Ухвала
від 29.11.2024 по справі 638/22279/24
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/22279/24 Провадження № 1-кс/638/3664/24

УХВАЛА

Іменем України

29 листопада 2024 року м. Харків

Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:

Слідчого судді ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у м. Харкові клопотання дізнавача сектору дізнання ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №12024226240000968від 19.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення проступку, передбаченого ч.1 ст.125 КК України, -

встановив:

Дізнавач сектору дізнання ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 звернулась до слідчого судді Дзержинського районного суду м. Харкова з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів по кримінальному провадженню №12024226240000968від 19.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення проступку, передбаченого ч.1 ст.125 КК України.

Встановлено, що 18.10.2024 року до Ч/Ч ХРУП № 3 надійшла заява від ОСОБА_5 , стосовно того що, 18.10.2024 року близько 18:35 за адресою: АДРЕСА_1 на дитячому майданчику, невстановлена особа нанесла тілесні ушкодження її сину гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно допиту неповнолітнього потерпілого гр. ОСОБА_6 , останній повідомив, що: «18.10.2024 року близько о 18:00 він вийшов гуляти, разом зі своїми друзями ОСОБА_7 та ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , вона пішли на дитячу площадку яка знаходилась за адресою: АДРЕСА_1 . Там вже знаходились його малознайомий ОСОБА_10 зі своїми знайомими котрих він не знав. Вони їхньою компанією стояли спілкувалися, а Назар стояв окремо спілкувався зі своїми друзями, потім ОСОБА_11 позвав до себе ОСОБА_12 , в них почалась якась словесна перепалка, ОСОБА_6 підійшов дізнатися що сталося, підійшов спитав що сталося. Назар ОСОБА_13 повернувся та повідомив йому, що його це турбувати не повино (але це звучало нецензурною лексикою). Він промовчав, потім почув що ОСОБА_14 та ОСОБА_11 спілкувалися на тему що хтось когось образив, та він зрозумів що ОСОБА_10 і сам нічого там не бачив. ОСОБА_6 запитав у нього навіщо ти в це лізешь, якщо ти і сам нічого не бачив. Назар розвернувся до потерпілого знов сказав йому що його це не повито турбувати, знов нецензурною лексикою, та різко лівою рукою кулаком наніс потерпілому один удар в ніс, в нього почала йти кров, далі Назар повернувся та пішов, та його компанія пішла за ним. ОСОБА_6 одразу зателефонував брату ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , розповів що трапилось та спитав що йому робити, брат зателефонував батькам. Потерпілий пішов на зустріч до батьків, і вони повернулися усі на майданчик, там стояли його друзі, дівчата стояли в сторонці, також підійшов Назар, та почав кричати на його батька. Мати викликала 102, та швидку допомогу. На швидкій його забрали до лікарні « ІНФОРМАЦІЯ_3 », де він пролікувався з 18.10.2024 по 28.10.2024.»

Враховуючи викладене, з метою встановлення важливих та об`єктивних обставин у кримінальному провадженні, в тому числі проведення судово-медичної експертизи,у органудосудового розслідуваннявиникла необхідністьу отриманнітимчасового доступудо речейта документів,а саме:до медичноїдокументації ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка знаходиться у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Харківської обласної ради, розташованій за адресою: АДРЕСА_2 , що має істотне значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні і полягає у тому, що для повноцінного та об`єктивного проведення судово-медичної експертизи, працівникам ІНФОРМАЦІЯ_5 потрібна вся наявна на гр. ОСОБА_6 , медична документація, що знаходиться в розпорядженні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Харківської обласної ради.

На підставі викладеного, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до оригіналів всієї наявноїмедичної документаціїна гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,яка знаходитьсяу КНП« ІНФОРМАЦІЯ_4 »Харківської обласноїради,розташованій заадресою: АДРЕСА_2 ,з можливістюїї вилучення,що єнеобхідним дляповноцінного таоб`єктивного проведеннясудово-медичноїекспертизи заучастю ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ..

Необхідність отримання тимчасового доступу до вказаних речей і документів обґрунтовується необхідністю проведення всебічного, повного та неупередженого досудового розслідування, зокрема, отримання зазначеної інформації є необхідним для, встановлення обставин вчинення кримінального проступку, а також доведення вини особи.

У судове засідання дізнавач та прокурор не з`явилися. До суду дізнавач та прокурор надали заяви про розгляд клопотання за їх відсутністю. Клопотання підтримали.

Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Суд, вивчивши документи та матеріали, якими останній обґрунтовує доводи клопотання, дійшов наступного висновку.

Судом встановлено, що СД ХРУП №3 ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024226240000968від 19.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення проступку, передбаченого ч.1 ст.125 КК України.

Клопотання міститьвідомості щодотого,що уоргана досудовогорозслідування виникланеобхідність отриманняінформації,яка знаходиться в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Харківської обласної ради, розташованій за адресою: АДРЕСА_2 .

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Таким, чином орган досудового розслідування та прокуратура вимушені звернутися до слідчого судді з клопотанням про отримання тимчасового доступу до документів, що перебувають у віданні іншої самостійної юридичної особи.

Одночасно з цим існує достатній, обґрунтований ризик знищення, чи спотворення обумовлених документів, оскільки в разі наявності достатніх даних за результатами опрацювання вилучених документів може бути повідомлено про підозру у вчиненні злочину. Тому існують обґрунтовані підстави звертатися для розгляду клопотання про тимчасовий доступ без виклику представника юридичної особи, у володінні якої знаходяться обумовленні у клопотанні документи.

Як зазначено у ч. 1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Подане слідчим клопотаннявідповідає вимогамст.160КПК України,матеріали клопотаннямістять достатнідані проте,що інформація,яка знаходитьсяу володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Харківськоїобласної ради,розташованій заадресою: АДРЕСА_2 , в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, про тимчасовий доступ, до якої просить надати дозвіл лейтенант поліції, має суттєве значення для встановлення важливих обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про задоволення клопотання дізнавача про надання тимчасового доступу до речей та документів, оскільки зазначені відомості можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, та іншим способом неможливо довести вказані обставини.

Керуючись ст. ст. 107, 159, 163, 164, 165, 309, 372 КПК України,

постановив:

клопотання дізнавача сектору дізнання ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №12024226240000968від 19.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення проступку, передбаченого ч.1 ст.125 КК України - задовольнити.

Забов`язати КНП« ІНФОРМАЦІЯ_4 »Харківської обласноїради,розташованій заадресою: АДРЕСА_2 , надати тимчасовий доступ до речей та документів, а саме: до наявної медичноїдокументації на гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливістю тимчасового вилучення оригіналів вказаних медичних документів.

Виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів доручити дізнавачу СД Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 .

Строк діїухвали - 1 (один) мсяць із дня її постановлення.

Роз`яснити посадовим особам КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Харківськоїобласної ради,розташованій заадресою: АДРЕСА_2 , що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторін кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення29.11.2024
Оприлюднено04.12.2024
Номер документу123464792
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —638/22279/24

Ухвала від 29.11.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шишкін О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні