Справа 688/5064/24
№ 1-кп/688/324/24
Ухвала
03 грудня 2024 року м. Шепетівка
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , розглянувши клопотання обвинуваченого ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції,
встановив:
В провадженні Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області знаходиться кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення,передбаченого ч.4ст.185КК України, судовий розгляд якого призначено на 14 год. 00 хв. 03 грудня 2024 року.
02 грудня 2024 року обвинувачений ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про розгляд справи за його участі в режимі відеоконференції.
Відповідно доч.1ст.366КПК Українисудове провадженняможе здійснюватисяу режимівідеоконференції підчас трансляціїз іншогоприміщення,у томучислі якезнаходиться позамежами приміщеннясуду (дистанційнесудове провадження),у разі: 1)неможливості безпосередньоїучасті учасникакримінального провадженняв судовомупровадженні застаном здоров`яабо зінших поважнихпричин; 2)необхідності забезпеченнябезпеки осіб; 3)проведення допитумалолітнього абонеповнолітнього свідка,потерпілого; 4)необхідності вжиттятаких заходівдля забезпеченняоперативності судовогопровадження; 4-1)введення воєнногостану абопід часкарантину,встановленого КабінетомМіністрів України; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Згідно ч. 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
Відповідо до ч. 3 ст. 336 КПК України застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені цим Кодексом.
Аналіз наведеної норми свідчить про те, що наявність клопотання сторони судового провадження про проведення судового засідання в режимі відеоконференції не покладає на суд обов`язку його задоволення. Відповідно, рішення про проведення судового засідання в режимі відеоконференції може бути прийнято судом виключно за умови доведеності однієї із підстав, визначених в ч. 1 ст. 336 КПК України.
Спосіб участі у режимі відеоконференції має винятковий характер, повинні насамперед існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь обвинуваченого в судовому засіданні.
Також, суд зауважує, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони..
Обвинуваченим ОСОБА_2 в клопотанні зазначено лише, що він просить провести судове засідання в режимі відеоконференції, однак при цьому жодної причини його неприбуття до Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області не вказав, тим більше останній перебуває під вартою та знаходиться в Державній установі «Хмельницький слідчий ізолятор», звідки його доставляє рота конвойної служби, яка забезпечує його участь у судові засідання.
Крім того, проведення вказаного кримінального провадження в режимі відеоконференцзв`язку з технічної сторони негативно може вплинути на якість зображення і звуку, що може мати наслідком неможливість проведення судового засідання.
У зв`язку із тим, що вказане не сприятиме своєчасному розгляду даного кримінального провадження, участь обвинуваченого в судовому засіданні є обов`язковою, клопотання обвинуваченого ОСОБА_2 не містить жодних належних і допустимих доказів на підтвердження наявності об`єктивних непереборних причин, які унеможливлюють обвинуваченого бути присутнім в судовому засіданні, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні поданого клопотання.
Керуючись ст.ст. 336, 372 КПК України, суд -
ухвалив:
У задоволенні клопотання обвинуваченого ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_3
Суд | Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 05.12.2024 |
Номер документу | 123470314 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області
Козачук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні