Ухвала
від 08.11.2024 по справі 130/3120/24
ЖМЕРИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

1-в/130/95/2024

130/3120/24

У Х В А Л А

Іменем України

08.11.2024 р.

Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області ОСОБА_1 ,

за участі: секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства "Жмеринська центральна районна лікарня" ОСОБА_3 про продовження амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку як заходу медичного характеру стосовно ОСОБА_4 ,

ВСТАНОВИВ:

28.10.2024 року до Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області надійшла заява лікаря-психіатра КНП "Жмеринська центральна районна лікарня", яка мотивована тим, що ОСОБА_4 , 1968 року народження, мешканець с.Біликівці Жмеринського району Вінницької області, перебуває на амбулаторному психіатричному примусовому лікуванні як захід медичного характеру у Жмеринській центральній районній лікарні з 18.05.2023 року з приводу важкого психічного розладу у вигляді "Параноїдна шизофренія". В 2014 році скоїв кримінальні правопорушення, передбачені ч.1 ст.121, ч.1 ст. 115, ч.2 ст.289 КК України, у зв`язку з чим до ОСОБА_4 було застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді примусового стаціонарного психіатричного лікування у відділеннях Вінницької обласної психіатричній лікарні №2 та Вінницькій психоневрологічній лікарні імені ОСОБА_5 . Згідно ухвали Вінницького міського суду Вінницької області в справі №127/9778/23 стаціонарне примусове лікування було замінено на надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги, як заходу медичного характеру (АППД) за місцем проживання. Із 18.05.2023 року пацієнт отримує АППД у КНП "Жмеринська ЦРЛ". Щомісячно ОСОБА_4 . оглядається психіатром, отримуває лікування згідно його психічного стану та рекомендацій з ВОКПЛ ім. Ющенка. 07.09.2023 року ОСОБА_4 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів Жмеринської ЦРЛ, згідно висновку якої останній потребує продовження надання АППД. 20.09.2023 року згідно ухвали Жмеринського міськрайонного суду у справі №130/2457/23 надання АППД як заходу медичного характеру було продовжено. У січні 2024 року психічний стан ОСОБА_4 погіршився, у зв`язку з чим він лікувався стаціонарно у ВОКПЛ ім. Ющенка у 7 відділенні з 16.01.2024 року до 29.04.2024 року. 01.05.2024 року ОСОБА_4 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів Жмеринської ЦРЛ, яка дійшла висновку, що у зв`язку з нестійким психічним станом пацієнта існує потреба продовження надання АППД як заходу медичного характеру. 28.05.2024 року згідно ухвали Жмеринського міськрайонного суду у справі №130/1385/24 надання АППД як заходу медичного характеру було продовжено. 23.10.2024 року ОСОБА_4 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів Жмеринської ЦРЛ, яка дійшла висновку, що у зв`язку з анамнезом та психічним станом пацієнта існує потреба продовження надання АППД як заходу медичного характеру.

На підставі викладеного та керуючись ст.19 Закону України "Про психіатричну допомогу" лікар-психіатр КПН "Жмеринська ЦРЛ" ОСОБА_3 просить суд продовжити застосування примусового заходу медичного характеру у виді надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги ОСОБА_4 , 1968 року народження, жителю АДРЕСА_1 .

В судове засідання заявник, прокурор, особа, стосовно якої вирішується питання щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру, та його захисник за їх викликом не з`явилися, причин своєї неявки до суду не повідомили, будь-яких заяв чи клопотань не подали.

Розглянувши доводи подання, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до вимог ч.1,3 ст.514 КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування. Розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування судом примусових заходів медичного характеру здійснюється за письмовою заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), де тримається дана особа. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів. Розгляд питання про зміну чи припинення застосування судом примусових заходів медичного характеру може також здійснюватися за письмовою заявою особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, або її захисника чи законного представника у разі, якщо така особа за своїм станом здоров`я не може усвідомлювати свої дії (бездіяльність) чи керувати ними, в тому числі не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів закладу, в якому особі надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного особою незалежного лікаря-психіатра.

Аналогічні вимоги містять приписи ч.3 ст.19 Закону України "Про психіатричну допомогу".

Положеннями ч.1 ст.19 Закону України "Про психіатричну допомогу" передбачено, що примусові заходи медичного характеру застосовуються за рішенням суду у випадках та в порядку, встановлених Кримінальним, Кримінальним процесуальним кодексами України, цим Законом та іншими законами.

Згідно з вимогами п.1 ч.2 ст.19 Закону України "Про психіатричну допомогу" за рішенням суду застосовуються такі примусові заходи медичного характеру, зокрема як надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.94 КК України, залежно від характеру та тяжкості захворювання, тяжкості вчиненого діяння, з урахуванням ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших осіб, суд може застосувати примусові заходи медичного характеру, зокрема, надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Згідно з ч.1 ст.95 КК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.

Приписами ч.2 ст.95 КК України встановлено, що особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу. У разі відсутності підстав для припинення або зміни застосування примусового заходу медичного характеру представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, направляє до суду заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження застосування примусового заходу медичного характеру. У разі необхідності продовження застосування примусового заходу медичного характеру понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження застосування примусового заходу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосовування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.

В судовому засіданні згідно висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, від 23.10.2024 №3 встановлено, що з урахуванням анамнезу, а також того, що пацієнт ОСОБА_4 в минулому скоював значну кількість правопорушень, тому для попередження правопорушень у майбутньому потрібний постійний контроль за психічним станом та прийомом медикаментів, досягти чого дозволяє продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку як заходу медичного характеру, висновку продовжити який наразі дійшла комісія лікарів-психіатрів (а.с.2-3).

Відтак, суд вважає, що з визначеної законом сукупності підстав заява лікаря-психіатра КНП "Жмеринська ЦРЛ" ОСОБА_3 підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись ст.512, 514 КПК України, ст.94-95 КК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Заяву задоволити.

Продовжити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканцю с.Біликівці Жмеринського району Вінницької області, застосування примусового заходу медичного характеру у виді надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги на строк, який не перевищує шість місяців з моменту набрання законної сили цією ухвалою суду.

Ухвала суду набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених Кримінальним процесуальним кодексом України, не подано апеляційну скаргу.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом протягом тридцяти днів днів з дня її проголошення, Вінницькому апеляційному суду через Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області.

Суддя ОСОБА_1

СудЖмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення08.11.2024
Оприлюднено04.12.2024
Номер документу123463846
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру

Судовий реєстр по справі —130/3120/24

Ухвала від 08.11.2024

Кримінальне

Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області

Вернік В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні