Справа № 946/5801/24
Провадження № 2-о/946/217/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 жовтня 2024 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючого судді - Смокіної Г.І.,
за участю секретаря судового засідання Кріпакової К.Т.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ізмаїлі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Ізмаїльська державна нотаріальна контора Одеської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документа,
ВСТАНОВИВ:
Короткий зміст вимог
16.07.2024 ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа та просить встановити факт належності йому свідоцтва про право на спадщину за законом , посвідчене державним нотаріусом Ізмаїльської державної нотаріальної контори Богдан О.М. від 26.02.1999, мотивуючи тим, що у свідоцтві про право на спадщину за законом його прізвище помилково вказано « ОСОБА_2 » замість правильного « ОСОБА_3 », що перешкоджає реалізації його майнових прав.
Аргументи учасників справи
Заявник у судове засідання не прибув, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, згідно заяви представника від 28.10.2024 заявлені вимоги підтримують в повному обсязі, просять справу розглядати у їх відсутність.
В судове засідання представник заінтересованої особи не прибув, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, згідно заяви від 16.10.2024 просить справу розглядати у його відсутність.
Фактичні обставини справи, встановлені судом
Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом, посвідчене державним нотаріусом Ізмаїльської державної нотаріальної контори Богдан О.М. від 26.02.1999, зареєстроване в реєстрі за № 2-1342, спадкоємцем майна ОСОБА_4 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , є син ОСОБА_5 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданим 19.09.1963 с. Ярове Тарутинського району Одеської області, « ОСОБА_5 » (російською мовою), ІНФОРМАЦІЯ_2 , є сином « ОСОБА_6 » (російською мовою), актовий запис № 40 від 19.09.1963.
ІНФОРМАЦІЯ_3 помер ОСОБА_4 , що підтверджено свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 , виданим 16.02.1998 Вільнянською сільською радою Тарутинського району Одеської області.
Згідно паспорта громадянина України серії НОМЕР_3 , виданого 15.12.2000 Ізмаїльським МВ УМВС України в Одеській області, прізвище заявника « ОСОБА_3 », зареєстроване місце проживання АДРЕСА_1 з 21.10.1089.
Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 05.02.2005, посвідченого нотаріусом Ізмаїльської державної нотаріальної контори Богдан О.М., зареєстроване в реєстрі за № 2-486, спадкоємцем майна ОСОБА_1 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , є його син ОСОБА_5 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .
Розбіжність у написанні прізвища заявника у свідоцтві про право на спадщину « ОСОБА_2 » та паспорті громадянина України « ОСОБА_3 » унеможливлює реалізацію майнових прав заявника.
Позиція суду
У відповідності до вимог ч. 1ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справу не інакше як за зверненням особи в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідност. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до п. 5 ч. 2ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
У відповідності до ч. 3ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення заяви, виходячи з такого.
Мотиви, з яких виходить суд, та застосовані норми права
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Пунктом 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.1995 рокупередбачено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Належність заявнику свідоцтва про право на спадщину за законом, посвідчене державним нотаріусом Ізмаїльської державної нотаріальної контори Богдан О.М. від 26.02.1999, зареєстроване в реєстрі за № 2-1342, підтверджено спадковою справою № 182/1999 щодо майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , заведеною Ізмаїльською державною нотаріальною конторою Одеської області від 26.02.1999, свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 заявника, даними паспорта громадянина України заявника серії НОМЕР_3 , виданого 15.12.2000 Ізмаїльським МВ УМВС України в Одеській області, що є підставою для задоволення заяви.
Керуючись ст. 13,258,259,263,264,265,293,294,315,319 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Ізмаїльська державна нотаріальна контора Одеської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документа - задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_4 , свідоцтва про право на спадщину за законом, посвідченого 26 лютого 1999 року державним нотаріусом Ізмаїльської державної нотаріальної контори Богдан О.М., зареєстрованого в реєстрі за № 2-1342.
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя: Г.І.Смокіна
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123466319 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Смокіна Г. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні