФАЛЬКОН-ІЗМАЇЛ» про стягнення заборгованості в сумі 1116000,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 22.10.2019 між товариством з обмеженою відповідальністю «ДЕПРОС» (за договором Замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю «ФАЛЬКОН-ІЗМАЇЛ» (за договором - Виконавець) укладено договір №1 на виготовлення та поставку продукції. На виконання умов договору Виконавець виставив Замовнику рахунок на оплату №2 від 22.10.2019 на суму 1116000,00 грн з ПДВ. Вказаний рахунок був оплачений ТОВ «ДЕПРОС» 22.10.2019.
20.12.2019 між товариством з обмеженою відповідальністю «ДЕПРОС» (за договором первісний Замовник, первісний Кредитор) та товариством з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «ЕМДЖІСІ ПАРТНЕРС» (за договором новий Замовник, новий Кредитор) укладено договір №47/12 про заміну кредитора у зобов`язанні, за яким первісний Кредитор відступив право вимоги новому Кредитору щодо поставки продукції або товару за Договором №1 на виготовлення та поставку продукції від 22.10.2019 на загальну суму 1116000,00 грн з ПДВ, яка була повністю сплачена первісним Кредитором на користь Боржника. Таким чином, до товариством з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «ЕМДЖІСІ ПАРТНЕРС» перейшли права та обов`язки кредитора за договором №1 від 22.10.2029.
24.01.2020 позивач повідомив відповідача про заміну кредитора у зобов`язанні. Крім того,15.10.2024 позивач направив товариству з обмеженою відповідальністю «ФАЛЬКОН-ІЗМАЇЛ» повторне повідомлення про заміну кредитора з вимогою про повернення коштів, однак дана вимога залишена відповідачем без будь-якого реагування, у зв`язку з чим, позивач був змушений звернутися до суду за захистом свого порушеного права.
Крім того, разом з позовною заявою позивачем було подано клопотання про витребування доказів (вх.№3087).
29.11.2024 відділом документального забезпечення та аналітичної роботи суду матеріали позовної заяви зареєстровані за вх.№3086.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.11.2024 позовну заяву передано судді Гурину М.О.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд встановив, що позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтею 162 Господарського процесуального кодексу України.
Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Відповідно до частини третьої статті 12 Господарського процесуального кодексу України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Беручи до уваги, що дана справа не відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у частині п`ятій статті 12 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи, що обставини справи свідчать про відсутність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку, суд приходить до висновку про те, що справа №926/3086/24 підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Крім того, суд вказує, що 18.10.2023 був введений в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами», яким серед іншого було внесено зміни в Господарський процесуальний кодекс України.
Відтак, відповідно до приписів статті 6 Господарського процесуального кодексу України, суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
У відповідності до норм частини 7 статті 42 Господарського процесуального кодексу України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Судом встановлено, що учасниками цього провадження є, зокрема, юридичні особи, які починаючи з 18.10.2023 мали зареєструвати свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Однак, станом на 03.12.2024 відомості щодо наявності у товариства з обмеженою відповідальністю «ФАЛЬКОН-ІЗМАЇЛ» електронного кабінету, відсутні. Тому, вказаному учаснику справи слід зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, що передбачено Господарським процесуальним кодексом України з урахуванням змін, внесених Законом України №3200-IX від 29.06.2023.
Керуючись статтями 6, 12, 42, 162, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на « 24» грудня 2024 року о 10:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернівецької області за адресою: м. Чернівці, вул. Ольги Кобилянської, 14, третій поверх, зал судових засідань №1.
4. Призначити розгляд клопотання про витребування доказів (вх.№3087) у судовому засіданні на 24.12.2024.
5. Відповідачу:
- у 15-ти денний строк з дня вручення даної ухвали надати суду відповідно до статті 165 Господарського процесуального кодексу України відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову;
- одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.
6. Повідомити товариство з обмеженою відповідальністю «ФАЛЬКОН-ІЗМАЇЛ» про обов`язок зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, що передбачено Господарським процесуальним кодексом України з урахуванням змін, внесених Законом України № 3200-IX від 29.06.2023.
7. Рекомендувати учасникам судового процесу подавати документи по справі (заяви, клопотання, пояснення, відзиви, скарги, тощо) в електронному вигляді на електронну адресу господарського суду, через особистий кабінет в підсистемі «Електронний суд», або поштою.
8. Роз`яснити учасникам провадження їх право звернутися до суду про розгляд справи без їх участі на підставі наявних у справі матеріалів.
9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя Микола ГУРИН
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123463063 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гурин Микола Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні